Aleksandra Jakubowska wyjdzie z aresztu

09-11-2006

Autor: Anna Maria Sierpińska

Aleksandra Jakubowska wyjdzie z aresztu. Sąd w Opolu zdecydował o zwolnieniu jej za poręczeniem w wysokości 200 tysięcy złotych.

Była posłanka SLD została aresztowana na trzy miesiące. Prokurator Okręgowy z Opola postawił jej trzy zarzuty związane z korupcją. Aleksandra Jakubowska miała w sumie przyjąć ponad 500 tysięcy złotych łapówek.

Sąd postanowił o aresztowaniu uzasadniając swoją decyzję obawą utrudniania przez podejrzaną postępowania oraz grożącą jej surową karą - od 2 do 12-tu lat więzienia. Obrońca byłej posłanki SLD Marek Wojciechowski w uzasadnieniu zażalenia podkreślił, że podejrzana zawsze stawiała się na wezwanie. Ponadto Jakubowska ma pod opieką niepełnosprawnego syna. Adwokat nie wniósł o zasądzenie konkretnej kwoty kaucji.

Aleksandra Jakubowska to druga osoba, aresztowana w październiku w związku z aferą przy ubezpieczeniu Elektrowni Opole. Wcześniej do aresztu trafił na dwa miesiące były opolski baron SLD Jerzy Szteliga. Opuścił on jednak więzienie w ubiegły piątek. Jego rodzina wpłaciła 70 tysięcy złotych kaucji. Sztelidze odebrano paszport, nie może się on też kontaktować z innymi osobami podejrzanymi w tej sprawie. Po poniedziałkowym wywiadzie dla Radia Opole - jedynym, jakiego udzielił - zabroniono mu również wypowiadania się w mediach.


Copyright by © 2006 by e-polityka.pl - Pierwszy Polski Serwis Polityczny. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.