Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Artykuły - Kraj / Rząd i opozycja               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
..:: Boks Reklamowy

..::

dzisiaj jest: 13-04-2024  

Manifestacje prezesa 16-09-2010
  Autor: Michał Jezierski

Ostatnie wydarzenia, jakie miały miejsce na polskiej scenie politycznej, mogą napawać pewnego rodzaju niepokojem. Prawo i Sprawiedliwość pod wodzą Jarosława Kaczyńskiego coraz bardziej zaczyna przypominać armię zaciężną, gdzie tylko i wyłącznie dowódca ma prawo wyrażać własne zdanie i rozkazy, a reszta „żołnierzy” ma je karnie wykonywać. Odsunięcie od władz partii ludzi odpowiedzialnych za kampanię prezydencką, a następnie wystawienie w pierwszym szeregu zasłużonych i obytych w bojach polityków w postaci Macierewicza, Błaszczaka, czy Brudzińskiego, a następne zawieszenie posłanki Elżbiety Jakubiak, sprawia, wrażenie tworzenia wokół tej partii muru. PiS staje się oblężoną twierdzą

Odpowiedź prezesa 06-09-2010
  Autor: Bartłomiej Kałucki

Jarosław Kaczyński wystosował list do członków Prawa i Sprawiedliwości. Można ów list uznać za odpowiedź  na niedawny krytyczny wpis na blogu Marka Migalskiego, bo między innymi wspomina w nim, że w partii koniecznie trzeba uporać się ze zjawiskiem nielojalności. Na samym początku prezes Kaczyński stwierdza, że listem tym postanawia wrócić do starej (stosowanej za czasów Porozumienia Centrum) praktyki pisania listów od prezesa do członków partii. Praktyka ta ma na celu, według Jarosława Kaczyńskiego jednoznaczność interpretacyjną, jak pisze prezes, pewnych informacji i zdarzeń, które do członków PiS – u albo nie dochodzą, albo dochodzą w formie zniekształconej.

Bój o Warszawę 30-08-2010
  Autor: Bartłomiej Kałucki

Kampanię samorządową czas zacząć! Lada dzień premier ogłosi ostateczny termin wyborów. Najbardziej ekscytujące są te elekcje, gdzie czarno na białym wiemy kogo wybieramy. Tak jest w przypadku wyborów wójtów, burmistrzów, prezydentów miast. Jak zwykle najbardziej prestiżowy pojedynek stoczy się w stolicy.

Rozłam w partii Kaczyńskiego? 25-08-2010
  Autor: Michał Jezierski

Kolejne przegrane wybory przez Prawo i Sprawiedliwość oraz powrót jej prezesa do dawnej retoryki, sprzyjają pojawianiu się krytycznych głosów związanych z dalszym funkcjonowaniem partii w tym kształcie. Głosy krytyki pojawiają się nie tylko ze strony prawicowych publicystów, którzy dotąd sprzyjali PiS-owi, ale płyną również od coraz większej rzeszy polityków partii.

Partia Palikota 23-08-2010
  Autor: Bartłomiej Kałucki

Lada dzień nad przyszłością ekscentrycznego posła Palikota będzie obradował partyjny sąd koleżeński. Najprawdopodobniej żadnej kontrowersyjnej – czytaj wyrzucenie z Platformy – decyzji ów organ nie podejmie, bo po prostu nie będzie to opłacalne wizerunkowo. Mimo tego Janusz Palikot  otwarcie daje do zrozumienia, że jeżeli przez najbliższe 5 – 6 miesięcy partia rządząca nie ruszy z jasnym – liberalnym programem w kwestiach światopoglądowych, to bardzo możliwa jest jego samodzielna dezercja i utworzenie zarazem nowego ugrupowania na lewo od PO.

  Kaczyński wraca do korzeni

  Tarcia w obozie rządzącym

  Wraca stare

  Powrót starej retoryki

  PiS strzela samobóje

  Druga tura

  Niesmak po debacie

  Po wyborach

  Dogrywka, czyli będzie druga tura

  Przegrane bitwy Kaczyńskiego - kto wierzy, że wygra wojnę?

  Zmierzch wodza?

  Początek prawdziwej kampanii?

  Ujazdowskie 9...

  Podpisy i popisy

  Kampanię prezydencką czas zacząć

1 2 3 4 5 6  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl