Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Prawo / NiK sprawdzi RPO               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
[ 24-09-2009 ]
Sejmowa Komisja ds. Kontroli Państwowej przyjęła wczoraj większość budzących kontrowersje zapisów ustawy o NIK. Jednym z wprowadzanych nowelizacją zmian jest stanowisko zewnętrznego audytora, który będzie uprawniony do kontroli funkcjonowania Izby.
czytaj więcej »
  
Magdalena Janczura [ 21-04-2011 ]
Wybranych zostało 17 rzeczników, których celem będzie ułatwienie kontaktu z mediami w czasie polskiej prezydencji w Unii Europejskiej. Każde z ministerstw ma wybranego już takiego rzecznika.
czytaj więcej »
  Za kulisami EURO 2012
[ 27-08-2010 ]
Polscy politycy zarówno z lewa, z prawa, jak i centrum co i rusz pouczają Polaków by nie poddawali się kryzysowi biorąc sprawy w swoje ręce. Pomysłowość i kreatywność Polaków pozwalają stawić czoło kryzysowi, wygrać z otaczającym marazmem i brakiem perspektyw na rynku pracy.  Sami politycy, z których wielu uczestniczyło w przewrocie ustrojowym, powtarza slogany o potrzebie końca państwa opiekuńczego. Byłoby dobrze gdyby za ich słowami szły czyny.
czytaj więcej »
  
Katarzyna Staudt [ 18-12-2009 ]
„Czuję się zaszczycony faktem, iż tak poważna instytucja zainteresowała się moją osobą.” Tak fakt, iż CBA zainteresowało się jego nieruchomościami, skomentował europoseł PO Sławomir Nitras.
czytaj więcej »
  NIK: Poprawczaki za drogie i nieskuteczne
[ 14-09-2009 ]
Po skontrolowaniu przez NIK około połowy poprawczaków okazuje się, że z budżetu państwa miesięcznie na jednego wychowanka idzie nieraz nawet 18 tys. zł, a mimo to prawie 60 proc. z nich wraca na przestępczą drogę.
czytaj więcej »
  Za niskie podatki Kancelarii Sejmu
[ 06-07-2009 ]
Rutynowa kontrola NIK wykazała nieprawidłowości w działaniu Kancelarii Sejmu.
czytaj więcej »
  
[ 21-04-2009 ]
Przeprowadzona kontrola wykazała pewne błędy, jeśli chodzi o przygotowania do piłkarskich mistrzostw. Głównym zarzutem jest brak planu działania, a dokument ten wymagany jest choćby z uwagi na ustawę o Euro. Plan powinien zawierać harmonogram budowy stadionów, lotnisk, dróg, kolei, przygotowanie bazy noclegowej, struktur bezpieczeństwa, itp.
czytaj więcej »
  
[ 09-02-2009 ]
W dobie kryzysu Sejm ściśle sprawdza, czy posłowie nie defraudują publicznych pieniędzy. „Rzeczpospolita” ustaliła, że po 1 stycznia 2009 r. Kancelaria Sejmu przeprowadziła już 140 wizytacji w biurach poselskich, kiedy do tej pory rocznie było takich kontroli 30-40.
czytaj więcej »
  
[ 03-02-2009 ]
Prezydent Lech Kaczyński złożył wniosek do Najwyższej Izby Kontroli o zbadanie zgodności z prawem przeprowadzonych przez rząd cięć budżetowych.
czytaj więcej »
  
Karol Schwann [ 30-01-2009 ]
Według PiS wicepremier dopuścił się politycznej korupcji, załatwiając swoim znajomym intratny kontrakt.
czytaj więcej »
1 2 3 4  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl