Mińsk: kampania "Otwórz oczy"

09-11-2006

Autor: Anna Maria Sierpińska

Białoruska opozycja ogłosiła rozpoczęcie kampanii informacyjnej pod hasłem „Otwórz oczy”. Opozycja deklaruje, że chce uświadomić ludziom ja naprawdę wygląda sytuacja w kraju, zmusić ich do myślenia i dokonania prawidłowego wyboru.

Opozycyjny działacz Wiktor Iwaszkiewicz poinformował, że w ramach kampanii wolontariusze będą rozpowszechniać specjalne naklejki z informacjami. Będzie się można z nich dowiedzieć na przykład o tym, że według ocen ONZ Białoruś zajmuje na świecie 67 miejsce pod względem rozwoju społeczno-gospodarczego. Zaś pod względem klimatu inwestycyjnego Białoruś jest na 106 miejscu.

Białorusini będą mogli również dowiedzieć się o tym, że od 1999 roku Ministerstwo Sprawiedliwości nie rejestruje partii politycznych. Białoruś jest też jedynym krajem w Europie w którym na wyjazd za granicę potrzebna jest specjalna pieczątka - mówi Iwaszkiewicz .

Naklejki informacyjne będą rozpowszechniać wolontariusze. Z kampanii mają również korzystać kandydaci opozycji startujący w wyborach lokalnych mających się odbyć 14 stycznia

 


Copyright by © 2006 by e-polityka.pl - Pierwszy Polski Serwis Polityczny. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.