Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Artykuły - Świat / Kronika wyborcza: grudzień 2005               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

 



 
  
[ 10-01-2007 ]

W kończącym rok 2006 miesiącu odbył się szereg wyborów. Żadne jednak nie wzbudziły szerszego zainteresowania świata (może poza przewidywalnym zwycięstwem w kolejnych wyborach prezydenckich Hugo Cháveza w Wenezueli) – tym bardziej zapraszamy do poznania nieznanych w Polsce, a interesujących wydarzeń ze świata polityki. Swoje parlamenty wybrali obywatele Bahrajnu, Gabonu, Mauretanii, Saint Lucii i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Nowego prezydenta wybrał Szwajcarom tamtejszy parlament, zaś do zmian na najwyższym stanowisku w państwie – mimo wyborów – nie doszło na Madagaskarze i w Naddniestrzu. W tym ostatnim jedyna zmiana dokona się na stanowisku wiceprezydenta, którym został kandydat urodzony… we Wrocławiu.

czytaj więcej »
  
Piotr Czubowicz [ 16-09-2008 ]

Najpoważniejsza wojna dyplomatyczna ostatnich lat pomiędzy USA i Boliwią rozpoczęła się w środę 10.09.2008 r. w La Paz, kiedy to boliwijski prezydent Evo Morales odwołał ambasadora USA Philipa Goldberga za domniemaną konspirację i poparcie dla grup rebelianckich autonomistów ze wschodu kraju. „Amerykański ambasador dąży do rozpadu Boliwii” – uzasadniał swoją decyzję Morales.

czytaj więcej »
  
[ 12-09-2008 ]
Prezydent Wenezueli Hugo Chavez dał 72 godziny na opuszczenie swego kraju ambasadorowi Stanów Zjednoczonych. Był to gest solidarności z Boliwią, której ambasadora Waszyngton uznał za persona non grata.
czytaj więcej »
  Kronika wyborcza: marzec 2007
[ 10-04-2007 ]

W dwóch pokrewnych państwach – Estonii i Finlandii – odbyły się wybory parlamentarne, w których zwycięzcami okazały się partie rządzących, trójpartyjnych koalicji. Ponadto Mauretańska junta zakończyła ostatni etap normalizacji, przeprowadzając wybory prezydenckie, zaś referendum w Egipcie ma oznaczać „koniec demokracji”, choć po bliższym przyjrzeniu się widać, jak bardzo uproszczona jest to wizja świata. Ponadto do urn poszli Mikronezyjczycy i Szwajcarzy, zaś w San Marino parlament wybrał głowę państwa na kolejną kadencję.

czytaj więcej »
  Kronika ONZ 7/2005 (17)
[ 21-03-2005 ]

Jak pokazał trzeci tydzień lutego, ONZ dysponuje już niezbitymi dowodami na akty potwornego ludobójstwa, do jakich wciąż dochodzi w sudańskim regionie Darfur. Najwyżsi urzędnicy sugerują, by przekazać sprawę do Międzynarodowego Trybunału Karnego, władnego sądzić nawet urzędujące głowy państwa. Ale czy w Radzie Bezpieczeństwa nie zabraknie woli politycznej? Czy dysponujące prawem weta Chiny i Rosja zdecydują się porzucić swoich coraz bardziej kłopotliwych sojuszników z Chartumu?

czytaj więcej »
  Kronika ONZ 4/2005 (14)
[ 01-03-2005 ]

Najważniejszym wydarzeniem ostatniego tygodnia stycznia, nie tylko w świecie ONZ, były obchody 60. rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu koncentracyjnego w Auschwitz-Birkenau. W Nowym Jorku na specjalnej, pięciogodzinnej sesji zebrało się Zgromadzenie Ogólne. Jednak pomimo gorzkiej lekcji sprzed 60 lat, okrucieństwa trwają w różnych zakątkach świata. W opisywanym tygodniu w jednej tylko akcji sudańskiego lotnictwa w regionie Darfur zginęło ponad 100 cywili.

czytaj więcej »
  103,6% poparcia z Leninem w tle
[ 02-10-2004 ]

Wszechobecna bieda. Pomnik Lenina przed parlamentem. Czerwono-zielona flaga z żółtym sierpem i młotem pośrodku. Klasyczne godło na modłę sowiecką - wschodzące Słońce, ponad nim wymieniony już symbol, na samym szczycie wielka, czerwona gwiazda, zaś wszystko obramowane kłosami pszenicy i proporcem z trójjęzycznym skrótem nazwy oficjalnej. Nie, nie przeczytają dziś Państwo o muzeum komunizmu w Kozłówce. Skansen o jakim mowa nosi oficjalną nazwę Naddniestrzańskiej Republiki Mołdawskiej (NRM).

czytaj więcej »
  
[ 12-02-2011 ]
Na kairskim placu Tahrir nadal trwają demonstracje obywateli. Jednak dzisiaj są to demonstracje spowodowane szczęściem po ogłoszonej wczoraj decyzji o ustąpienie prezydenta Hosniego Mubaraka.
czytaj więcej »
  
Marcin Pieruszka [ 11-02-2011 ]
Jak informuje wiceprezydent Omar Suleiman, dziś popołudniu prezydent Egiptu Hosni Mubarak ustąpił i przekazał władzę wojsku.
czytaj więcej »
  Kolejne zamieszki w Egipcie
Magdalena Janczura [ 03-02-2011 ]
Przez całą noc na głównym placu Kairu dochodziło do starć między zwolennikami i przeciwnikami prezydenta Hosni Mubaraka. Walczące grupy obrzucały się także butelkami z benzyną i kamieniami.
czytaj więcej »
1 2 3 4 5 6  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl