Licytacja poparcia Borowskiego

14-11-2006

Autor: Anna Dziedzic

Były premier Kazimierz Marcinkiewicz już ogłosił, że zjednoczona lewica zagłosuje na niego, a Hanna Gronkiewicz-Waltz wspomina, że rodziny jej i Borowskiego chodziły do tej samej szkoły.

To tylko niektóre z pomysłów kandydatów PiS i PO, na zdobycie w II turze głosów warszawiaków i elektoratu Marka Borowskiego.

Zarówno Gronkiewicz-Waltz jak i Marcinkiewicz przypominają też, że współpracowali już z Borowskim przy różnych okazjach i podkreślają, że to świetny polityk. Zwracają też uwagę na fakt zgodności programowej ich postulatów wyborczych.

Najpewniej urzędujący jeszcze Marcinkiewicz wykorzysta każdą okazję do promowania się w stolicy. Na pewno chciałby otworzyć pierwsze kilkaset metrów Krakowskiego Przedmieścia po remoncie, ale nie ma szans na zakończenie robót w ciągu dwóch tygodni. - Nawet praca na 8 zmian się nie uda - mówią robotnicy.

Tymczasem "Życie Warszawy" zamówiło sondaż wynika z niego, że mieszkańcy Warszawy widzą w Ratuszu kobietę. Hanna Gronkiewicz- Waltz cieszyła się poparciem 50 % respondentów natomiast Kazimierz Marcinkiewicz może liczyć na 39 % głosów. Pozostali są niezdecydowani.


Copyright by © 2006 by e-polityka.pl - Pierwszy Polski Serwis Polityczny. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.