Trzy zarzuty prokuratury wobec Aleksandry Jakubowskiej

19-10-2006

Autor: Anna Maria Sierpińska

Prokuratura w Opolu postawiła 3 zarzuty byłej posłance Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Aleksandrze J. Została ona rano zatrzymana w Warszawie w związku z korupcją przy ubezpieczaniu Elektrowni Opole.

Prokurator Lidia Sieradzka powiedziała telewizji TVN 24, że zarzuty dotyczą przyjęcia korzyści majątkowych, będących częścią prowizji, jakie otrzymywali pośrednicy ubezpieczeniowi. Pierwszy zarzut dotyczy przyjęcia 90 tysięcy złotych, przekazanych na fundację "Dla przyszłości". Drugi zarzut wiąże się z przyjęciem od spółki Jargo obietnicy wręczenia przeszło miliona 200 tysięcy złotych. Ostatecznie przyjęto 400 tysięcy. Trzeci zarzuty dotyczy przyjęcia przeszło 8 tysięcy 400 złotych w związku ze sprawowaniem funkcji posła i powoływaniem się na wpływy.

W trakcie 3-godzinnego przesłuchania Aleksandra J. złożyła wyjaśnienia, ale nie przyznała się do winy. Jutro sąd podejmie decyzję w sprawie środków zapobiegawczych.

Prokurator Sieradzka wyjaśniła, że śledztwo w sprawie korupcji przy ubezpieczeniu elektrowni trwa od dwóch lat. Sprawa jest wielowątkowa. Korupcja polegała na tym, że ludzie pełniący funkcje publiczne zapewniali pośrednikom udział w zawieraniu umów, a co za tym idzie prowizje. W zamian za to żądali pieniędzy.


Copyright by © 2006 by e-polityka.pl - Pierwszy Polski Serwis Polityczny. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.