Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Aktualności / LiS i lew czyli słowo o Machiavellim               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
[ 03-04-2006 ]
Szef klubu PiS Przemysław Gosiewski poinformował, że jeśli Sejm nie przyjmie wniosku o samorozwiązanie, PiS będzie otwarte na prowadzenie rozmów z Samoobroną, LPR i PSL. Gosiewski  zaprzeczył informacji, że podczas piątkowego posiedzenia komitetu politycznego PiS zapadła decyzja o zawarciu koalicji z Samoobroną.
  
czytaj więcej »
  
[ 03-04-2006 ]
Poseł Piotr Misztal oskarżył czołowych polityków Samoobrony o współpracę ze Służbą Bezpieczeństwa PRL. Misztal, jeden z najbogatszych łodzian, zrezygnował ostatnio z członkostwa w ugrupowaniu Andrzeja Leppera.
czytaj więcej »
  
Krzysztof Buczek [ 03-04-2006 ]

Po ostatnich wyborach partia rządząca zaczęła nam powoli pokazywać, jak wyglądać ma stanowienie i stosowanie prawa. Nic w tym dziwnego, w końcu w nazwie ma właśnie prawo, logiczne więc jest, że w swojej działalności kładzie na tę dziedzinę szczególny nacisk. Wyborcy o tym fakcie wiedzieli już od wielu miesięcy i często właśnie ze względu na to oddawali swój głos na Prawo i Sprawiedliwość. Skoro jakaś partia polityczna za jeden z głównych przedmiotów swojego zainteresowania uważa prawo, to przypuszczać można, iż jeśli dojdzie do władzy, to wreszcie w Polsce będzie upragniony porządek i szacunek do tegoż prawa. Jak ten szacunek wygląda w praktyce, wyborcy mogą przekonać się dopiero teraz.

czytaj więcej »
  
Krzysztof Buczek [ 02-04-2006 ]

Mija już siedemnasty rok polskiej transformacji, a opinię publiczną w naszym kraju wciąż zajmują sprawy być może ważne, ale z pewnością nie z perspektywy zadań stojących przed Polską. Prawicowe elity polityczne postanowiły dokonać rozrachunku z historią, rozrachunku na własnych zasadach, pachnącego odwetem i przeprowadzanego z jedynie słusznej pozycji ideologicznej. Wszyscy, którzy są neutralni lub przeciwko proponowanym metodom, są częścią układu, który moralnie należy skompromitować i zniszczyć. Czy jednak naprawdę tak jest? Czy brak zainteresowania w rozliczaniu przeszłości jest równoznaczny z brakiem patriotyzmu?

czytaj więcej »
  
Gracjan Szczombrowski [ 01-04-2006 ]
Prawo i Sprawiedliwość szuka wyjścia z obecnej sytuacji politycznej, jaka powstała po złożeniu wniosku o samorozwiązanie sejmu i informacjach dotyczących nadużyć finansowych w Samoobronie - informuje Gazeta Wyborcza. Informacje te utrudniają  PiS stworzenie koalicji z partią Leppera, gdyż obawiają się oni,  że po wejściu do rządu tej partii mogłyby wyjść na światło dzienne kolejne afery z udziałem polityków tego ugrupowania.
czytaj więcej »
  
[ 31-03-2006 ]

Przewodniczący Samoobrony, Andrzej Lepper, postawił oficjalne warunki na jakich miałby wejść do rządu. Albo będę wicepremierem, albo nie będzie koalicji rządowej z PiS. To jest teraz warunek wejścia Samoobrony do koalicji, powiedział Lepper.

czytaj więcej »
  Lepper tak, Marcinkiewicz nie?
AZ [ 31-03-2006 ]
Według Super Expressu, sytuacja, w której do rządu miałby wejść Andrzej Lepper, skłoniłaby Kazimierza Marcinkiewicza do podania się do dymisji. Tak wynika z informacji dwóch wysokiego szczebla polityków PiS.
czytaj więcej »
  
[ 30-03-2006 ]
Minister koordynator służb specjalnych Zbigniew Wassermann powiedział, że nieuprawnione jest twierdzenie, iż za przeciekiem do mediów informacji dotyczących nielegalnego finansowania Samoobrony mogła stać nadzorowana przez niego Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.
.
czytaj więcej »
  
j. uchto [ 30-03-2006 ]
Andrzej Lepper jest gotów objąć funkcję wicepremiera, gdyby miało się to przyczynić do stabilizacji w kraju. Lepper powiedział jednak na konferencji prasowej, że nie zależy mu na wejściu do rządu za wszelką cenę.
czytaj więcej »
  
j. uchto [ 30-03-2006 ]
Jak  podaje "Gazeta Wyborcza", eksperci twierdzą, że projekt narusza prawo unijne. Mamy swoje analizy - odpowiada Samoobrona.
czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl