Premier zdymisjonował Leppera

21-09-2006

Autor: Kamil Świętoń

Premier Jarosław Kaczyński poinformował, że zwrócił się do prezydenta o dymisję Andrzeja Leppera z funkcji wicepremiera i ministra rolnictwa. Powiedział, że Lepper powrócił do "praktyk warcholstwa". Szef Samoobrony skomentował natychmiast: "po trzykroć chamstwo".

Jarosław Kaczyński w krótkim, ale emocjonalnym przemówieniu powiedział, że Lepper nie wykorzystał szansy zmiany swojego politycznego image oraz zrobienia czegoś dobrego dla wsi Premier dodał, że nie będzie szukał w Sejmie większości. Jeśli się to nie powiedzie, dojdzie do przedterminowych wyborów.

Lepper w ripoście powołał się także na słowa Lecha Wałęsy: „Z przykrością muszę stwierdzić, że prezydent Lech Wałęsa, na którego temat mam takie zdanie, jakie mam, miał 100 proc. racji - to nie są ludzie do tego, żeby budować, tylko do tego, żeby burzyć”. Kontynuował dalej: „Nie dziwię się temu, co powiedział kiedyś Donald Tusk, że oni nie mogą się dogadać z nikim. Oni się dogadają tylko i wyłącznie z tymi, którzy na kolanach przed nimi chodzą i deklarują to, co oni chcą. Jak ktoś ma inne zdanie to koniec”.


Copyright by © 2006 by e-polityka.pl - Pierwszy Polski Serwis Polityczny. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.