Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Prawo / Artykuły / Zmiany w egzaminie na aplikację               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
Jakub Noch [ 02-01-2008 ]
W Ministerstwie Sprawiedliwości przygotowywany jest projekt zmiany przepisów dotyczących egzaminów prawniczych. Planowane jest wprowadzenie nowego egzaminu – dopiero po jego zaliczeniu możliwe będzie podjęcie działalności prawniczej.
czytaj więcej »
  
[ 05-03-2011 ]
Od 1 marca kontrolerzy komunikacji miejskiej otrzymali nowe uprawnienie. Mogą zatrzymać pasażera bez biletu, który usiłuje uciec lub odmawia okazania dokumentów. Nowy przepis budzi kontrowersje. „Mogą w nieuzasadniony sposób stosować środki przymusu”- uważa Helsińska Fundacja Praw Człowieka.
czytaj więcej »
  
[ 31-12-2009 ]
Senator Tomasz Misiak, który po aferze dot. ustawy stoczniowej został usunięty z PO, zdecydował się pozwać „Rzeczpospolitą” za naruszenie jego dóbr osobistych. W celu walki z gazetą korzysta z prawników pracujących w kancelarii Zbigniewa Ćwiąkalskiego.
czytaj więcej »
  
[ 28-09-2009 ]
Były minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski – w odniesieniu do aresztowania w Szwajcarii Polańskiego – powiedział, że według polskiego prawa byłby uznany za pedofila.
czytaj więcej »
  
[ 26-01-2009 ]
Gdyby nie ubiegłotygodniowa dymisja ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ćwiąkalskiego, to odwołany zostałby szef MON Bogdan Klich. Tuskowi nie spodobała się trzymiliardowa dziura w budżecie resortu obrony. Ale premier stwierdził, że dwie dymisje w ciągu jednego tygodnia to za dużo.
czytaj więcej »
  
[ 22-01-2009 ]
W wywiadzie dla TVP Info były minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski stwierdził, że „Julia Pitera nie może być ministrem sprawiedliwości, bo nie ma prawniczego wykształcenia”. To właśnie m.in. o jej kandydaturze na stanowisko po Ćwiąkalskim pojawiły się spekulacje.
czytaj więcej »
  
[ 20-01-2009 ]
Minister Ćwiąkalski oddał się do dyspozycji premiera. Ma to związek z wczorajszym samobójstwem zabójcy Krzysztofa Olewnika. „Jest cos takiego ja odpowiedzialność polityczna. Nie mam żalu do premiera” - powiedział minister, gdy Donald Tusk przyjął jego dymisję.
czytaj więcej »
  
[ 19-01-2009 ]
Skazany na dożywocie za porwanie i zabójstwo Krzysztofa Olewnika Robert Pazik powiesił się w celi aresztu w Płocku. Jak poinformował minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski, na miejsce udaje się wiceminister sprawiedliwości, szef służby więziennej oraz prokurator z Gdańska.
czytaj więcej »
  
Paulina Chatys [ 17-01-2009 ]
W odpowiedzi na postulaty Krajowej Rady Sądownictwa minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski postanowił zrzec się prawa do nadzoru nad pracą sądów.
czytaj więcej »
  
Kinga Marciniak [ 31-10-2008 ]
Minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski w wywiadzie dla radiowej Trójki podkreślił ogromną skalę korupcji w polskiej piłce nożnej. - Z całą pewnością będą kolejne zatrzymania – zapowiedział również minister.
czytaj więcej »
1 2 3 4 5 6  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl