Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Aktualności / Polityka Świat / Jedność i podziały               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
[ 14-08-2008 ]
Gruzini odzyskali kontrolę w mieście Gori - podano oficjalnie dziś rano w Tbilisi. Wcześniej rosyjskie oddziały opuściły okolice portu Poti.
czytaj więcej »
  Amerykanin autorem scenariusza wojny w Gruzji
Jakub Noch [ 13-08-2008 ]
Życie pisze najdziwniejsze scenariusze – także te polityczne. Jeszcze przed kilkoma miesiącami mało który z międzynarodowych ekspertów przewidywał, że Rosja odważy się na próbę podważenia suwerenności Gruzji. Ten scenariusz (w dosłownym tego słowa znaczeniu) przewidział jednak słynny pisarz Tom Clancy, pisząc scenariusz… gry komputerowej. Wydaje się to niewiarygodne, ale wydana w 2001 roku "Ghost Recon” przewiduje gros z wydarzeń których byliśmy świadkami w ostatnich dniach.
czytaj więcej »
  
[ 09-08-2008 ]
Amerykańska sekretarz stanu Condoleezza Rice zaapelowała, aby Rosjanie wycofali swoje wojska z Gruzji.
czytaj więcej »
  
[ 30-06-2008 ]
Były prezydent wyraził publicznie żal, że premierowi i obecnemu prezydentowi tak trudno ustalić wspólne stanowisko w negocjacjach z USA w sprawie tarczy antyrakietowej. Polityk twierdzi, że jedynym rozwiązaniem jest „spotkanie na szczycie”.
czytaj więcej »
  
Jakub Noch [ 04-06-2008 ]
Sekretarz generalny NATO zażądał, aby Rosja wycofała oddziały wysłane w ubiegłym tygodniu do zbuntowanej gruzińskiej republiki - Abchazji. Jaap de Hoop Schaffer zarazem otwarcie oskarżył Rosję o naruszanie suwerenności Gruzji. W jego opinii, Moskwa „przyczynia się destabilizowania już i tak delikatnego obszaru”.
czytaj więcej »
  
Renata Sobiecka [ 27-05-2008 ]
Rosja zapowiedziała, że w przypadku zbudowania amerykańskiej tarczy antyrakietowej będzie zmuszona podjąć ostrą reakcję.
czytaj więcej »
  Prezydent krytykuje NATO
Aneta Michalska [ 15-05-2008 ]
- Nie może być tak, że Pakt Północnoatlantycki obiecuje w kwietniu komuś członkostwo, stwierdza, że będzie członkiem, nie mija więcej niż kilkanaście dni, a to państwo przeżywa bardzo poważne kłopoty związane ze znaczną częścią swojego terytorium – tłumaczył wzburzony prezydent Lech Kaczyński po spotkaniu z prezydentem Gruzji Michaiłem Saakaszwilim, w Jerozolimie.
czytaj więcej »
  
[ 05-05-2008 ]
W tym tygodniu władze USA przedstawią Polsce kolejną ofertę w sprawie tarczy antyrakietowej. „Rzeczpospolita” zapowiada, że Polacy nie mogą spodziewać się żadnej atrakcyjnej oferty, ponieważ Georges W. Bush poprosił kongres USA o zaledwie 20 mln dolarów na pomoc w modernizacji polskiej armii.
czytaj więcej »
  Sytuacja w Gruzji
Mateusz Gadacz [ 02-05-2008 ]

Na Kaukazie znowu wrze. Tym razem punktami zapalnymi stały się zbuntowane republiki, stanowiące formalnie terytorium Gruzji, a mianowicie Abchazja i Południowa Osetia. Nieuznawane przez społeczność międzynarodową, od zawsze ciążyły one ku Rosji, powodując nieustanne napięcia na linii Tbilisi-Moskwa. Wydaje się, że w obecnej sytuacji wystarczy jedynie iskra, nieco mocniejsze słowo użyte przez któregoś polityka, by wywołać trudny do ugaszenia pożar.

czytaj więcej »
  
Aneta Michalska [ 03-04-2008 ]
Sukces – tak o dzisiejszej deklaracji NATO mówi prezydent Lech Kaczyński. Z ust sekretarza generalnego Sojuszu podało zapewnienie, że w przyszłości Ukraina i Gruzja dołączą do Paktu.
czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl