Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Aktualności / Polska gospodarzem przyszłorocznego szczytu NATO               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
Katarzyna Staszewska [ 11-03-2009 ]
Porozumienie kanclerz Angeli Merkel, premiera Gordona Browna i prezydenta Nicolasa Sarkozy’ego w kwestii poparcia kandydatury premiera Danii Andersa Fogh Rasmussena na szefa NATO jest bardzo silne. Zablokuje to ambicje innych kandydatów, zwłaszcza Radosława Sikorskiego – podaje włoska agencja Ansa.
czytaj więcej »
  
Damian Mikszto [ 05-03-2009 ]

Rząd od kilku tygodni stara się lobbować za kandydaturą ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego na szefa NATO w kraju i za granicą. Pismo z prośbą o poparcie kandydatury Sikorskiego trafiło również do prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W zamian za poparcie Sikorski zobowiązał się przed Donaldem Tuskiem, że zgodzi się na kandydatury wysunięte przez Prezydenta na placówki dyplomatyczne.

czytaj więcej »
  
Magda Dunin-Markiewicz [ 07-02-2009 ]
Jak podaje „Gazeta Wyborcza”, Radosław Sikorski raczej nie uzyska kluczowego poparcia Waszyngtonu na fotel sekretarza generalnego NATO.
czytaj więcej »
  Kolejne spekulacje na temat nowego sekretarza NATO
Aleksandra Nowak [ 25-01-2009 ]
Wciąż wysnuwane są kolejne kandydatury na stołek sekretarza generalnego NATO. Jednym z najpoważniejszych kandydatów ma być szef polskiego MSZ Radosław Sikorski. Ale teraz w tym kontekście pojawiło się jeszcze nazwisko kanadyjskiego ministra obrony.
czytaj więcej »
  
[ 30-12-2008 ]
Jak informuje dzisiejszy „Dziennik”, jeśli Radosław Sikorski objąłby stanowisko nowego szefa NATO, największe szanse na zajęcie jego miejsca w resorcie spraw zagranicznych miałaby obecna ambasador w Wielkiej Brytanii Barbara Tuge-Erecińska.
czytaj więcej »
  
[ 29-12-2008 ]
Powraca temat nowego szefa Sojuszu. „Radosław Sikorski to najlepszy kandydat na stanowisko sekretarza generalnego NATO” - podaje „The Economist”. Na razie nie wiadomo, czy ktoś z władz NATO już z nim rozmawiał.
czytaj więcej »
  Brytyjska prasa typuje Sikorskiego na szefa NATO
Aleksandra Nowak [ 28-12-2008 ]
Brytyjski dziennik "The Economist" w świątecznym artykule "Co Święty Mikołaj może przynieść Europie Wschodniej" ocenił, że posadę sekretarza generalnego Sojuszu Północnoatlantyckiego powinien obsadzić ktoś z tego regionu. Gazeta uznała, że Radosław Sikorski będzie najlepszym kandydatem na szefa NATO. Jednak rzecznik MSZ Piotr Paszkowski twierdzi, że Sikorski chce pozostać ministrem.
czytaj więcej »
  
Bartosz Janus [ 30-11-2008 ]
Wygląda na to, że polscy politycy maja największe szanse na objęcie stanowiska sekretarza generalnego NATO niż kandydat Bułgarów były minister spraw zagranicznych Solomon Passi.
czytaj więcej »
  Rosja – wielka przegrana w Gruzji…
[ 14-08-2008 ]

Wskutek wtrącenia się Rosji w wewnętrzne sprawy Gruzji Moskwa więcej straci niż zyska. Jeżeli Kreml uważa, że dzięki demonstracji siły uzyska uznanie na arenie międzynarodowej, to jest w wielkim błędzie. Nie można bowiem postawić znaku równości między interwencją USA w Iraku, a inwazją Rosji na Gruzję. W pierwszym przypadku chodziło bowiem o obalenie reżimu Husajna, który bez wątpienia był mordercą. Tego nie można powiedzieć o gruzińskich władzach, które od początku lat dziewięćdziesiątych bronią integralności kraju. Nie prowadzą przecież żadnych czystek, tylko próbują przywołać do porządku separatystyczne republiki, tworzone i utrzymywane od lat przez Rosję tylko po to, aby utrzymać Gruzję w swojej strefie wpływów. Z uwagi na proeuropejskie aspiracji Tbilisi było to coraz trudniej. W takiej sytuacji Rosja sięgnęła po środki drastyczne.

czytaj więcej »
  
[ 11-04-2008 ]

To był największy i z pewnością jeden z najbardziej trzymających w napięciu szczytów w prawie sześćdziesięcioletniej historii NATO. Debata nad przyszłością Sojuszu, powodzeniem misji w Afganistanie, rozszerzeniem o trzy kraje bałkańskie oraz nadaniem Planu Działań na Rzecz Członkostwa (Membership Action Plan) Ukrainie i Gruzji a także spotkanie z odchodzącym prezydentem Rosji Władymirem Putinem, czy sekretarzem generalnym ONZ Ban Ki-Moonem to tylko nieliczne punkty programu szczytu w Bukareszcie.

czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl