Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Aktualności / Kaczyński strofuje Putina               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
..:: Podobne Tematy
10-04-2010

 

05-10-2006

 

25-08-2006

 

11-04-2010

 

31-03-2010

 

15-03-2010

 

22-02-2010

 

+ zobacz więcej

Kaczyński strofuje Putina 

24-10-2006

  Autor: Anna Dziedzic
Lech Kaczyński pojawił się na nieformalnym szczycie Unii w Finlandii. Było to pierwsze ale nie ostatnie zaskoczenie tego wieczora.

 

 

Lech Kaczyński pojawił się na nieformalnym szczycie Unii w Finlandii. Było to sporym zaskoczeniem dla opinii publicznej, ponieważ zgodnie z regułami obowiązującymi w UE udział w tego typu spotkaniach biorą zazwyczaj szefowie rządów.

Dlaczego na szczyt nie pojechał Jarosław Kaczyński, tego nie wiadomo. Faktem jest, że zamianę braci miejscami odnotowały telewizje i fotoreporterzy z całego świata.

Prezydent Kaczyński, gdy już przybył do Finlandii, zaskoczył opinię publiczną po raz drugi, będąc nieuprzejmym wobec Putina.

Po spotkaniu francuski "Liberation" napisał: "Aigars Kalvitis, Lech Kaczyński, Josep Borrell, Anders Fogh Rasmussen i Fredrik Reinfeldt - zapamiętajcie dobrze te nazwiska: oni uratowali honor Europy wobec władcy Kremla, Władimira Putina".

Według gazety premier Łotwy i prezydent Polski wytknęli Putinowi sytuację w Czeczenii i konflikt z Gruzją, a zabierający po nich głos przewodniczący PE i premierzy Szwecji i Danii zażądali wyjaśnień w sprawie zabójstw dziennikarzy w Rosji, w tym Anny Politkowskiej.

Dziennik poinformował, że szczyt nie miał nic wspólnego z sielankową relacją, jaką podał Pałac Elizejski.

Financal Times z kolei napisał ze, Premierzy Estonii i Danii oraz prezydent Polski w odróżnieniu od fińskiego premiera Matti Vanhanena wyszli ponad uzgodnioną w UE linię krytyki Rosji.

Twarde stanowisko polski zauważyła również "Niezawisimaja Gazieta", pisząc, że podczas szczytu, na którym przedstawiciele zachodnich mocarstw skakali wokół Putina, nie chcąc go urazić, premier Estonii i polski prezydent "nadepnęli na temat stosunków rosyjsko-gruzińskich".

Zachodnie dzienniki jednak ostrzegają, że rosyjski przywódca ataków się nie przestraszył, a w sprawach gospodarczych też nie ma zamiaru ustąpić.

 

  drukuj   prześlij na email

  powrót   w górę
  Wasze komentarze
 

 

(~Domestos, 25-10-2006 02:35)

Opis:

  [ 7 ]

(~kskiba, 24-10-2006 20:10)

Opis:

 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl