Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Prawo / Wiara w eterze               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
..:: Podobne Tematy
17-10-2007

  Proces lustracyjny abp. Wielgusa umorzony

09-01-2007

 

07-01-2007

 

24-12-2007

 

09-10-2007

 

27-08-2007

 

27-06-2007

 

+ zobacz więcej

Wiara w eterze 

12-01-2007

  Autor: Paweł Kaleski

Zamieszanie wokół ingresu abp. Stanisława Wielgusa i jego kontaktów z komunistyczną bezpieką ujawniły podział i konflikt wewnątrz polskiego Kościoła katolickiego. I to zarówno wśród hierarchów, jak i świeckich. Obok tych problemów, o których rozpisują się obecnie komentatorzy, przypomniał o sobie jeszcze jeden. Pewna toruńska rozgłośnia radiowa mieniąca się katolicką i jej słuchacze prowadzeni przez swojego guru niczym naród wybrany przez Mojżesza. Medialny magnat w sutannie raz jeszcze pokazał, iż stanowi ważny element polskiego Kościoła.

 

 

Tradycyjnie Radio Maryja przyjęło bardzo wyraźną pozycję. Jak słusznie można było zauważyć tym razem była to pozycja bardzo zbliżona do największego wroga toruńskiej stacji, czyli Gazety Wyborczej. Nagle ze zwolennika totalnej lustracji z powodu jednego arcybiskupa ojciec Tadeusz Rydzyk w zasadzie odwrócił swoje poglądy o 180 stopni. Ale nie to stanowi największy problem. Chodzi, bowiem o sposób zachowania i treści głoszone w ostatnich dniach zarówno przez słuchaczy tej stacji jak i dyrektora Radia Maryja, który jak zawsze umiejętnie poprowadził w „odpowiednią” stronę zastępy swoich słuchaczy (wyznawców).

Najpierw nawoływał do licznego przybycia na ingres, do stanięcia w obronie niedoszłego metropolity warszawskiego. Mówił na antenie swojej rozgłośni o dalszej części bitwy o Warszawę. O zagrożeniu dla Kościoła poprzez próby pomawiania wybitnego hierarchy, Polaka, patrioty. Straszył, iż zapewne wrogie siły chcą obsadzić na tym urzędzie już nie słynnego z ostatnich kampanii wyborczych liberała, ale liberałka. Zapewne po to, aby był on dla nich wygodny.

W jakimś stopniu odniósł sukces, bowiem zachowanie licznej grupy wiernych podczas niedzielnych uroczystości i po ich zakończeniu zaiste przypominało radykalną obronę abp. St. Wielgusa (a w zasadzie atak będący jak wiadomo najlepszą formą obrony). Liczne utarczki słowne pod świątynią, przepychani, wulgaryzmy. Do tego doszła niezrozumiała postawa podczas mszy już w murach kościoła, jak np. gromkie okrzyki w czasie wystąpienia abp. Stanisława. Wydaje się, iż nawet Prymas Józef Glemp uległ namowom ojca Rydzyka, bo trudno inaczej odebrać jego homilię. To, co działo się już po uroczystościach także nie wyglądało najlepiej. Agresywne okrzyki, śpiewanie odpowiednio dobranych pieśni, jak chociażby „Rota”. Niby nic złego, ale śpiewanie słów „nie będzie Niemiec pluł nam w twarz” w kontekście niedzielnej decyzji papieża Benedykta XVI, którego narodowość dobrze znamy chwały nie przynosi. A i odczytanie intencji nie nastręcza problemów.

Ale to nie koniec. Oto w zasadzie w ostatnich godzinach na antenie Radia Maryja jego szef stwierdził, że abp Stanisław Wielgus znajduje się w gorszej sytuacji niż swego czasu Stefan kardynał Wyszyński. Nie trzeba być wybitnym znawcą tematyki kościelnej, aby stwierdzić, że taka wypowiedź to skandaliczne nadużycie i szarganie pamięci wybitnego dostojnika Kościoła polskiego. Porównanie tych dwóch osób i wyciągnięcie na koniec wypowiedzi takiej konstatacji jest żałosnym, cynicznym, wręcz bluźnierczym tworzeniem historii na nowo. Oto kapłan, któremu przyszło prowadzić swoich podwładnych i wiernych przez okres najgorszego okresu komunizmu, czyli epokę stalinizmu zostaje postawiony niejako poniżej księdza, który przestraszył się krzyczącego oficera bezpieki i w pogoni za paszportem i zagraniczną karierą zobowiązał się na piśmie do konkretnych zadań. Zadań wbrew nauce Kościoła, wbrew wierze, którą głosił. Oto ktoś, kto pozostał do końca nieugięty, twardy w postępowaniu, zostaje porównany z kimś, kto do końca szedł w zaparte. Wypierał się wszelkich kontaktów z SB, nawet za cenę wprowadzenia w błąd i ośmieszenia Watykanu i Episkopatu. Ktoś, kto okazał się słabym, podpisał i dostał paszport, aby jechać za granicę w pogoni za swoją karierą jest wywyższany ponad prześladowanego i więzionego w warunkach stalinizmu (na marginesie nawet wtedy inwigilowanego przez osobę… duchowną). Oto nagle pierwsze lata komunizmu stają się lżejsze dla Kościoła niźli demokratyczna Polska z licznymi przywilejami dla duchowieństwa, z których swego czasu sam ojciec dyrektor korzystał. Coś jest chyba nie tak? Ktoś zdaje się mija z prawdą?

Nie po raz pierwszy ojciec T. Rydzyk wpaja swoim słuchaczom nową wersję historii. Znowu mówi o prześladowaniu kleru i katolików w wolnej Polsce. Swoim postępowaniem nie tylko pomniejsza osobę kardynała Wyszyńskiego i wywyższa ponad zasługi abp. Wielgusa, ale jawnie kontestuje decyzje podejmowane przez głowę Kościoła katolickiego (urzędującego obecnie na tronie piotrowym Benedykta XVI). Czyżby dlatego, że owa głowa pochodzi zza naszej zachodniej granicy? Przecież nie od dziś znamy żydowskie, masońskie i niemieckie fobie najsłynniejszego redemptorysty.

Ojciec dyrektor przestrzega na podstawie ostatnich wydarzeń w Kościele przed rozbijaniem go od środka, oskarżając o to podających się za katolickich dziennikarzy. Którzy po prostu są wynajętymi pismakami, a nie prawdziwie wierzącymi. Szkoda tylko, że nie podaje ich mocodawców. Zdążyliśmy już jednak do tego przywyknąć, że na antenie tej rozgłośni są wypowiadane liczne skróty myślowe. Oskarżając jednak innych o występowanie przeciwko jedności wspólnoty wyznaniowej sam zdaje się nie dostrzegać, iż to on jest największym zagrożeniem dla jedności Kościoła w Polsce. Swoimi komentarzami, nawoływaniami, jawną ingerencją w politykę wbija klin między kościelne tryby, próbując zrobić na tym karierę wodza narodu. Chcąc być jedynie słusznym autorytetem religijnym i politycznym wyrządza największą krzywdę Kościołowi. Pytanie tylko, czy robi to nieświadomie czy też jest to przemyślany, spójny plan na osiągnięcie konkretnego celu. Być może sen ojca Tadeusza o zostaniu polskim Armandem Jeanem kardynałem Richelieu i bezgranicznym wpływaniu na politykę państwa i Kościoła w naszym kraju się spełni, ale jego ceną zapewne będzie realne i trwałe rozbicie zarówno wśród hierarchów jak i wiernych.

Oczywiście postępowanie i wypowiedzi związane ze sprawą niedoszłego metropolity warszawskiego to po prostu kolejna próbka możliwości toruńskiej rozgłośni, a zwłaszcza jej szefa (chociaż stwierdzenie, że sytuacja abp. Wielgusa jest gorsza od sytuacji kardynała Wyszyńskiego jest zwykłą ohydą). Poprzez umiejętne ogłupianie i sterowanie swoimi jedynie słusznymi szwadronami naraża od wielu lat na śmieszność i politowanie Polski Kościół. Niestety na naszym krajowym podwórku pewne kręgi, jeśli nie sympatyzują z tym radiem, to nie zauważają jego problemu. A to duży błąd. Rzec by można nawet wielbłąd. Liczba krytyków i myślących poważnie o tym problemie jest niewielka, a do tego wydaje się być strachliwa.

Obok lustracji duchownych Episkopat ma jeszcze jeden problem, którym winien zająć się z całą powagą i nie bagatelizować go. Nie chodzi wcale o likwidację Radia Maryja, bo ma ono prawo istnieć (a uważam nawet, że i potrzebę), tak jak prawo ma istnieć Gazeta Wyborcza, czy też Nie Jerzego Urbana, i zapewne jest dla niego miejsce. Nie ma za to miejsca na rodzaj polityki tam prezentowanej (jeśli w ogóle powinno być tam na nią miejsce) i specyficzny rodzaj prezentowania historii (np. wspomniana przeze mnie kwestia sytuacji abp. St. Wielgusa). Jest to bowiem radio katolickie, a zatem winno głosić naukę i poglądy w duchu ewangelii. Ale mam wrażenie, że adekwatnej do tych prezentowanych w toruńskim radiu jeszcze nie napisano.

 

  drukuj   prześlij na email

  powrót   w górę
  Wasze komentarze
 

  RM

(~yodlek, 13-01-2007 13:29)

Opis:

  Elton

(~Duane, 21-09-2007 13:24)

Opis: http://8d58a4c636ef4999b2add0fac98ac79e-t.xuygty.org <a href="http://8d58a4c636ef4999b2add0fac98ac79e-h.xuygty.org">8d58a4c636ef4999b2add0fac98ac79e</a> [url]http://8d58a4c636ef4999b2add0fac98ac79e-b1.xuygty.org[/url] [url=http://8d58a4c636ef4999b2add0fac98ac79e-b2.xuygty.org]8d58a4c636ef4999b2add0fac98ac79e[/url] [u]http://8d58a4c636ef4999b2add0fac98ac79e-b3.xuygty.org[/u] 51e8e380c63f9cd49e33bc8d0af37a01

  delivery me

(~delivery me, 13-08-2007 23:32)

Opis: My mind is like a bunch of nothing. My life's been really unremarkable , but it's not important. I can't be bothered with anything these days. I just don't have anything to say lately. <a href='http://falloutboymp3.extra.hu'> fall out boy take this to your grave song </a>. <a href='http://davidsylvianmp3.extra.hu'> david sylvian aparna and nimisha lyrics </a>. Info online <a href='http://freewebs.com/britneynude/britney-spears-sex-vido.html'> britneu spears </a>. in for my friends <a href='http://celexafedexn1.blogs.fi'> coupon celexa </a> and best in usa <a href='http://hoodiastores3.blogs.se'> diet hoodia pill pure </a><a href='http://aristocortnewn1.blogs.se'> buy no prescription aristocort </a><a href='http://propeciafedexnorx.blogs.no'> propecia without prescription </a><a href='http://tramadolpills2.extra.hu'> generic tramadol </a><a href='http://viasofttabsnow1.easyjournal.com'> buy without prescription viagra soft tabs </a> ... This site: and - no http://aristocortnewn1.blogs.se. In <a href='http://celexafedexn1.blogs.fi'> coupon celexa </a> . Overnight delivery <a href='http://hoodiastores3.blogs.se'> diet hoodia pill pure </a><a href='http://aristocortnewn1.blogs.se'> buy no prescription aristocort </a><a href='http://propeciafedexnorx.blogs.no'> propecia without prescription </a><a href='http://tramadolpills2.extra.hu'> generic tramadol </a><a href='http://viasofttabsnow1.easyjournal.com'> buy without prescription viagra soft tabs </a> .

  shop for my friends

(~shop for my friends, 13-08-2007 23:29)

Opis: Not much on my mind. Oh well. Basically not much notable going on today. <a href='http://sarafemvian1.blogs.ro'> prozak saragem </a>. <a href='http://davidbowiemp3.extra.hu'> David Bowie I Have Not Been To Oxford Town song </a>. Info online <a href='http://zolpidemfedexb.blogs.se'> buy without prescription zolpidem </a>. in best in usa <a href='http://franciscabrelmp3.extra.hu'> rascal flatts era vulgaris: parental advisory new album </a> and order here <a href='http://zolpidemfedexb.blogs.se'> buy without prescription zolpidem </a><a href='http://franciscabrelmp3.extra.hu'> rascal flatts les beaux degats new single </a><a href='http://freewebs.com/britneynude/britney-spears-nakes.html'> britney sprars </a> ... This site: [url=http://lorazepammexico8.easyjournal.com]lorazepam prescribing information[/url] and [url=http://kellyclarksonmp3.extra.hu]kelly clarkson behind these hazel eyes rapidshare[/url] - no [url=http://justinmp3.extra.hu]Justin Timberlake I m Lovin It mp3[/url] http://prilosecsoftm.blogs.no. In <a href='http://franciscabrelmp3.extra.hu'> rascal flatts era vulgaris: parental advisory new album </a> . Overnight delivery <a href='http://zolpidemfedexb.blogs.se'> buy without prescription zolpidem </a><a href='http://franciscabrelmp3.extra.hu'> rascal flatts les beaux degats new single </a><a href='http://freewebs.com/britneynude/britney-spears-nakes.html'> britney sprars </a> .

  Good site

(~<a href=" http://buy-soma-com.info/cruises-soma/cruise-soma.html ">cruise som, 05-06-2007 04:15)

Opis: <a href=" http://buy-soma-com.info/cruises-soma/cruise-soma.html ">cruise soma</a><a href=" http://buy-soma-com.info/soma-drug/soma-drug-side-effects.html ">soma drug side effects</a><a href=" http://buy-soma-com.info/soma-effects/soma-carisoprodol-side-effects.html ">soma carisoprodol side effects</a><a href=" http://buy-soma-com.info/soma-in-san-diego/san-diego-soma-concert.html ">san diego soma concert</a><a href=" http://buy-soma-com.info/myth-of-soma/myth-soma.html ">myth soma</a><a href=" http://buy-soma-com.info/buy-discount-soma/buy-discount-free-prescription-soma.html ">buy discount free prescription soma</a><a href=" http://buy-soma-com.info/buy-soma-online-without-prescription/buy-online-prescription-soma-without.html ">buy online prescription soma without</a><a href=" http://buy-soma-com.info/online-prescription-soma/buy-online-prescription-soma-without.html ">buy online prescription soma without</a><a href=" http://buy-soma-com.info/ash-of-soma/ash-html-soma-y.html ">ash html soma y</a><a href=" http://buy-soma-com.info/soma-cube/soma-cube-puzzle.html ">soma cube puzzle</a><a href=" http://buy-soma-com.info/soma-san-francisco/south-beach-soma-san-francisco.html ">south beach soma san francisco</a><a href=" http://buy-soma-com.info/soma-cube/cube-soma.html ">cube soma</a><a href=" http://buy-soma-com.info/ash-of-soma/ash-e-html-soma.html ">ash e html soma</a><a href=" http://buy-soma-com.info/soma-effects/soma-carisoprodol-side-effects.html ">soma carisoprodol side effects</a><a href=" http://buy-soma-com.info/picture-of-soma/picture-of-soma-pill.html ">picture of soma pill</a><a href=" http://buy-soma-com.info/buy-prescription-soma-without/buy-soma-online-without-prescription.html ">buy soma online without prescription</a><a href=" http://buy-soma-com.info/ash-of-soma/ash-html-j-soma.html ">ash html j soma</a><a href=" http://buy-soma-com.info/picture-of-soma/picture-of-soma-pill.html ">picture of soma pill</a><a href=" http://buy-soma-com.info/ash-of-soma/ash-html-soma-v.html ">ash html soma v</a><a href=" http://buy-soma-com.info/soma-apartment/apartment-francisco-san-soma.html ">apartment francisco san soma</a>

  Good site

(~<a href=" http://best-hair7.007ihost.com/hair-transplant-cost/average-cost-for, 02-06-2007 01:52)

Opis: <a href=" http://best-hair7.007ihost.com/hair-transplant-cost/average-cost-for-hair-transplant.html ">average cost for hair transplant</a><a href=" http://best-hair7.007ihost.com/hair-transplant-cost/how-much-does-a-hair-transplant-cost.html ">how much does a hair transplant cost</a><a href=" http://best-hair7.007ihost.com/hair-transplant-cost/cost-hair-surgery-transplant.html ">cost hair surgery transplant</a><a href=" http://best-hair7.007ihost.com/hair-transplant-surgeon/canada-hair-surgeon-transplant.html ">canada hair surgeon transplant</a><a href=" http://best-hair7.007ihost.com/hair-transplant-surgeon/best-hair-surgeon-transplant.html ">best hair surgeon transplant</a><a href=" http://best-hair7.007ihost.com/hair-transplant-surgeon/hair-surgeon-toronto-transplant.html ">hair surgeon toronto transplant</a><a href=" http://best-hair7.007ihost.com/hair-transplant-surgeon/hair-surgeon-transplant.html ">hair surgeon transplant</a><a href=" http://best-hair7.007ihost.com/hair-transplant-for-man/city-hair-man-new-transplant-york.html ">city hair man new transplant york</a><a href=" http://best-hair7.007ihost.com/hair-transplant-for-man/hair-man-new-transplant-york.html ">hair man new transplant york</a><a href=" http://best-hair7.007ihost.com/hair-transplant-for-man/hair-man-manhattan-transplant.html ">hair man manhattan transplant</a><a href=" http://best-hair7.007ihost.com/hair-transplant-clinic/hair-transplant-clinic-toronto.html ">hair transplant clinic toronto</a><a href=" http://best-hair7.007ihost.com/hair-transplant-clinic/canada-clinic-hair-toronto-transplant.html ">canada clinic hair toronto transplant</a><a href=" http://best-hair7.007ihost.com/hair-transplant-clinic/hair-transplant-clinic-canada.html ">hair transplant clinic canada</a><a href=" http://best-hair7.007ihost.com/affordable-hair-transplant/affordable-hair-permanent-transplant.html ">affordable hair permanent transplant</a><a href=" http://best-hair7.007ihost.com/hair-transplant-doctor/doctor-hair-male-new-transplant-york.html ">doctor hair male new transplant york</a><a href=" http://best-hair7.007ihost.com/hair-transplant-doctor/hair-transplant-doctor-toronto.html ">hair transplant doctor toronto</a>

  Good site

(~<a href=" http://hair-accessory61.12gbfree.com/cheap-hair-accessory/accessory-, 02-06-2007 01:52)

Opis: <a href=" http://hair-accessory61.12gbfree.com/cheap-hair-accessory/accessory-bridal-cheap-hair.html ">accessory bridal cheap hair</a><a href=" http://hair-accessory61.12gbfree.com/feather-hair-accessory/accessory-feather-hair.html ">accessory feather hair</a><a href=" http://hair-accessory61.12gbfree.com/cheerleading-hair-accessory/accessory-cheerleading-hair.html ">accessory cheerleading hair</a><a href=" http://hair-accessory61.12gbfree.com/flower-hair-accessory/hair-accessory-flower-wedding.html ">hair accessory flower wedding</a><a href=" http://hair-accessory61.12gbfree.com/flower-hair-accessory/accessory-flower-hair-silk.html ">accessory flower hair silk</a><a href=" http://hair-accessory61.12gbfree.com/flower-hair-accessory/flower-girl-hair-accessory.html ">flower girl hair accessory</a><a href=" http://hair-accessory61.12gbfree.com/hair-styling-accessory/accessory-hair-styling.html ">accessory hair styling</a><a href=" http://hair-accessory61.12gbfree.com/hair-accessory/japanese-hair-accessory.html ">japanese hair accessory</a><a href=" http://hair-accessory61.12gbfree.com/hair-accessory/rhinestone-hair-accessory.html ">rhinestone hair accessory</a><a href=" http://hair-accessory61.12gbfree.com/hair-accessory/womens-hair-accessory.html ">womens hair accessory</a><a href=" http://hair-accessory61.12gbfree.com/hair-accessory/bow-hair-accessory.html ">bow hair accessory</a><a href=" http://hair-accessory61.12gbfree.com/hair-accessory/bride-hair-accessory.html ">bride hair accessory</a><a href=" http://hair-accessory61.12gbfree.com/hair-accessory/flower-girl-hair-accessory.html ">flower girl hair accessory</a><a href=" http://hair-accessory61.12gbfree.com/hair-accessory/dance-hair-accessory.html ">dance hair accessory</a><a href=" http://hair-accessory61.12gbfree.com/hair-accessory/kid-hair-accessory.html ">kid hair accessory</a><a href=" http://hair-accessory61.12gbfree.com/hair-accessory/hair-pin-accessory.html ">hair pin accessory</a>

  Good site

(~<a href=" http://best-hair7.007ihost.com/connecticut-hair-transplant ">connec, 02-06-2007 01:52)

Opis: <a href=" http://best-hair7.007ihost.com/connecticut-hair-transplant ">connecticut hair transplant</a><a href=" http://best-hair7.007ihost.com/hair-transplant-clinic ">hair transplant clinic</a><a href=" http://best-hair7.007ihost.com/orange-county-hair-transplant ">orange county hair transplant</a><a href=" http://best-hair7.007ihost.com/affordable-hair-transplant ">affordable hair transplant</a><a href=" http://best-hair7.007ihost.com/hair-transplant-doctor ">hair transplant doctor</a><a href=" http://best-hair7.007ihost.com/san-diego-hair-transplant ">san diego hair transplant</a><a href=" http://best-hair7.007ihost.com/vancouver-hair-transplant ">vancouver hair transplant</a><a href=" http://best-hair7.007ihost.com/matthew-mcconaughey-hair-transplant ">matthew mcconaughey hair transplant</a><a href=" http://best-hair7.007ihost.com/female-hair-transplant ">female hair transplant</a><a href=" http://best-hair7.007ihost.com/hair-transplant-woman ">hair transplant woman</a><a href=" http://best-hair7.007ihost.com/hair-transplant-phoenix ">hair transplant phoenix</a><a href=" http://best-hair7.007ihost.com/hair-transplant ">hair transplant</a><a href=" http://best-hair7.007ihost.com/hair-transplant-information ">hair transplant information</a><a href=" http://best-hair7.007ihost.com/hair-transplant-scar ">hair transplant scar</a><a href=" http://best-hair7.007ihost.com/new-jersey-hair-transplant ">new jersey hair transplant</a><a href=" http://best-hair7.007ihost.com/cole-hair-transplant ">cole hair transplant</a>

  Good site

(~<a href=" http://hair-accessory61.12gbfree.com/infant-hair-accessory ">infant, 02-06-2007 01:52)

Opis: <a href=" http://hair-accessory61.12gbfree.com/infant-hair-accessory ">infant hair accessory</a><a href=" http://hair-accessory61.12gbfree.com/hair-style-accessory ">hair style accessory</a><a href=" http://hair-accessory61.12gbfree.com/hair-bun-accessory ">hair bun accessory</a><a href=" http://hair-accessory61.12gbfree.com/japanese-hair-accessory ">japanese hair accessory</a><a href=" http://hair-accessory61.12gbfree.com/accessory-antique-bridal-hair-jewelry ">accessory antique bridal hair jewelry</a><a href=" http://hair-accessory61.12gbfree.com/hair-accessory-supply ">hair accessory supply</a><a href=" http://hair-accessory61.12gbfree.com/wholesale-purse-and-hair-accessory ">wholesale purse and hair accessory</a><a href=" http://hair-accessory61.12gbfree.com/child-hair-accessory ">child hair accessory</a><a href=" http://hair-accessory61.12gbfree.com/beaded-hair-accessory ">beaded hair accessory</a><a href=" http://hair-accessory61.12gbfree.com/bridal-hair-accessory ">bridal hair accessory</a><a href=" http://hair-accessory61.12gbfree.com/womens-hair-accessory ">womens hair accessory</a><a href=" http://hair-accessory61.12gbfree.com/hair-accessory-headbands ">hair accessory headbands</a><a href=" http://hair-accessory61.12gbfree.com/hawaiian-hair-accessory ">hawaiian hair accessory</a><a href=" http://hair-accessory61.12gbfree.com/girl-hair-accessory ">girl hair accessory</a><a href=" http://hair-accessory61.12gbfree.com/hair-accessory-for-toddler ">hair accessory for toddler</a><a href=" http://hair-accessory61.12gbfree.com/hair-salon-accessory ">hair salon accessory</a>

  Good site

(~<a href=" http://roofing-material.12gbfree.com/rubber-roofing-system ">rubber, 31-05-2007 07:38)

Opis: <a href=" http://roofing-material.12gbfree.com/rubber-roofing-system ">rubber roofing system</a><a href=" http://roofing-material.12gbfree.com/roofing-supply ">roofing supply</a><a href=" http://roofing-material.12gbfree.com/epdm-rubber-roofing ">epdm rubber roofing</a><a href=" http://roofing-material.12gbfree.com/georgia-roofing-company ">georgia roofing company</a><a href=" http://roofing-material.12gbfree.com/roofing-company-in-florida ">roofing company in florida</a><a href=" http://roofing-material.12gbfree.com/rubber-roofing-price ">rubber roofing price</a><a href=" http://roofing-material.12gbfree.com/csra-in-metal-roofing ">csra in metal roofing</a><a href=" http://roofing-material.12gbfree.com/type-of-roofing-shingles ">type of roofing shingles</a><a href=" http://roofing-material.12gbfree.com/rubber-roll-roofing ">rubber roll roofing</a><a href=" http://roofing-material.12gbfree.com/roofing-material-supply ">roofing material supply</a><a href=" http://roofing-material.12gbfree.com/corrugated-metal-roofing ">corrugated metal roofing</a><a href=" http://roofing-material.12gbfree.com/albuquerque-equipment-roofing-supply ">albuquerque equipment roofing supply</a><a href=" http://roofing-material.12gbfree.com/roofing-company-dallas ">roofing company dallas</a>

+ powrót + odpowiedz
 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl