Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Prawo / Drugi miesiąc spadku realnych wynagrodzeń               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

 



 
..:: Podobne Tematy
16-11-2006

  GUS o zatrudnieniu i zarobkach

07-11-2006

 

31-10-2006

 

30-10-2006

 

21-10-2006

 

19-10-2006

  PIP-etaty

10-10-2006

 

+ zobacz więcej

Drugi miesiąc spadku realnych wynagrodzeń 

01-11-2006

  Autor: Adam Gawlik
Wskaźnik wyprzedzający koniunktury, informujący z wyprzedzeniem o przyszłych tendencjach w gospodarce wzrósł w październiku o 1,6 pkt., jednak ciągle jest poniżej swego ostatniego szczytu z czerwca tego roku - podał badający koniunkturę BIEC.

 

 

"Wiele przemawia za tym, iż w drugim półroczu br. gospodarka nie będzie rozwijała się tak szybko jak na początku roku, choć o skali tego zwolnienia na razie trudno przesądzać" - napisała Maria Drozdowicz z Bureau for Investments and Economic Cycles (BIEC).

Spośród ośmiu komponentów wskaźnika pięć wzrosło w stosunku do notowań sprzed miesiąca, jeden nie uległ istotnej zmianie, a dwa pogorszyły się.

Zgodnie z analizą BIEC nie rośnie popyt krajowy, na co wskazują spadające już drugi miesiąc z rzędu realne wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw. Biuro ocenia, że nawet pojawiające się w niektórych branżach problemy z pozyskiwaniem pracowników i konieczność oferowania im wyższych wynagrodzeń nie mają jak do tej pory istotnego wpływu na poziom średniego wynagrodzenia w całej gospodarce. BIEC podaje, że w ciągu ostatnich dwóch miesięcy ich realna wartość wyraźnie obniżyła się.

BIEC uważa, że jest to tym bardziej prawdopodobne, że pojawiają się coraz częściej sygnały ze strony przedsiębiorców o pogarszającej się kondycji finansowej w ich firmach. W raporcie napisano, że obecna ocena kondycji menedżerów sektora przetwórczego jest co prawda nieco lepsza niż przed miesiącem, ale gorsza niż dwa i trzy miesiące temu.

"Podobnie, zdecydowanie gorsze oceny dotyczą perspektyw rozwojowych całej gospodarki. Już przed miesiącem przestały się one poprawiać. Obecnie uległy zdecydowanemu pogorszeniu" - ocenia BIEC.

Realne wartości WIG-u w ostatnim czasie rosną w umiarkowanym tempie i choć październikowe wartości indeksów spowodowały ponowny napływ optymizmu na warszawskiej giełdzie, to nie wydaje się, aby w najbliższych miesiącach możliwy był powrót tak silnych wzrostów, jak te z pierwszego półrocza br.

 

  drukuj   prześlij na email

  powrót   w górę

Tego artykułu jeszcze nie skomentowano

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl