Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Artykuły - Kraj / Ogólne / Niedzwiedź pogrążył Gucwińskigo               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
..:: Podobne Tematy
27-12-2011

 

01-09-2011

 

23-06-2011

 

09-06-2011

 

05-03-2011

 

24-02-2011

 

10-02-2011

 

+ zobacz więcej

Niedzwiedź pogrążył Gucwińskigo 

26-09-2006

  Autor: Anna Dziedzic
Wczoraj Antoni Gucwiński, dyrektor wrocławskiego ZOO dostał wypowiedzenie,w myśl, którego z końcem grudnia, musi ustąpić ze stanowiska. Powodem zwolnienia jest skandaliczna sprawa przetrzymywania przez 8 lat, 15 letniego niedziwedzia Mago w kilkumetrowym bunkrze.

 

 

Antoni Gucwiński pracował we wrocławskim zoo od 1957 roku - poinformowała "Gazeta Wyborcza". Z żoną Hanną, głównym specjalistą ds. hodowlanych, stali się sławni dzięki programowi TVP "Z kamerą wśród zwierząt", który nie schodził z anteny przez 32 lata.

Jednak teraz wszystko się skończyło i mit obrońcy zwierząt legł w gruzach, a wszystko z powodu 15-letniego niedźwiedzia brunatnego Mago, którego władze ZOO od ośmiu lat więziły w kilkumetrowym betonowym bunkrze na zapleczu zoo. Gazecie tłumaczyli się przed dwoma tygodniami, że nie ma dla niego miejsca a żaden inny ogród go nie chce.

Choć według władz miasta oficjalnie nie to było powodem zwolnienia Gucwińskiego. Jednak wszystko wskazuje na to, że decyzję prezydenta Wrocławia przyspieszyła sprawa misia. Miasto już dawno proponowało Gucwińskiemu przejście na emeryturę, jednak on pomimo ukończenia 74 roku życia, nie myślał o odejsciu ze stanowiska. Jak twierdzi Rafał Guzowski, dyrektor nadzorującego ogród miejskiego departamentu infrastruktury i Gospodarki - prezydent już trzy lata temu, umówił się z dyrektorem, ZOO, że ten odejdzie, z gdy skończy 75 lat. Jednak w tym roku pomimo propozycji miejsca w radzie naukowej ogrodu i własnego gabinetu na terenie ZOO Gucwiński nie chciał ustapić.

Wczoraj Antoni Gucwiński dostał wypowiedzenie,w myśl, którego z końcem grudnia, przestanie rządzić. W międzyczasie miasto chce przeprowadzić międzynarodowy konkurs na nowego szefa.

 

  drukuj   prześlij na email

  powrót   w górę
  Wasze komentarze
 

 

(~Robert, 28-09-2006 13:01)

Opis:

 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl