Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Prawo / Artykuły / Czego szuka CBA?               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

 



 
  
sofista [ 19-12-2012 ]
Gazeta Wyborcza w tym tygodniu opublikowała skandaliczne zdjęcia byłego już tajnego agenta służb specjalnych, Tomasza Kaczmarka, znanego bardziej jako Agent Tomek. Dziś jest on jednym z posłów z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Po ujawnieniu zdjęć, na których widać agenta pochylającego się z uśmiechem nad walizką pieniędzy, w negliżu, rozgorzała dyskusja o tym, co wolno tajnym agentom.
czytaj więcej »
  
Mateusz Harzowski [ 13-10-2010 ]
Były szef CBA napisał list otwarty do premiera Donalda Tuska w którym oskarża go o sparaliżowanie prac komisji śledczej mającej wyjaśnić aferę hazardową.
czytaj więcej »
  
Magdalena Janczura [ 09-09-2010 ]
Mariusz Kamiński nie jest już funkcjonariuszem Centralnego Biura Antykorupcyjnego - donosi RMF FM.
czytaj więcej »
  
[ 23-07-2010 ]
Komisja do spraw nacisków powiadomiła, że nie będzie konfrontacji między szefem CBA Pawłem Wojtunikiem oraz byłym szefem Mariuszem Kamińskim.
czytaj więcej »
  
(kms) [ 01-07-2010 ]
Zakończone zostało śledztwo prokuratury okręgowej w Rzeszowie przeciwko byłemu szefowi CBA w sprawie działań dotyczących tzw. afery gruntowej. Akt oskarżenia przeciwko Mariuszowi Kamińskiemu ma trafić do sądu jeszcze w lipcu.
czytaj więcej »
  
Marcin Kijak [ 30-05-2010 ]
Projekt zakłada lepsze sprecyzowanie definicji korupcji w działalności gospodarczej, a także uregulowanie kwestii gromadzenia i danych osobowych przez CBA. Nowelizacja ustawy powstaje z powodu wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który w 2009 roku uznał m. in., że stosowana w dotychczasowej ustawie o CBA definicja korupcji jest za szeroka i nie pozwala na rozróżnienie zachowań korupcyjnych od innych form przyjmowania nienależnych korzyści, jakie mogą się wiązać z wykonywaną funkcją publiczną, czy obowiązkami służbowymi. Zbyt szerokie zdaniem TK były także regulacje dotyczące gromadzenia tzw. danych wrażliwych.
czytaj więcej »
  Ujazdowskie 9...
[ 14-05-2010 ]
Jeszcze kilka miesięcy temu media co kilka dni informowały o „sukcesach” Centralnego Biura Antykorupcyjnego, któremu szefował wówczas były polityk awanturniczej Ligi Republikańskiej i Akcji Wyborczej „Solidarność” Mariusz Kamiński. Ten niewysokiego wzrostu człowiek posiadał wprost nieograniczone pokłady nienawiści do wszystkiego, co kojarzyło mu się z kolorem czerwonym, po objęciu funkcji szefa CBA natychmiast zdał legitymację członka Prawa i Sprawiedliwości strojąc się w piórka niezależnego i apolitycznego fachowca. Śledząc politykę kadrową i personalną w biurze można więcej niż wątpić w intencje Kamińskiego. Wystarczy wspomnieć o rubryce w kwestionariuszu osobowym, który wypełniał kandydat do służby: „Która z osób zaufania publicznego poleciłaby Cię do struktur CBA?”. Taka przepustka dla swoich; dziś panowie wpisujemy tego a tego polityka na znak, że jesteście nasi…
czytaj więcej »
  Tajna umowa SKOK-u i CBA odkryta
[ 29-03-2010 ]
Jak dowiedziała się „Gazeta Wyborcza”, dwa lata temu Kasa Krajowa SKOK podpisała z CBA tajne bezprecedensowe porozumienie na temat wymiany informacji.
czytaj więcej »
  
[ 26-03-2010 ]
Posłowie badający aferę hazardową jeszcze raz wezwali do złożenia zeznań Mariusza Kamińskiego. Były szef CBA przy okazji oświadczył, że jest przygotowany na konfrontację z premierem.
czytaj więcej »
  
Katarzyna Staudt [ 13-03-2010 ]
Paweł Wojtunik, szef CBA, złożył zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa za czasów, kiedy na czele Biura stał Mariusz Kamiński.
czytaj więcej »
1 2 3 4 5 6  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl