Stolica dla Marcinkiewicza?

18-09-2006

Autor: Kamil Świętoń

Jak wynika z sondażu opublikowanego przez „Wyborczą” kandydat PiS na prezydenta Warszawy Kazimierz Marcinkiewicz cieszy się największą popularnością, ale wybory rozstrzygnie II tura, w której największe widoki na sukces ma Platforma Obywatelska.

W badaniu Marcinkiewicz uzyskał 38 proc. głosów, Hanna Gronkiewicz-Waltz z PO 35 proc., a centrolewicowy kandydat Marek Borowski – 16 proc. poparcia.

Ireneusz Krzemiński, prof. socjologii i komentator badań opinii społecznej, tak skomentował dla „Gazety” wynik powyższego badania: „To kolejny sondaż, który pokazuje, że w Warszawie tak naprawdę liczy się dwoje kandydatów i dwie partie, PO i PiS”.

Przypomnijmy, że miesiąc temu w opublikowanym w "Życiu Warszawy" sondażu Pentora Gronkiewicz-Waltz była daleko za Marcinkiewiczem, dostając zaledwie 27 proc. poparcia, a Marcinkiewicz aż 40.

Badanie zrealizowała PBS DGA przy współpracy z Call Center Poland i TP Internet w dniach 13-16 września na 400-osobowej reprezentatywnej, losowej próbie warszawiaków zdecydowanie deklarujących udział w wyborach samorządowych.


Copyright by © 2006 by e-polityka.pl - Pierwszy Polski Serwis Polityczny. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.