Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Wywiady / Prezydent leci do Izraela               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
[ 23-04-2006 ]

Prawie trzy tysiące lat temu rządzący ówczesnym Izraelem król Salomon zasłynął mądrością, z jaką rozwiązał toczony przez dwie niewiasty spór o niemowlę. Wielka szkoda, że na horyzoncie nie widać współczesnego Salomona, który zdołałby ostatecznie położyć kres krwawym waśniom o ten sam skrawek ziemi na Bliskim Wschodzie, nad którym panował kiedyś mądry władca. Póki co Żydzi i Palestyńczycy coraz bardziej okopują się na swoich pozycjach.

czytaj więcej »
  
[ 21-04-2006 ]
Lech Kaczyński powiedział, że prawodpodobnie jesienią spotka się z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. W wywiadzie dla rosyjskiego dziennika "Komierasant", polski prezydent powiedział, że trwają rozmowy na ten temat.
czytaj więcej »
  
[ 20-04-2006 ]

W komentarzach dotyczących kształtującej się obecnie koalicji rządowej, do której PiS zaprosiło Samoobronę, PSL i LPR, najczęściej wyczytać można niedowierzanie, zaskoczenie lub oburzenie. Takie emocje wywołuje fakt, że do rządu mogą wkroczyć partie polityczne, zdradzające zapędy populistyczne lub też radykalny klerykalizm. Przechyla się oto na naszych oczach czara goryczy i Jarosław Kaczyński traci powoli zaufanie w sondażach opinii społecznej. Wydaje się to niesłychane w obliczu faktu, iż PiS prezentuje program bardzo zbliżony do propozycji swoich niedoszłych jeszcze koalicjantów. Nie dziwiła tymczasem możliwość wspólnych rządów PiS z PO – partii tak przecież odmiennych światopoglądowo.

czytaj więcej »
  
[ 19-04-2006 ]
Premierzy Polski i Bułgarii, Kazimierz Marcinkiewicz i Sergiej Staniszew, rozmawiali w Sofii o bezpieczeństwie energetycznym. W swoich relacjach miejscowe media podkreślają, że Bułgaria, podobnie jak Polska, jest zainteresowana dywersyfikacją dostaw surowców energetycznych.
czytaj więcej »
  
[ 12-04-2006 ]
Polska składka do budżetu UE na 2006 rok zostanie pomniejszona o 52 mln euro - poinformowała  Komisja Europejska, która dokonała korekty budżetowej.
czytaj więcej »
  
Gracjan Szczombrowski [ 09-04-2006 ]
Prawo i Sprawiedliwość podejmie rozmowy na temat koalicji z innymi ugrupowaniami. Rada Polityczna PiS upoważniła Jarosława Kaczyńskiego do prowadzenia takich rozmów.
czytaj więcej »
  
j. uchto [ 08-04-2006 ]
Jak nieoficjalnie dowiedziała się TVN24 - prezes PiS – Jarosław Kaczyński - podczas posiedzenia Rady Politycznej partii poinformował, że definitywnie zerwał rozmowy w sprawie koalicji z Platformą Obywatelską. Za zamkniętymi drzwiami trwa posiedzenie Rady Politycznej PiS. Uczestniczy w nim także premier, Kazimierz Marcinkiewicz.
czytaj więcej »
  Referendum w Autonomii?
AZ [ 07-04-2006 ]
W wywiadzie dla brytyjskiego Timesa palestyński minister spraw zagranicznych Mahmud al-Zahar nie wykluczył przeprowadzenia referendum w sprawie uznania Izraela. Gazeta odczytuje to jako łagodzenie polityki rządzącego Autonomią Hamasu w wyniku presji międzynarodowej.
czytaj więcej »
  Sto dni prezydenta
Krzysztof Buczek [ 07-04-2006 ]

Kilka dni temu minęło sto dni prezydentury Lecha Kaczyńskiego. Najwyższa pora na próbę podsumowania, chociaż wiadomo, że jest jeszcze zbyt wcześnie, żeby cokolwiek można było przesądzić na pewno w sprawie charakteru kadencji naszego nowego prezydenta. Można się jednak pokusić o komentarz do działań już przez Lecha Kaczyńskiego podjętych, co umożliwia z pewną dozą prawdopodobieństwa wyobrażenie sobie, jak upłynie reszta jego kadencji.

czytaj więcej »
  
[ 04-04-2006 ]
Lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk zaapelował do PiS, aby wycofał swój wniosek o rozwiązanie Sejmu w sytuacji, gdy pewne jest, że nie ma on szans na poparcie. Według Tuska, zamiast tracić czas na zbędne dyskusje o skróceniu kadencji, należy skupić na sprawach naprawdę ważnych dla kraju. Jarosław Kaczyński odpowiada że nie ma takiej możliwości.
czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl