Lepper: Wybory na wiosnę są już pewne

13-09-2006

Autor: Paulina Korycińska

„Wybory będą wiosną, mówię to odpowiedzialnie na antenie Radia TOK FM: wybory będą wiosną. Ten budżet, w tym kształcie, gdzie jest słowo premiera, że nie odstąpi od tego, przyjęty przez nas nie będzie.”- powiedział wicepremier Andrzej Lepper.

Andrzej Lepper zapewnił, że nie obawia się rozpadu swojej partii. Dodał również, że jeżeli ktoś odchodzi z Samoobrony tylko dlatego, że popiera działania Mojzesowicza, oznacza to, że od początku nie rozumiał założeń partii, do której należał. Lepper podkreślił, że z Samoobrony odchodzą pojedynczy działacze, dlatego nie należy panikować.

Lepper zapewnił, że nawet powrót do rządu Gilowskiej nie wpłynie na zmianę kształtu budżetu. Oznacza to, że żądania Samoobrony nie zostaną spełnione. Lepper podkreślił, że jego partia nie może poprzeć budżetu bez zwiększenia nakładów na służbę zdrowia, podwyżek dla pielęgniarek, służb mundurowych i nauczycieli.

Wicepremier pytany o to, czy było warto zmieniać ordynację samorządową i tworzyć bloki powiedział, że nowa ordynacja nie zmusza Samoobrony do tworzenia bloku z PiS. Lepper przyznał, że z innymi partiami prowadzone są „ciche rozmowy” na temat wspólnego startu w wyborach samorządowych.


Copyright by © 2006 by e-polityka.pl - Pierwszy Polski Serwis Polityczny. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.