Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Aktualności / LiS i lew czyli słowo o Machiavellim               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
Jakub Kufel [ 12-10-2006 ]
Roman Giertych powiedział w Radiu Zet: "Lider Samoobrony Andrzej Lepper wróci do rządu jako wicepremier i minister rolnictwa". Przewodniczący LPR zaznaczył jednak, że jest to jego osobisty pogląd.
czytaj więcej »
  
Jakub Kufel [ 11-10-2006 ]
Andrzej Lepper, lider Samoobrony, ostrzega, że jeśli PiS nie zdecyduje się na powrót do koalicji, to jego partia zagłosuje przeciwko budżetowi.
czytaj więcej »
  
[ 08-10-2006 ]
Szef klubu parlamentarnego PiS Marek Kuchciński powiedział, że rząd z Andrzejem Lepperem jest raczej niemożliwy. Goście dzisiejszego programu „Siódmy dzień tygodnia” w Radiu Zet rozmawiali dzisiaj o możliwości utworzenia koalicji rządowej oraz o przedterminowych wyborach.
czytaj więcej »
  
Adriana Mateusiak [ 07-10-2006 ]
Na dzisiejszą sobotę w stolicy zaplanowano kilka marszów. Te najważniejsze to "Błękitny" PO, "Białej różny" LPR oraz wiec poparcia dla rządu PiS
czytaj więcej »
  
Jakub Kufel [ 04-10-2006 ]
Marek Kuchciński, szef klubu parlamentarnego PiS, zaproponował członkom Samoobrony powrót do koalicji - powiedział w wywiadzie udzielonym dla "Życia Warszawy" Krzysztof Filipek. Nowa koalicja PiSu, Samoobrony i LPRu zostałaby zawarta bez udziału liderów partii. 
czytaj więcej »
  
[ 27-09-2006 ]
Andrzej Lepper chce, by rząd Jarosława Kaczyńskiego podał się do dymisji. Podczas konferencji prasowej w Warszawie szef Samoobrony przypomniał, że zanim telewizja TVN wyemitowała nagrane ukrytą kamerą rozmowy posłanki Renaty Beger z politykami Prawa i Sprawiedliwości na temat udzielenia przez nią poparcia dla rządu, Samoobrona złożyła do maszałka Sejmu wniosek, by komisja śledcza zbadała korupcję w Sejmie.
czytaj więcej »
  
Adam Gawlik [ 25-09-2006 ]
"Jeśli już coś podpisaliśmy na trzy lata, do 2009 roku, to będę się tego trzymał" - powiedział wicepremier Roman Giertych. Lider LPR był gościem popołudniowego magazynu "24 godziny" w telewizji TVN24.
czytaj więcej »
  Hucpa
[ 24-09-2006 ]

Bieżący kryzys na polskiej scenie politycznej (ile ich już było w ciągu ostatnich 12-tu miesięcy?!) to dowód na to, że Polska zbankrutowała. W ostatnich wyborach parlamentarnych (głównie) oraz prezydenckich (dużo mniej, w Polsce prezydent jest raczej figurantem, co dobitnie pokazują rządy PiS) przegrali wszyscy. Przegrała klasa polityczna, kompromitując się dokumentnie. PiS, który pokazał, że pomimo stworzenia koalicji z LPR i Samoobroną rządzić nie potrafi, a szczytem ich ambicji jest pouczanie Niemiec, Rosji oraz mediów. Opozycji, bo tak biernej, wyprutej z programu, pomysłów oraz przyzwoitości partii „po drugiej stronie” w historii III RP jeszcze nie było. Przegrali w końcu wyborcy – zmęczeni 4-letnią zabawą w chowanego z SLD (zgadnijcie, gdzie ukrywa się kolejna afera?) dopuścili do władzy politycznych dinozaurów. Ludzi, których poglądy na rzeczywistość są tak anachroniczne, że dostosowywać język przekazu (w celu ich promowania) muszą za nich Bielan i Kamiński. Wygrał strach.

czytaj więcej »
  
Adriana Mateusiak [ 23-09-2006 ]
Wśród różnych sposobów wyciągania posłów z innych partii, najlepszym wydaje się ten, którym nęcą posłowie PiS członków Samoobrony. PiS obiecuje, że jeżeli znajdzie większość dzięki członkom partii Leppera, to przeforsuje ustawę o upadłości konsumenckiej. Posłowie Samoobrony znani są min. właśnie z największych długów, więc taka ustawa byłaby im bardzo na rękę.
czytaj więcej »
  
[ 19-09-2006 ]
Rzecznik rządu powiedział, że obecnie w koalicji każdy scenariusz jest możliwy. Komentując sytuację w koalicji rządowej Jan Dziedziczak podkreślił, że nie można wykluczyć nawet przedterminowych wyborów.
czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl