Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Artykuły - Kraj / Ogólne / Lubuska konwencja PO               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
..:: Podobne Tematy
Lubuska konwencja PO 

21-08-2005

  Autor: Krzysztof Wasilewski

Cukierki, baloniki i spoty reklamowe. Tak rozpoczęła się lubuska kampania wyborcza Platformy Obywatelskiej. Przy komplecie widzów, w gmachu zielonogórskiej filharmonii zaprezentowali się lokalni kandydaci do Sejmu i Senatu. Całej imprezie przewodził specjalnie przybyły na tę okazję Donald Tusk.

 

 

Konwencja rozpoczęła się przemówieniem wicemarszałka sejmu. W po części żartobliwej, a po części sentymentalnej mowie zapowiedział walkę Platformy o zwycięstwo w zbliżających się wyborach, zarówno parlamentarnych jak i prezydenckich. Licznie zgromadzona publiczność, która wypełniła gmach filharmonii do ostatniego miejsca, nagrodziła Tuska gromkimi brawami. Następnie każdy spośród 24 kandydatów na posłów w kilku słowach przedstawił swoją osobę i program działania. „Postaram się”, „pragnę”, „chciałbym/chciałabym” – te słowa najliczniej przewijały się w poszczególnych mowach. Najwięcej braw uzyskał Waldemar Szadny, startujący z listy gorzowskiej. Debiutant na ogólnokrajowej scenie politycznej, miał za sobą liczne grono pomocników – zarówno trzymających kolorowe transparenty, jak i…bębniarza. Ten ostatni stał się bohaterem imprezy, na równi z politykami. Na końcu swoją osobę zaprezentował jedyny kandydat na senatora w województwie lubuskim, Dariusz Jacek Bachalski. Ku zaskoczeniu i nieskrywanym zadowoleniu zgromadzonych obiecał dążenie do likwidacji Senatu.

Lubuszanie od lat tradycyjnie głosują na lewicę. Rzadko kiedy zdarza się, że w ważnych wyborach przewagę zdobywają kandydaci prawicy. Dodatkowo sytuację Platformy Obywatelskiej w regionie komplikują liczne sprzeczki między partyjnymi kołami z Zielonej Góry i Gorzowa Wlkp. Do ostatniej chwili nie było wiadomo, kto znajdzie się na listach wyborczych. Dotychczasowy lider regionalnej PO – Dariusz Jacek Bachalski, w wyniku przepychanek w centrali, musiał zadowolić się startem do izby wyższej.

W zbliżających się wyborach województwo lubuskie może wybrać 12 posłów i trzech senatorów. Nieoficjalnych sondaże dają Platformie Obywatelskiej 3 - 4 miejsca w Sejmie. O trzy miejsca w Senacie ubiegać się będzie 20 kandydatów. PO oraz Prawo i Sprawiedliwość wystawiły tylko po jednym reprezentancie. Sojusz Lewicy Demokratycznej, podobnie jak Samoobrona, zdecydował się na obsadzenie kompletu miejsc.

 

  drukuj   prześlij na email

  powrót   w górę

Tego artykułu jeszcze nie skomentowano

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl