Samoobrona wspólnie z LPR

10-10-2006

Autor: Anna Maria Sierpińska

Liga Polskich Rodzin i Samoobrona domagają się od PiS zawarcia koalicji do czwartku. Jesli tak się nie stanie Samoobrona zamierza głosować za odrzuceniem budżetu w pierwszym czytaniu.

Roman Giertych i Andrzej Lepper podpisali porozumienie o współpracy Samoobrony i Ligi Polskich Rodzin w paprlamencie. Zapowiadają także, ze w bloku wystartują w wyborach do samorządu. Apelują do PiS o szybkie decyzje w sprawie koalicji i blokowanie list. Roman Giertych podkreślił, że koalicja z PSL-em jest nierealna bo nie zapewnia rządowi większości.

Pozyskiwanie posłów metodami pokazanymi na nagraniu w pokoju Renaty Beger określił jako obrzydliwe. Lider Ligi Polskich Rodzin powiedział, że jeśli Prawo i Sprawiedliwość nie zawrze koalicji do czwartku to rząd może przegrać głosowanie nad budżetem, bo SLD i Platforma Obywatelska z pewnością złożą wniosek o jego odrzucenie. Liga Polskich Rodzin wniosku nie poprze, ale Samoobrona - tak. Andrzej Lepper przypomniał, że to włąśnie budżet był przyczyną wykluczenia Samoobrony z koalicji.

 


Copyright by © 2006 by e-polityka.pl - Pierwszy Polski Serwis Polityczny. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.