Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Niemieckie SPD nad przepaścią               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
[ 12-08-2004 ]

Do dziś dnia nie milkną echa szokującej wypowiedzi przewodniczącego liberalnej Demokratycznej Partii Wolności Guido Westerwelle, który w ubiegłym tygodniu na łamach Der Spiegel otwarcie i bez żadnych skrupułów opowiedział o swoich skłonnościach do partnerów tej samej płci. "Nigdy nie ukrywałem swoich skłonności do facetów. I tak też pozostanie" - powiedział. "Dla mnie to jest zupełnie oczywiste. Nie widzę w tym nic złego, przecież to jest moje życie" - tłumaczył.

czytaj więcej »
  Hegemon czy jeden z wielu?
Andrzej Zabielski [ 17-04-2004 ]

W Niedzielę Wielkanocną kanclerz Niemiec Gerhard Schröder zaproponował wyrównanie progów podatkowych w krajach Unii Europejskiej, argumentując to potencjalną nierówną konkurencją Niemiec, szczególnie z nowymi członkami Unii, które mając podobne, czy nawet mniej uciążliwe systemy podatkowe, niż Niemcy, lecz przy wsparciu pieniędzy z funduszy strukturalnych UE, stałyby się bardziej atrakcyjne gospodarczo niż Republika Federalna, tym bardziej, że już teraz wiele koncernów przemysłowych, w tym Siemens, rozważa możliwość przeniesienia się do krajów Europy Środkowej, gdyż te mogą oferować im lepsze warunki, również podatkowe.

czytaj więcej »
  
Katarzyna Baran [ 05-04-2004 ]

Niezadowolenie społeczeństwa, spadek poparcia dla ekipy rządzącej, kryzys wewnątrzpartyjny prowadzący do rozłamu… Próby ratowania sytuacji sprowadzające się do rozdzielenia funkcji szefa partii i rządu… Skąd my to znamy? Przyglądając się procesom zachodzącym w Niemczech, warto zastanowić się nad przyszłością kanclerza Schroedera.

czytaj więcej »
  
Christoph Kasprzyk z Monachium [ 01-02-2004 ]

Urzędnicy państwowi to prawie 2 miliony wiernych aparatowi władzy pracowników wykonujących bardzo różne funkcje. Dla przypomnienia Republika Federalna posiada ogólnie 38,3 mln obywateli pracujących zawodowo na ogólną liczbę 80 mln populacji. Urzędnicy państwowi to policjanci, straż pożarna, nauczyciele, pracownicy gmin i urzędów miast, wydziałów finansowych i socjalnych. Do tej pory pozostała cześć pracującego społeczeństwa spoglądała zazdrosnym okiem na przywileje tej grupy.

czytaj więcej »
  Konsekwentna polityka lokalna partii CSU w Monachium
Christoph Kasprzyk z Monachium [ 13-07-2003 ]

Za sumę ok. 1,5 mld Euro wybudowano i oddano 29.06.03 do użytku nowy “Terminal 2” lotniska w Monachium. Po raz pierwszy w histori, część inwestycji ( ok. 40% ) została pokryta przez linie lotnicze Lufthansy. Pozwoliło to na uzyskanie ekskluzywnego prawa do wykorzystywania nowych hal przez całą rodzinę Star Alliance ( Lufthansa, Polskie Linie Lotnicze LOT, United, Air Canada, SAS).

czytaj więcej »
  
Christoph Kasprzyk z Monachium [ 22-05-2003 ]

Dni Ministra Finansów Republiki Federalnej wydają się prawie policzone. Jeżeli nie on sam, to zapewne kanclerz Gerhard Schoeder przyspieszy zmiany personalne i powierzy tą niewdzięczną funkcje nowej osobie. Aktualnie jest kilku kandydatów (członków socjalistycznej SPD ): Frank Walter Steinmeyer ( Biuro Kanclerza ), Peter Struck ( Minister Obrony ) a może będzie to Barbara Hendricks, która ma wiele doświadczeń w polityce podatkowej.

czytaj więcej »
  Kto blokuje reformy w Niemczech ?
Christoph Kasprzyk z Monachium [ 22-03-2003 ]

Zadając sobie to pytanie automatycznie pomyślałbym o aktualnym socjalistycznym rządzie i ekologicznej koalicji partii Zielonych. Ale dobrze wiedzieć, że 74 % czlonków rządzącej partii socjalistycznej SDP w Niemczech to członkowie związków zawodowych. Ta silna grupa interesów pracowniczych otacza tysiącem nici kanclerza Schroedera i mówi NIE dla ważnych reform tak potrzebnych w czasach globalizacji.

czytaj więcej »
  
Christoph Kasprzyk z Monachium [ 09-03-2003 ]

To pytanie zadałem sobie sam, przebywając w styczniu 2003 na zachodnim wybrzeżu USA. Od ponad dziesięciu lat systematycznie odwiedzam Amerykę i utrzymuję bliskie kontakty z tzw. polskimi imigrantami, jak również Amerykanami nie mającymi z Polską nic wspólnego. I muszę zauwazyć, że od pewnego czasu, mam tutaj na mysli “11 września“, “konflikt iracki“ czy też “przyspieszenie procesów integracji Polski z Unią“ obserwuję niezwykłą dynamizację i polaryzację stanowisk.

czytaj więcej »
  Z kraju wiecznej kampanii
[ 12-02-2003 ]

Jak napisał niedawno jeden z niemieckich komentatorów, w kraju naszych zachodnich sąsiadów koniec jednej kampanii wyborczej automatycznie oznacza początek następnej. Po jesiennych wyborach do Bundestagu, w których pyrrusowe zwycięstwo odniosła rządząca od czterech lat koalicja SPD (socjaldemokratów) i Zielonych, natychmiast zmagania o przychylność wyborców rozpoczęli politycy szczebla regionalnego w dwóch ważnych landach - Dolnej Saksonii oraz Hesji. Do starcia przy urnach doszło 2 lutego. Obserwowałem ostatnie dni kampanii w stolicy Dolnej Saksonii - Hanowerze - oraz pobliskich mniejszych miejscowościach.

czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 11 12 13 14 15 16   

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl