Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Wywiady / Prezydent leci do Izraela               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  Wroga Autonomia
AZ [ 18-02-2006 ]
Izrael uważa, że Autonomia Palestyńska stała się wrogą jednostką. W Ramalli pierwszy raz po styczniowych wyborach zebrał się palestyński parlament zdominowany przez stronnictwo Hamas znane przede wszystkim z zamachów terrorystycznych.
czytaj więcej »
  
AZ [ 18-02-2006 ]
Iskrzy na linii Kazimierz Marcinkiewicz – Jarosław Kaczyński. Życie Warszawy pisze, że po podpisaniu paktu stabilizacyjnego i znalezieniu tym samym większości dla rządu, szef PiS będzie chciał mieć większy wpływ na jego poczynania.
czytaj więcej »
  
Agata Motyl [ 05-02-2006 ]

W 132-osobowym Parlamencie Autonomii Palestytńskiej szykują się duże zmiany. Ostatnie wybory wyraźnie wygrało radykalne ugrupowanie Hamas, zdobywając 76 mandatów. 43 miejsca przypadły rządzącej dotychczas partii Fatah.

czytaj więcej »
  
[ 21-01-2006 ]

Odchodzącego z życia publicznego premiera Izraela Ariela Szalona, trudno byłoby nazwać gołąbkiem pokoju. Raczej jastrzębiem z ostrymi szponami.

czytaj więcej »
  
Piotr Tarasiuk [ 20-01-2006 ]

Stan premiera Izraela, Ariela Szarona, nadal nie ulega poprawie. Wciąż przebywa on w stanie śpiączki farmakologicznej, pod czujnym okiem lekarzy ze szpitala w Jerozolimie, do którego trafił 4 stycznia br. w wyniku przejścia wylewu krwi do mózgu. I chociaż ciągle jeszcze formalnie jest premierem, nikt dziś chyba nie wątpi, że to już koniec jego politycznej kariery, nawet w przypadku gdy uda mu się powrócić do zdrowia. Obecnie jest więc chyba najlepszy moment na dokonanie rozrachunku jego sukcesów i niepowodzeń. 

czytaj więcej »
  Kronika ONZ 4/2005 (14)
[ 01-03-2005 ]

Najważniejszym wydarzeniem ostatniego tygodnia stycznia, nie tylko w świecie ONZ, były obchody 60. rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu koncentracyjnego w Auschwitz-Birkenau. W Nowym Jorku na specjalnej, pięciogodzinnej sesji zebrało się Zgromadzenie Ogólne. Jednak pomimo gorzkiej lekcji sprzed 60 lat, okrucieństwa trwają w różnych zakątkach świata. W opisywanym tygodniu w jednej tylko akcji sudańskiego lotnictwa w regionie Darfur zginęło ponad 100 cywili.

czytaj więcej »
  Kronika ONZ 8/2004
[ 23-12-2004 ]

Najważniejszym w świecie NZ wydarzeniem minionego tygodnia było oddalenie przez Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości pozwów Serbii i Czarnogóry przeciw 10 państwom NATO, które bombardowały w 1999 terytorium ówczesnej Jugosławii. Trybunał, mimo pięcioletniego rozpatrywania sprawy, nie odniósł się jednak do kwestii merytorycznych sporu, a swoją decyzję umotywował wyłącznie względami formalnymi. 

czytaj więcej »
  Kronika ONZ 7/2004
[ 12-12-2004 ]

Ostatni piątek był Światowym Dniem Praw Człowieka, w którym wciąż niestety mówi się raczej o wyzwaniach i potrzebach, niż sukcesach i osiągnięciach. W pierwszej części tygodnia, grupa amerykańskich kongresmenów zażądała głowy Kofiego Annana w związku z rzekomymi nieprawidłościami w nieistniejącym już programie "Ropa za żywność". Jednak administracja prezydenta Busha szybko odcięła się od płynącej z Kapitolu krytyki Annana.

czytaj więcej »
  Na Bliskim Wschodzie bez zmian
[ 22-11-2004 ]

Wybory nowego przywódcy Autonomii Palestyńskiej, mającego zastąpić zmarłego Jasera Arafata mają się odbyć 9 stycznia 2005 roku. Nie wiadomo jaką metodą głosowania wybierze się nowego przywódcę, ani kto nim będzie. Wiadomo jedynie, że od wyniku tych wyborów zależy przyszłość procesu pokojowego.

czytaj więcej »
  Kronika ONZ 1/2004
[ 31-10-2004 ]

24 października minęło dokładnie 59 lat, odkąd weszła w życie Karta Narodów Zjednoczonych, co rozpoczęło działalność Organizacji Narodów Zjednoczonych. Dziś ONZ wraz ze swoimi agendami i organizacjami wyspecjalizowanymi tworzy największy i mający najbardziej uniwersalny zasięg zespół instytucji międzynarodowych na świecie. Wiedzieć co dzieje się w ONZ, to wiedzieć o wszystkich ważnych problemach współczesnego świata. Dlatego e-Polityka.pl uruchamia nowy, cotygodniowy cykl: Kronikę ONZ.

czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 113 114 115 116 117 118 119  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl