Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Wywiady / Gruzja: Saakaszwili ogłosił nowe wybory               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
Jakub Noch [ 09-01-2008 ]
Po przeliczeniu 98% głosów gruzińska komisja wyborcza oficjalnie poinformowała, że zwycięzcą wyborów, z 52-procentowym poparciem jest dotychczasowy prezydent Micheil Saakaszwili. Prezydent Saakaszwili zamierza teraz podjąć dialog z protestującą przeciwko wynikom wyborów opozycją.
czytaj więcej »
  
Jakub Noch [ 14-11-2007 ]
„Jestem upoważniona do oświadczenia w imieniu rządu, że stan wyjątkowy zostanie zniesiony 16 listopada na terenie całego kraju” – poinformowała Nino Budrżanadze, przewodnicząca parlamentu Gruzji.
czytaj więcej »
  
[ 11-05-2009 ]
W Tibilisi przedstawiciele gruzińskiej opozycji rozmawiają z prezydentem Michailem Saakaszwilim. Rozmowy mają złagodzić napięcia wywoływane od miesiąca protestami antyprezydenckimi.
czytaj więcej »
  
Monika J. Chojnacka [ 11-04-2009 ]
Gruzińska opozycja zapowiada akcję obywatelskiego nieposłuszeństwa, która ma mieć formę blokady ulic Tbilisi. Wczoraj przed budynkiem państwowej telewizji oraz przed siedzibą prezydenta Micheila Saakaszwilego 20 tysięcy osób domagało się jego ustąpienia.
czytaj więcej »
  
[ 07-11-2008 ]
Gruzińska opozycja zorganizowała przed parlamentem w Tbilisi demonstrację przeciwko prezydentowi Micheilowi Saakaszwilemu. Bierze w niej udział ok. 10 tys. osób.
czytaj więcej »
  
[ 25-09-2008 ]
"Wy dawaliście sygnał powstaniami listopadowym, styczniowym, a my w Gruzji, po paru miesiącach robiliśmy to samo! My od lat jesteśmy złączeni wspólnym wrogiem. Najpierw była to Rosja carska, potem Rosja bolszewicka, a teraz Rosja kapitalistyczna. (...) Zadzwonił do mnie kolega z Tbilisi i w formie słynnego gruzińskiego toastu powiedział mi: David, jeżeli istnieje reinkarnacja, to my, wszyscy Gruzini, chcemy na drugi raz urodzić się Polakami!. Zapłakałem" - mówi w wywiadzie David Gamtsemlidze, prezes diaspory gruzińskiej w Polsce
czytaj więcej »
  
karol Schwann [ 22-08-2008 ]
Micheil Saakaszwili w wywiadzie udzielonym  Polskiemu Radiu przyznał, że konflikt z Rosją był nieunikniony.
czytaj więcej »
  
Magda Dunin-Markiewicz [ 24-05-2008 ]
Gruzińska opozycja ma wątpliwości co do uczciwości środowych wyborów. W ramach protestu jej przedstawiciele chcą zbojkotować nowo wybrany parlament.
czytaj więcej »
  
[ 23-05-2008 ]
Wybory w Gruzji wygrała partia Micheila Saakaszwilego z poparciem 59,5-proc. głosów oddanych w środowych wyborach parlamentarnych. Taki komunikat podała dziś gruzińska Centralna Komisja Wyborcza.
czytaj więcej »
  60 proc. sukcesu partii Saakaszwiliego
Malwina Jakubowska [ 22-05-2008 ]
Między 61 a 66 proc. osiągnęła w minioną środę w gruzińskich wyborach parlamentarnych partia prezydencka Micheila Saakaszwilego. Prezydenta nie zaskoczyły tak wysokie notowania, natomiast opozycja zarzuca mu duże fałszerstwa.
czytaj więcej »
1 2 3 4 5 6  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl