Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Aktualności / Chiny: siedemnastu skazanych               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
Piotr Gniewkowski [ 20-03-2008 ]
Dalajlama XIV zapowiedział, że jest gotów spotkać się z przywódcami Chin, jeśli otrzyma „konkretne wskazówki” ze strony Pekinu świadczące o gotowości do dialogu. Dodał, że spotkanie jest możliwe „gdziekolwiek”.
czytaj więcej »
  Ambasador Chin w MSZ
[ 18-03-2008 ]
Sun Rongmin, ambasador Chińskiej Republiki Ludowej został wezwany do Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Został poproszony o wyjaśnienie sytuacji w Tybecie.
czytaj więcej »
  
Piotr Wieremiejczuk [ 16-03-2008 ]
W sobotę odbyła się manifestacja przed gmachem konsulatu Chin na Manhattanie. Demonstranci, wśród których przeważali Tybetańczycy, wyrazili swój sprzeciw wobec okupacji Tybetu przez Chiny.
czytaj więcej »
  
Arkadiusz Szymczyk [ 15-03-2008 ]
Członkowie parlamentarnego Zespołu Polsko-Tybetańskiego wystosowali pismo do ambasadora Chin w sprawie działań rządu tego państwa wobec tybetańskich mnichów. W liście czytamy, że „nie jest za późno na bojkot igrzysk olimpijskich w Pekinie”. Jest to pierwszy tak oficjalny sygnał z naszego kraju wobec represji jakie stosują Chińczycy wobec mnichów.
czytaj więcej »
  
[ 10-03-2008 ]
Duchowy przywódca Tybetu potępił łamanie praw człowieka przez władze chińskie. Dalajlama wypowiedział się na temat sytuacji Tybetańczyków ze swojej emigracyjnej siedziby w indyjskim mieście Dharamsala w 49. rocznicę swojej ucieczki z kraju.
czytaj więcej »
  POKOJOWA DEMONSTRACJA PRZECIWKO NIELEGALNEJ OKUPACJI TYBETU - Niedziela, 9 marca, Warszawa
[ 07-03-2008 ]
9 marca 2008 r., godz. 13 – w 49. rocznicę powstania narodowego w Tybecie, przed gmachem Ambasady ChRL w Warszawie, ul. Bonifraterska 1 Tybetańczycy i działacze na rzecz Tybetu upamiętnią 49. rocznicę powstania narodowego w Tybecie, oraz pamięć 1200 ofiar chińskiej okupacji Tybetu.
czytaj więcej »
  
[ 07-11-2007 ]

Chiny - najwyraźniej powodowane strachem, że tybetańskie kadry zwrócą się przeciwko partii komunistycznej w związku z falą protestów i obywatelskiego nieposłuszeństwa - zaostrzają kampanię wymierzoną w zwolenników Dalajlamy i niepodległości Tybetu.

czytaj więcej »
  
ed [ 22-10-2007 ]
Choć władze chińskie ogłosiły surowe zakazy i wprowadziły nadzwyczajne środki bezpieczeństwa, mnisi z lhaskich klasztorów postanowili uczcić odznaczenie dalajlamy Złotym Medalem Kongresu.
czytaj więcej »
  Dalajlama odznaczony przez Kongres USA
Jakub Noch [ 17-10-2007 ]
Dalajlama zostanie dziś uhonorowany Złotym Medalem Kongresu. Jest to najwyższe amerykańskie odznaczenie.
czytaj więcej »
  Aresztowanie mnicha w Lithangu (ChRL)
ed [ 08-10-2007 ]
Władze chińskie aresztowały mnicha z klasztoru Lithang w czasie ogłoszonej na początku września intensywnej kampanii „edukacji patriotycznej". Według wiarygodnych źródeł Tybetańskiego Centrum Praw Człowieka i Demokracji (TCHRD) Lobsang Phuncog został zatrzymany 15 września po rewizji swojej celi przeprowadzonej przez funkcjonariuszy Biura Bezpieczeństwa Publicznego okręgu Lithang (chiń. Litang) Tybetańskiej Prefektury Autonomicznej Kardze (chiń. Ganzi) prowincji Sichuan.
czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl