Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Aktualności / PiS - podatek               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
..:: Podobne Tematy
25-10-2006

  PiS o podatkach

30-10-2007

  Platforma to "przypudrowany PiS"?

01-10-2007

 

16-11-2006

  Sejm-Senat podatki

12-10-2006

  Pracodawcy-budownictwo-mieszkania

14-09-2010

  Kogo i co wybieramy?

30-08-2010

 

+ zobacz więcej

PiS - podatek 

24-10-2006

  Autor: Anna Maria Sierpińska
Szefowa Sejmowej Komisji Finansów Publicznych zarzuciła opozycji utrudnianie prac nad ustawami podatkowymi. Zdaniem Aleksandry Natalii - Świat, opozycja nie zgłaszała żadnych projektów i zmian w czasie długich prac w komisji i robi to dopiero teraz, kiedy na najbliższym posiedzeniu Sejmu powinno się odbyć drugie i trzycie czytanie projektu ustaw. Według niej, może do doprowadzić do tego, Sejm nie uchwali ustawy w terminie.

 

 

Szefowa Sejmowej Komisji Finansów Publicznych powiedziała, że należy zdać pytanie, jaki jest cel działania opozycji - czy chodzi o zabieg medialny i kampanię samorządową, czy może o zablokowanie prac nad tymi projektami.

Aleksandra Natalii - Świat powiedziała, że każda zgłoszona poprawka będzie musiała być przeanalizowana. Zapewniła ponadto, ze Prawo i Sprawiedliwość poprze każdą zmianę, która będzie korzystna dla podatników. Zwrociła jednak uwagę, że na dyskutowanie zmian było wiele czasu w trakcie pracy w Komisji. Pytana o najlepsze zmiany, jakie wprowadzają - zdaniem PiS i rządu - nowe ustawy, Aleksadra Natalii - Świat powiedziała, że dotyczą one głównie podatników płacących podatek dochodowy od osób fizycznych. Wymieniła, przede wszystkim, waloryzację kwoty wolnej od podatku, kosztów uzyskania przychodu, progów podatkowych. Dodała, że wprowadzają one również ułatwienia w przekazywaniu jednego procenta podatku na organizacje pożytku publicznego.

Propozycje zmian w ustawach podatkowych przedstawił dziś Sojusz Lewicy Demokratycznej. Przewidują one, między innymi, że osoby korzystające z pomocy społecznej byłyby zwolnione z podatków. Emeryci, których dochody nie przekraczają pierwszego progu podatkowego, mogliby odliczać od podatku wydatki na leki. Inna propozycja zakłada odliczanie kosztów leczenia przez podatników z pierwszego progu. SLD proponuje też, aby podatnicy mogli odliczać darowizny dla organizacji pozarządowych, wynoszące 2, a nie jak dotychczas 1 procent podatku.

 

  drukuj   prześlij na email

  powrót   w górę
  Wasze komentarze
 

 

(~Domestos, 25-10-2006 02:28)

Opis:

 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl