Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Artykuły - Kraj / Ogólne               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
..:: Boks Reklamowy

..::

dzisiaj jest: 23-05-2024  

Przeniesienie 21-09-2010
  Autor: Michał Jezierski

Ostatnie wydarzenia spod Pałacu Prezydenckiego kolejny raz ukazują słabość polskiego państwa. Przeniesienie krzyża do kaplicy w siedzibie prezydenckiej wywołało kolejną burzę medialną i ponownie wznieciło, niewygasły jeszcze konflikt. Konflikt, z którego bardzo trudno jest wyjść. Sposób, w jaki krzyż został przeniesiony pozostawia wiele do życzenia i nie chodzi tu bynajmniej o obrazę uczuć religijnych. W państwie prawa nie może być tak, że władza boi się postąpić w jedyny i racjonalny sposób, aby nie drażnić określonej grupy społecznej, w  tym przypadku obrońców krzyża.

Kogo i co wybieramy? 14-09-2010
  Autor: Bartłomiej Kałucki

Za około dwa, trzy miesiące odbędą się wybory samorządowe. Wybory być może trochę mniej trzymające krew w żyłach; mniej, można by powiedzieć, spektakularne. Jednak równie ważne jak elekcje parlamentarna i prezydencka. Warto zatem prześledzić jak i kogo wybierzemy najbliższej zimy. Na wstępie należy zaznaczyć, że wybierać będziemy organy władzy samorządowej na każdym z trzech stopni podziału terytorialnego w Polsce, czyli odpowiednio na szczeblu gminy, powiatu i województwa. Na poziomie gminy będzie to wójt, burmistrz lub prezydent miasta oraz rada gminy lub rada miasta w zależności od statusu danej miejscowości. Na szczeblu powiatu oraz województwa będzie to natomiast odpowiednio rada powiatu oraz sejmik województwa, z których to organów zostaną wybrane zarządy powiatu i województwa.

Platforma listy pisze 08-09-2010
  Autor: Michał Jezierski

Powoli zbliżają się wybory samorządowe. Wiele partii i ugrupowań zaczyna przygotowania do tego ważnego testu wyborczego. Na giełdach nazwisk pojawiają się nowe kandydatury na prezydentów, burmistrzów poszczególnych miast. Pojawiają się również liczne zapowiedzi powrotów z Parlamentu Europejskiego. Desant miałby dotyczyć między innymi Wojciecha Olejniczaka z Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Co z tym samorządem? 16-08-2010
  Autor: Bartłomiej Kałucki

Wielkimi krokami zbliżają się wybory samorządowe. Z kalendarza wyborczego wynika, że powinny się odbyć między 14. listopada 2010 roku a 9. stycznia 2011 roku. Wybierzemy wtedy wójtów, burmistrzów, prezydentów miast oraz radnych wszystkich szczebli. W kontekście zbliżających się wyborów warto przeanalizować jakie zadania i uprawnienia posiadają poszczególne jednostki samorządu terytorialnego.

Zaprzysiężenie 11-08-2010
  Autor: Michał Jezierski

Oficjalnie Polska ma już nowego prezydenta. Po zeszłotygodniowym zaprzysiężeniu, na fotelu prezydenckim zasiadł Bronisław Komorowski. Przed nowym prezydentem 5 lat ciężkiej pracy, wyzwań i konieczności sprostania wielu zagadnieniom. Zaprzysiężenie, które miało miejsce w ostatni piątek, stało się okazją do demonstracji politycznych. Swoją niechęć do nowego prezydenta demonstrowali przede wszystkimi politycy Prawa i Sprawiedliwości, a także zwolennicy tej partii. Podczas zaprzysiężenia politycy PiS zachowywali się wielce niestosownie, zaś sam prezes partii Jarosław Kaczyński nie przybył na uroczystość.

  Dutkiewicz - gwiazda lokalna czy globalna?

  Metamorfozy

  Lepsze wrogiem dobrego?

  Wybicie na niepodległość

  Tydzień prezydenta

  PO wyborach prezydenckich

  Prezydent Bronisław Komorowski

  Ostatnia prosta

  Powtórka z rozrywki

  Kampania - rozrywka zamiast programów

  Powodziowy test

  IPN politycznym łupem

  Telewizja prezesów

  Latający wstyd

  Ocieplanie wizerunku Lecha Kaczyńskiego

1 2 3 4 5 6  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl