Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Aktualności / Chiny: siedemnastu skazanych               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
ed [ 22-06-2007 ]
Setki tybetańskich kobiet i dzieci podjęły strajk głodowy w proteście przeciwko pracom wydobywczym na świętej dla buddystów górze. Według zastrzegających anonimowość lokalnych źródeł protesty, które zakończyły się przed trzema dniami, doprowadziły do zawieszenia prac: „Prace wstrzymano. (...) Większość mężczyzn ukrywa się w górach, bo boją się represji".
czytaj więcej »
  
ed [ 16-06-2007 ]
Władze prowincji Sichuan 27 maja wydały rozkaz spacyfikowania demonstracji ponad tysiąca Tybetańczyków z Bamei przeciwko prowadzeniu prac wydobywczych na zboczach świętej góry Jala. Mieszkańcy regionu twierdzą, że lokalni urzędnicy sprzedali ją bez żadnych konsultacji społecznych firmie, zajmującej się wydobyciem ołowiu i cynku. Protestujący zebrani przed biurem firmy zostali pobici i rozpędzeni przez funkcjonariuszy służby bezpieczeństwa i Ludowej Policji Zbrojnej. Co najmniej dziesięć osób odniosło rany; dwadzieścia - w tym przywódców lokalnych - aresztowano.
czytaj więcej »
  
ed [ 05-06-2007 ]
Opat ważnego tybetańskiego klasztoru został zmuszony do ustąpienia, ponieważ odmówił podpisania dokumentów krytykujących Dalajlamę.
czytaj więcej »
  Osiemnaste urodziny zaginionego Panczenlamy
ed [ 27-04-2007 ]
25 kwietnia osiemnaste urodziny obchodził Gendun Czokji Nima, którego Dalajlama, zgodnie z wiekową tybetańską tradycją, uznał w 1995 roku za nowe wcielenie Panczenlamy, drugiego hierarchy buddyzmu tybetańskiego. Przywódcy Komunistycznej Partii Chin, która wymaga od swoich członków przestrzegania zasady ateizmu, nie uznali wyboru Dalajlamy. Wskazany przezeń chłopiec i jego rodzice zostali uprowadzeni, a władze chińskie mianowały „autentycznym" Panczenlamą inne dziecko.
czytaj więcej »
  
ed [ 23-03-2007 ]

Chińska policja zatrzymała co najmniej jedną osobę, gdy setki Tybetańczyków złamały zakaz władz, biorąc udział w rytuale palenia kadzidła. „W ceremonii przy moście Kuru, która miała związek z rytuałami w intencji długiego życia Dalajlamy, chciało wziąć udział jakieś 500 osób - twierdzi źródło Radia Wolna Azja (RFA). - W każdą środę odprawiamy tam sangsol [ceremonię przywoływania bóstw opiekuńczych], ale 14 marca było jak nigdy.

czytaj więcej »
  
ed [ 14-03-2007 ]

Władze chińskie Tybetańskiego Regionu Autonomicznego skazały na trzy lata więzienia znanego biznesmena, w którego domu znaleziono płyty z nagraniami wystąpień Dalajlamy. Zastrzegające anonimowość źródła twierdzą, że pięćdziesięciokilkuletni Pempa zwrócił na siebie uwagę władz, ratując życie zwierząt w intencji Dalajlamy.

czytaj więcej »
  
Namlo Jak [ 09-03-2007 ]

Polityka Pekinu wobec tybetańskiej diaspory to kwestia złożona i nie ma zgody co do jej interpretacji. Osobiście uważam, że przedstawiona tu analiza dwóch perspektyw jasno pokazuje strategię władz ChRL wobec tybetańskich uchodźców.

czytaj więcej »
  Policyjna prowokacja w Tybecie?
ed [ 06-03-2007 ]
Tybetańskie źródła informują, że drugiego dnia Nowego Roku kalendarza księżycowego (19 lutego 2007) tłum pielgrzymów przed Dżokhangiem, najświętszym sanktuarium Tybetu, zaatakował dwóch mężczyzn noszących kurtki obszyte futrem śnieżnych panter. Pyskówka przerodziła się w bójkę; sprawcy zamieszania trafili do szpitala.
czytaj więcej »
  
ed [ 29-01-2007 ]

Władze chińskie prowincji Gansu aresztowały dwudziestosiedmioletniego mnicha Dziamjanga Gjaco. Prawdopodobnie za pomaganie w słuchaniu tybetańskojęzycznych audycji Radia Wolna Azja (RFA).

czytaj więcej »
  Aresztowania za pomoc uciekinierom z Tybetu
ed [ 01-11-2006 ]
Władze chińskie w Lhasie zatrzymały dwóch Tybetańczyków i nepalskiego Szerpę za przeprowadzanie przez granicę tybetańskich uchodźców. Aresztowań dokonano 9 i 10 października - po zastrzeleniu przez chińską straż graniczną dwojga osób na przełęczy Nangpa-la 30 września. Każdego roku do Indii uciekają tysiące Tybetańczyków, którzy liczą, że znajdą tam swobody religijne i wolność słowa.
czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl