Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Aktualności / Powrót Leppera               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
..:: Podobne Tematy
21-09-2006

 

09-08-2007

 

07-08-2007

  Przystawki jednak niestrawne

06-08-2007

  Szopka (nowo)roczna

02-08-2007

  Pisowczycy i lisowczycy

21-07-2007

  Co pan na to, obywatelu

19-07-2007

 

+ zobacz więcej

Powrót Leppera 

17-10-2006

  Autor: Anna Dziedzic
Andrzej Lepper wraca do wielkiej polityki. Miesiąc temu po wymianie wzajemnych "uprzejmości" z premierem Kaczyńskim, który to nazwał Leppera warchołem, szef Samoobrony został zdymisjonowany. Wczoraj wieczorem prezydent ponownie powołał Leppera do rady ministrów.

 

 

Andrzej Lepper wraca po miesięcznej przerwie na stanowiska - wicepremiera i ministra rolnictwa.

Prezydent Lech Kaczyński nominował go na te stanowiska bez udziału mediów w poniedziałek wieczorem. Uroczystość, w której uczestniczył Roman Giertych, odbyła się tuż po pokazie filmu " Karol.Papież, który pozostał człowiekiem".

Po nominacji minister w kancelarii prezydenta Maciej Łopiński powiedział: "Prezydent z zadowoleniem przyjął zakończenie kryzysu politycznego, który trwał parę tygodni. Polska jest na dobrej drodze rozwojowej, rośnie PKB, rosną inwestycje, nie ma żadnego powodu, byśmy również politycznie przeżywali jakieś zawirowania". Łopiński dodał też, że w poniedziałek została podpisana "deklaracja programowa" między PiS, LPR i Samoobroną. W deklaracji tej zawarty jest wspólny program, który trzy partie będą realizować. Łopiński zaprzeczył też,jakoby niezaproszenie mediów na uroczystość oznaczało, że była to "wstydliwa uroczystość".

Przypomnijmy, że 21 września premier Jarosław Kaczyński mówił o Lepperze jako o warchole: "Lepper otrzymał szansę na uczestniczenie w procesie dobrego rządzenia". Jak dodał, Lepper z tej szansy nie skorzystał i powrócił do "swoich praktyk - warcholstwa". "Warcholstwa w żadnym razie nie możemy tolerować"- oświadczył. Natomiast Andrzej Lepper skomentował całą sprawę jako zwykłe chamstwo: "Chamstwo, chamstwo i jeszcze raz chamstwo (...) To nie ja zachowałem się jak awanturnik, jak cham, jak niewychowany. Brak kultury politycznej, osobistej, to co premier wyprawia w tym rządzie nie konsultując nic z nikim".

 Jednak jak widać wzajemne animozje poszły w kąt, bo przez ostatnie kilka tygodni trwały rozmowy o powrocie Samoobrony do koalicji rządowej.

 

  drukuj   prześlij na email

  powrót   w górę
  Wasze komentarze
 

  wstyd,wstyd i jeszcze raz wstyd [ 7 ]

(~Stanis, 17-10-2006 19:45)

Opis:

 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl