Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Wywiady / Birmańska junta nasila aresztowania               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
Jakub Noch [ 12-10-2007 ]
Chiny, Indie, Rosja, Izrael, Korea Północna i Południowa – to kraje, dzięki którym reżim w Birmie ma się dobrze. Takie wnioski przedstawia w swym raporcie organizacja Human Rights Watch.
czytaj więcej »
  
Jakub Noch [ 10-10-2007 ]
Laura Bush zaapelowała do przywódców birmańskiej junty by ta „ustąpiła” i zrezygnowała z „terrorystycznych akcji” przeciwko swoim obywatelom, a także skłoniła się ku demokratyzacji.
czytaj więcej »
  
[ 09-10-2007 ]
Junta dla rządowego dziennika powiedziała, że "mamy nadzieję na ustanowienie pomyślnych stosunków z panią Aung San Suu Kyi. Generałowie powołali specjalnego łącznika do kontaktów z liderką opozycji."
czytaj więcej »
  
[ 27-09-2007 ]
Niezależne żródła podają, że zginęła 1 osoba, te zbliżone do opozycji demokratycznej mówią o 5 ofiarach demonstracji w Birmie.
czytaj więcej »
  
[ 27-09-2007 ]
O świcie doszło do nalotów sił bezpieczeństwa w Birmie na klasztory, gdzie odbywały się manifestacje i protesty. Rada Bezpieczeństwa ONZ milczy, ponieważ dwaj stali członkowie (Chiny i Rosja) powołują się na veto.
czytaj więcej »
  
Agata Kaczmarzyk-Pilipiuk z Singapuru [ 31-05-2006 ]

Ignorując piątkowy apel sekretarza generalnego ONZ Kofi Annana, birmańska junta wojskowa przedłużyła areszt domowy laureatki Pokojowej Nagrody Nobla i prodemokratycznej działaczki opozycyjnej Aung San Suu Kyi.  Decyzja została podjęta w rocznicę zwycięstwa Narodowej Ligi na Rzecz Demokracji w wyborach z 1990 roku, których wyników rząd wojskowy nie uznał. Urzędnicy wydali oświadczenie o przedłużeniu aresztu o kolejny rok w sobotę, dokładnie w dniu upłynięcia poprzedniego wyroku. Aung San Suu Kyi spędziła 10 z ostatnich 17 lat w areszcie.

czytaj więcej »
  
DVB [ 11-04-2006 ]

Birma (czy jak chcą władze Myanmar) - kraj rządzony przez jeden z najbardziej znanych i opresyjnych reżimów wojskowych współczesnego świata. Jak wyglądają więzienia, w których junta przetrzymuje swoich oponentów? Oto relacja jednego z nich, jaką przedstawił tuż po wyjściu na wolność.

czytaj więcej »
  
Zaw Min [ 01-04-2006 ]

Zaw Min był jednym z przywódców ruchu studenckiego, który wywołał w 1988r. ogólnonarodowe powstanie w Birmie. W więzieniu spędził prawie 14 lat. 6 marca 2005r. został wypuszczona z więzienia Thayet w środkowej Birmie. Wkrótce potem rozmawiał z dziennikarzem opozycyjnego serwisu internetowego Demokratyczny Głos Birmy (DVB).

czytaj więcej »
  
Agata Pilipiuk-Kaczmarzyk z Singapuru [ 02-12-2005 ]

Rząd wojskowy Birmy (Myanmar) przedłużył areszt domowy pro demokratycznej działaczki Aung San Suu Kyi o kolejne 12 miesięcy, poinformowało dzisiaj Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Myanmaru.

czytaj więcej »
  
Gabriela Sobolewska [ 12-11-2005 ]

Dawno temu w Południowo-Wschodniej Azji rozwijało się pomyślnie królestwo władcy Alaungpaja. Jego następcy powiększali jeszcze terytorium państwa uzależniając od królestwa ościenne księstwa do czasu, gdy musieli się zmierzyć z europejską ekspansją. W końcu władcy Birmy przegrali ulegając Brytyjczykom, co zapoczątkowało trwający do tej pory okres zniewolenia jej mieszkańców.

czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 1 2 3 4  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl