Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Niemieckie SPD nad przepaścią               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  Krytyka kanclerz Merkel
Aleksandra Nowak [ 11-01-2009 ]
Media krytykują Merkel za za brak wizji politycznej i gospodarczej. Pojawiły się opinie, że albo nie radzi sobie ona z rządzeniem w dobie kryzysu, albo chce jedynie dotrwać do wrześniowych wyborów.
czytaj więcej »
  
Aleksandra Nowak [ 28-12-2008 ]
W sondzie tygodnika "Der Spiegel" okazało się, że dwóch na trzech Niemców nie wierzy, że rząd kierowany przez Angelę Merkel będzie umiał opanować kryzys finansowy i gospodarczy. Badania wykazały też, że co piąty Niemiec boi się, że straci pracę.
czytaj więcej »
  Niemcy w NATO: "nie" dla przyspieszonego trybu dla Ukrainy i Gruzji
Agnieszka Obrycka [ 27-11-2008 ]
Minister spraw zagranicznych Niemiec, Frank-Walter Steinmeier, wyraził w Berlinie swój sprzeciw wobec propozycji przyjęcia Ukrainy i Gruzji do NATO w przyspieszonym trybie.
czytaj więcej »
  
[ 04-10-2008 ]
Kolejny zgrzyt pomiędzy prezydentem Francji Nicolasem Sarkozy a niemiecką kanclerz Angelą Merkel. Na chwilę przed rozpoczynającym się miniszczytem europejskim strona niemiecka podtrzymuje sprzeciw wobec francuskiego planu zabezpieczenie UE przed skutkami kryzysu gospodarczego w USA.
czytaj więcej »
  
[ 25-09-2008 ]

Boję się. Boję się, gdy patrzę na uśmiechającego się Ławrowa, który może powiedzieć wszystko co chce i komu chce ("Kim ty k..a jesteś by mnie pouczać?" skierowane do brytyjskiego ministra spraw zagranicznych, Davida Milibanda). Boję się, gdy patrzę na Sarkozyego, który jeździ do Moskwy i po każdym powrocie ogłasza, że wszystko zostało rozwiązane, a Rosja i tak robi swoje. Boję się, gdy widzę jak słaby okazuje się Zachód. Boję się, gdy... No po prostu, boję się!

czytaj więcej »
  
Aleksandra Nowak [ 07-09-2008 ]
W czasie święta niemieckich ziomkostw "Dnia Stron Ojczystych" Erika Steinbach oświadczyła, że Niemcy byli zmuszani do ciężkiej pracy dla Europy Środkowo - Wschodniej (w tym Polski), która po wojnie, jej zdaniem, była wielkim obozem pracy przymusowej. Podziękowała też rządowi Niemiec za umożliwienie powołania Fundacji "Ucieczka, Wypędzenie, Pojednanie".
czytaj więcej »
  
[ 23-08-2008 ]
Minister spraw zagranicznych Niemiec Frank Walter Steinmeier ostrzegł Stany Zjednoczone i Rosję przed "spiralą zbrojeń" w stosunkach dwustronnych. Nawiązał tym samym do zawarcia umowy między USA a Polską w sprawie tarczy antyrakietowej.
czytaj więcej »
  Gerhard Schroeder krytykuje Saakaszwilego
[ 16-08-2008 ]
Były kanclerz Niemiec, Gerhard Schroeder, największą winą za eskalację konfliktu w Gruzji obarcza prezydenta Micheila Saakaszwilego.
czytaj więcej »
  Niemcy: wyroki za planowanie zamachu na premiera
Jakub Noch [ 16-07-2008 ]
Sąd w Stuttgarcie skazał we wtorek trzech oskarżonych o członkostwo w organizacji terrorystycznej Ansar al-Islam, którzy planowali zamach na premiera Iraku Ayada Allawiego, gdy ten w 2004 roku przebywał z wizytą w stolicy Niemczech.
czytaj więcej »
  
Jakub Noch [ 02-07-2008 ]
Od wczoraj nie ustaje fala krytyki pod adresem Polski, wywołana stanowiskiem prezydenta Kaczyńskiego wobec dalszej ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego. Najdalej idącą i druzgocącą dla naszego kraju opinię przedstawiła dziś niemiecka eurodeputowana Silvana Koch-Mehrin, reprezentująca lewicujących liberałów z FDP. - Jeśli Polska nie będzie chciała ratyfikować Traktatu Lizbońskiego, powinna zostać wyłączona z Unii Europejskiej – stwierdziła.
czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl