Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Aktualności / Rzecznik rządu: Nie można wykluczyć nawet przedterminowych wyborów               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
..:: Podobne Tematy
14-02-2007

 

24-01-2007

 

12-10-2006

 

11-10-2006

 

10-10-2006

 

04-10-2006

 

28-09-2006

  Giertych chce powrotu Samoobrony

+ zobacz więcej

Rzecznik rządu: Nie można wykluczyć nawet przedterminowych wyborów 

19-09-2006

  Autor: Anna Maria Sierpińska
Rzecznik rządu powiedział, że obecnie w koalicji każdy scenariusz jest możliwy. Komentując sytuację w koalicji rządowej Jan Dziedziczak podkreślił, że nie można wykluczyć nawet przedterminowych wyborów.

 

 

Rzecznik spotkał się z dziennikarzami po rozmowie przywódców PiS, LPR i Samoobrony. Jarosław Kaczyński, Roman Giertych i Andrzej Lepper spotkali się przed posiedzeniem rządu, aby wyjaśnić zasady rządzące koalicją. Rozmowa trwała tylko 15 minut. Jan Dziedziczak przyznał, że podczas spotkania nie doszło do omówienia żadnych szczegółowych kwestii. Przywódcy mają się spotkać ponownie w najbliższym czasie, prawdopodobnie jeszcze przed jutrzejszym nieformalnym posiedzeniem rządu w sprawie budżetu.

Premier Jarosław Kaczyński oświadczył, że powodowany przez Samoobronę kryzys rozstrzygnie się bardzo szybko. Szef rządu powiedział, że wicepremier Andrzej Lepper musi podjąć decyzję - czy chce rządzić i zmieniać Polskę, czy też chce wszystko rozbić. Dodał, że tak rządzić, czyli od awantury do awantury, dalej się nie da. Ocenił, że jest to nieskuteczne, ośmiesza rząd i nie pozwala mu normalnie pracować.

Andrzej Lepper powiedział, że sytuacja w koalicji jest bardzo poważna i wymaga rozmowy o realizacji poszczególnych punktów umowy koalicyjnej, także ustaleń zawartych ustnie. Lider Samoobrony zapowiedział, że Samoobrona nie ustąpi w sprawie postulatów budżetowych oraz programu partii. Oświadczył, że jego partia nie wycofa uchwał w sprawie polskich kontyngentów wojskowych w Afganistanie i Iraku, i opowiedział się za wcześniejszymi wyborami parlamentarnymi 26 listopada.

Przeciwny przyspieszonym wyborom jest Roman Giertych. Lider LPR zapewnił, że opowiada się za trwaniem koalicji i nie widzi dla niej specjalnych zagrożeń. Podkreślił, że LPR nie jest stroną w tym sporze i podkreślił, że nie ma w tej chwili lepszej opcji dla Polski niż obecna koalicja.

 

  drukuj   prześlij na email

  powrót   w górę

Tego artykułu jeszcze nie skomentowano

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl