Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Aktualności / Armenia zaniepokojona kaukaskim wyścigiem zbrojeń               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
Piotr Trzaskowski [ 18-03-2006 ]

Jest taki region, który niewielu w Europie Zachodniej odróżnia od Rosji. Choć Kaukaz od zawsze leżał na linii ścierania się wpływów wielkich mocarstw, zdołał zachować zaskakującą mozaikę narodów i kultur. Przedstawiciele grup językowych perskiej, tureckiej, słowiańskiej, kaukaskich i innych wciąż zamieszkują razem w jednym z najbardziej zróżnicowanych etnicznie regionów świata. Konferencja pod nazwą „How far is the Caucasus?” odbywająca się w na początku marca w dolnośląskiej Krzyżowej miała przybliżyć kwestie polityczne, problem przestrzegania praw człowieka oraz perspektywy współpracy z NATO i UE państw regionu.

czytaj więcej »
  
[ 21-07-2007 ]
Unia Europejska w piątek poinformowała, iż uważa wybory prezydenckie w Górskim Karabachu za niezgodne z prawem, jak również nie uznaje niepodległości tej ormiańskiej enklawy na terytorium Azerbejdżanu.
czytaj więcej »
  
Lusine Musaelian [ 12-05-2007 ]
Wieś Jrakn w Górskim  Karabachu zamieszkują zaledwie dwie osoby: małżeństwo Sansara i Gohar Karapetian, jednakże nie są oni nawet rdzennymi mieszkańcami wioski.
czytaj więcej »
  
Institute for War and Peace Reporting [ 14-08-2006 ]

Ujawnienie faktów dotyczących najnowszej umowy pokojowej pozostawia skłócone strony w konflikcie. Każda ze stron konfliktu jest pesymistycznie nastawiona do kwestii procesu pokojowego w Górskim Karabachu pomimo wizyty nowo wybranego negocjatora amerykańskiego, która miała na celu odświeżenie negocjacji.

czytaj więcej »
  
[ 24-07-2010 ]
Czarna seria w Dagestanie – w piątek w tej prowincji pięciu Rosjan poniosło śmierć.
czytaj więcej »
  
[ 11-10-2009 ]
Przez blisko sto lat, oba narody trwale dzieliły wzajemne animozje. Dziś w nocy podpisano umowę, która ostatecznie ureguluje stosunki dyplomatyczne między zwaśnionymi krajami.
czytaj więcej »
  
[ 28-08-2008 ]

Parlament rosyjski poddał pod głosowanie ustawę o przyznaniu Osetii Południowej oraz Abchazji statusu niepodległych państw. Odpowiedź Zachodu, rozumianego jako grupa państw geopolitycznie konkurujących z Rosją o światowe wpływy, była w tym przypadku dość wyrazista: takie działanie stoi w sprzeczności z prawem międzynarodowym. Niektórzy komentatorzy konfliktu gruzińsko-rosyjskiego stwierdzili, że Rosja gra mocarstwom zachodnim na nosie. Słusznie, bo jak się okazuje, niewielką skuteczność miały groźby prezydenta Busha wykluczenia Rosji z państw G-8, stanowcza reakcja NATO, pielgrzymki polityków do Tblisi – za to jeszcze bardziej zaogniły stosunki na linii Zachód-Moskwa, zwiększyły skalę izolacji Rosji. I, co istotne, postawa Zachodu zachęciła władze Kremla do kolejnych, stanowczych działań.

czytaj więcej »
  
Andrzej Gwarda [ 17-08-2008 ]

Cały czas... ...mamy do czynienia z niekończącymi się działaniami wojennymi. Kres wojny jest coraz bardziej mglisty i chyba nieosiągalny przy obecnym zaangażowaniu świata zewnętrznego. Wojska rosyjskie z dnia na dzień zajmują kolejne gruzińskie miasta, niszczą kolejne bazy wojskowe oraz przyzwalają na rabowanie dobytku gruzińskiej ludności cywilnej. Ta, pozbawiona dachu nad głową szuka schronienia w stolicy swojego kraju, Tbilisi. Dalsza eskalacja konfliktu doprowadzi do przeludnienia miasta i w rezultacie może stać się przyczyną poważnych napięć społecznych na tle politycznym.

czytaj więcej »
  
Andrzej Gwarda [ 12-08-2008 ]

Rosjanie obiecali nie przekraczać terytorialnej granicy Gruzji. Zobowiązali się do tego, tłumacząc obecność swoich wojsk w Osetii Płd., obroną rosyjskiej ludności, zamieszkującą zapalne tereny. Niestety od soboty konsekwentnie powiększali swój „pokojowy” kontyngent. W poniedziałek po południu ich siły wynosiły już ponad 10 000 żołnierzy oraz około 1500 czołgów i wozów opancerzonych. Mimo, iż konflikt bezpośrednio dotyczył osetyjskiej republiki, wojska rosyjskie wkroczyły również do drugiej zbuntowanej prowincji - Abchazji. Stamtąd ruszyła ofensywa, która zatrzymała się na 40 km od granicy. Tym samym zapewnienia dyplomacji rosyjskiej okazały się zwykłymi mrzonkami.

czytaj więcej »
  Kronika wyborcza: luty 2008
[ 10-03-2008 ]

W lutym oczy całego świata były zwrócone na Pakistan, w którym tuż przed wyborami przeprowadzono udany zamach na ikonę tamtejszej opozycji, Benazir Bhutto. Niepokoje, tym razem powyborcze, miały też miejsce w Armenii, choć obserwatorzy zagraniczni nie potwierdzają oskarżeń opozycji o fałszerstwa. Raúl Castro oficjalnie został przywódcą Kuby, zaś prezydenci Czech oraz Trynidadu i Tobago zapewnili sobie drugie kadencje. Ponadto do urn poszli mieszkańcy Belize, Cypru, Dżibuti, Monako, Serbii i Szwajcarii.

czytaj więcej »
1 2  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl