Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Wywiady / Rozmowa z Przewodniczącym Samoobrony Panem Andrzejem Lepperem               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
..:: Podobne Tematy
Rozmowa z Przewodniczącym Samoobrony Panem Andrzejem Lepperem 

11-06-2004

  Autor: Andrzej Lepper

lepperSądzę, że to Platforma wymyśliła wojnę i to ona czuje taką nienawiść do normalnych zwykłych ludzi. Oni chcą z biednych ludzi jeszcze więcej ściągać, bo żadnych ulg, żadnych zwolnień z podatków, żadnych progów tylko wszyscy, zarówno ten który ma milion miesięcznie jak i ten, który żyje biednie, ma zasiłek i emeryt i rencista mają wszyscy płacić 15%.

 

 

1.Panie Przewodniczący wygląda na to, że ma Pan dużo wrogów i pańska działalność polityczna wzbudza dużo kontrowersji także wśród najbliższych współpracowników. Jak można wytłumaczyć fakt, że z Samoobrony odeszło tylu posłów?

  • A tym, że odeszło ich tylu, wszyscy mówili, że winny jest Andrzej Lepper, ale nawet nie potrafili własnego klubu założyć. To tym trzeba tłumaczyć. Poszli do różnych. Pozakładali koła, nowe partie różne cuda, to znaczy, że Oni nie chcieli współpracować i uważali, że wyjdą z Samoobrony i zaraz wszyscy ludzie przejdą do nich i w sondażach będzie 10-15%, okazuje się, że ci ludzie nie potrafili nic sami zrobić. Wykorzystali nasze poparcie, wjechali na plecach naszej partii i moje nazwisko, które dałem. Takie są fakty. Po prostu brak im szacunku do partii.

2.Pan prowadzi wojnę z Platformą Obywatelską czy raczej jest na odwrót i to liderzy PO prowadzą wojnę z Panem?

  • Raczej sądzę, że to Platforma wymyśliła wojnę i to ona czuje taką nienawiść do normalnych zwykłych ludzi. Oni chcą z biednych ludzi jeszcze więcej ściągać, bo żadnych ulg, żadnych zwolnień z podatków, żadnych progów tylko wszyscy, zarówno ten który ma milion miesięcznie jak i ten, który żyje biednie, ma zasiłek i emeryt i rencista mają wszyscy płacić 15%.         

3.Panie Przewodniczący jeździ Pan po Polsce, czy faktycznie na twarzach ludzi widać rozgoryczenie i zniechęcenie z przebiegu dotychczasowych reform?

  • Widać gorycz, widać zniecierpliwienie widać też i beznadzieje taką i to jest najgorsze, że ludzie mogą nie pójść głosować i gdy tak się stanie to popełnią największy błąd. Bo ten kto nie głosuje także głosuje, on się zgadza na to, że inni decydują za niego.

4. Skoro jesteśmy przy wyborach, to jaka wg Pana będzie frekwencja wyborcza?

  • Trudno jest to powiedzieć. Września też nie była miarodajna bo raptem od godziny 15 frekwencja zwiększyła się dwukrotnie. Nie podejrzewam tutaj żadnych kantów ale to było co najmniej dziwne. Natomiast prawie w każdym z krajów Unii boją się, że frekwencja będzie niska, rzędu 15-20%.

5.Czy to nie jest tak, że 15%-20% frekwencja oznaczałaby całkowity odwrót Polaków od polityki i że byłby to pewien przejaw kryzysu władzy i elit politycznych?

  • Przede wszystkim to Polacy czują się oszukani. Przez te wszystkie wybory partie, gdzie do wyborów przedstawiało się ładne dobre programy a po wyborach dany program szedł do kosza albo do szuflady. Realizacji zero. Ludzie już przestali wierzyć. Natomiast trzeba przekonać obywateli, że ci wszyscy, którzy do tej pory rządzili to im zaufać nie wolno. Natomiast partii, która przedstawia nowy program i wyjście z tego całego bałaganu, która  chce rozliczyć prywatyzację, chce przeprowadzić lustrację gospodarczą i majątkową to tą partię należy obdarzyć zaufaniem.

6.A jeżeli wygra Platforma Obywatelska to z kim mogłaby tworzyć przyszłą koalicję?

Nie wiem. Myślę, że Pan Prezydent Aleksander Kwaśniewski pcha PO i SDPL w jednym kierunku by mogli stworzyć w przyszłości większość parlamentarną. Bo PiS nie pójdzie chyba z komunistami. A Liga Polskich Rodzin nie pójdzie przecież z Platformą Obywatelską. W przyszłym Sejmie może być bardzo ciekawy uklad.

7.A jeśli idzie o Samoobronę tą w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego jest Pan optymistą?

  • Wszystko zależy od frekwencji jeśli będzie wyższa to wzrastają szanse Samoobrony.

Dziękuję za rozmowę

Dla e-Polityki wywiad przeprowadził Jurand Saternus        

                     

                  

 

  drukuj   prześlij na email

  powrót   w górę
  Wasze komentarze
 

  gratulacje

(~Polka, 09-05-2006 18:06)

Opis: wszystkiego najlepszego dla Pana Leppera.Powodzenia i odwagi bo wilki nie spia.

 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl