Wałęsa wkracza do wielkiej polityki…

29-09-2006

Autor: Kamil Świętoń

Mieczysław Wachowski tworzy polityczne zaplecze dla Lecha Wałęsy. Utworzył organizację o nazwie „"Polska Zdrowego Rozsądku", która ma na rzecz powrotu byłego prezydenta do wielkiej polityki - ujawnia "Dziennik".

Dlaczego Wałęsa postanawia wrócić do polityki? „Ludzie, którzy stali kiedyś za walką o niepodległość, nie mogą zgadzać się na to, co się dzieje. Nie walczyliśmy dla takich typów jak Kaczyńscy, Lepperzy czy Giertychy - oburza się” – komentuje.

"Polska Zdrowego Rozsądku" liczy na osób niezadowolonych z obecnej polityki. „Zdrowego rozsądku najbardziej brakuje rządzącym, ale nie brakuje go wielu ludziom w Polsce. Oni się do nas przyłączą” – mówi Mieczysław Wachowski.

Po której stronie stanie nowoutworzona PZR?

Jej stratedzy chcą połączyć siły z PO i PSL i "rozjechać" PiS w wyborach. Są przekonani, ze po "aferze taśmowej" PiS nie dogada się z ludowcami. Dzięki swoim ludziom mają wielkie szanse na nawiązanie współpracu z Platformą. Posłem partii Tuska jest syn prezydenta Jarosław, zaś bliski przyjaciel Wałęsy Jerzy Borowczak startuje z listy PO w wyborach samorządowych.

Przypomnijmy jeszcze, że w ubiegłym roku Wałęsa działał na korzyść Tuska, gdyż oficjalnie poparł go w wyborach prezydenckich. Teraz były prezydent liczy na poparcie Tuska.


Copyright by © 2006 by e-polityka.pl - Pierwszy Polski Serwis Polityczny. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.