Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Niemieckie SPD nad przepaścią               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

 



 
  
Jakub Noch [ 02-07-2008 ]
„Kaczyński zepsuł francuskie święto” – pisał wczorajszy „Le Monde”, komentując deklarację o odmowie sygnowania Traktatu Lizbońskiego przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W podobnym tonie wypowiadają się inne najpoważniejsze europejskie media. Jednak w świetle tej druzgocącej dla UE decyzji Polski umknął fakt, że podobną podjął prezydent Niemiec Horst Köhler.
czytaj więcej »
  
Krystyna Pawliszak [ 19-06-2008 ]
Na rozpoczynającym się dzisiaj szczycie Unii Europejskiej szefowa niemieckiego rządu będzie zabiegać o kontynuację procesu ratyfikacyjnego.
czytaj więcej »
  
[ 15-06-2008 ]
Kanclerz Niemiec Angela Merkel odwiedzi jutro Gdańsk, aby pokazać światu, jak dobre są obecne stosunki polsko-niemieckie. Po mieście ma ją oprowadzić premier Donald Tusk.
czytaj więcej »
  
[ 06-06-2008 ]
Wczoraj Leo Beeenhakker przeprosił Niemców za fotomontaż zdjęcia i tekst "Super Expressu". Dziś niemiecki rząd podziękował polskiemu trenerowi za taką postawę. Ale komentarze w tej sprawie nie milkną.
czytaj więcej »
  
[ 23-05-2008 ]
Wyższa izba niemieckiego parlamentu (Bundesrat) opowiedziała się za ratyfikacją Traktatu Lizbońskiego. W dzisiejszym głosowaniu dokument ten poparło 15 z 16 krajów związkowych Niemiec.
czytaj więcej »
  
Jakub Noch [ 21-05-2008 ]
Jeden na ośmiu Niemców jest ubogi, prawie tyle samo od ubóstwa zabezpieczają jedynie zasiłki dla bezrobotnych, dla rodzin lub na mieszkanie. Sęk w tym, że definicja ubóstwa jest rozumiana przez niemieckie władze diametralnie inaczej niż w większości krajów. I właśnie definicja ubóstwa i jej wpływ na politykę społeczną stał się ostatnimi czasy jednym z najgorętszych tematów za Odrą.
czytaj więcej »
  
[ 12-05-2008 ]
Prezydent Wenezueli Hugo Chavez zaatakował kanclerz Niemiec Angelę Merkel. Polityk twierdzi, że jej partia CDU/CSU podziela idee polityczne Adolfa Hitlera.
czytaj więcej »
  
Anna Przybyll [ 19-03-2008 ]

Tasiemiec produkcji polsko-niemieckiej na temat wypędzonych znów nabiera tempa. 3 marca w Parlamencie Europejskim została otwarta wystawa Instytutu Pamięci Narodowej pt. "Wygnańcy" poświęcona wysiedleniom ludności polskiej podczas II WŚ. Zdjęcia, grafiki oraz audiowizualne świadectwa  upamiętniły polskie wysiedlenia. Celem wystawy jest europeizacja tematu wypędzeń. Powinno to ucieszyć główna gwiazdę serialu, byłą skrzypaczkę Erikę Steinbach, która w sierpniu 2006 r. otworzyła w Berlinie wystawę pt.  "Wymuszone drogi. Ucieczka i wypędzenie w Europie XX wieku.". Reakcja Steinbach może być jednak odwrotna, bo nadanie temu problemowi  europejskiego wymiaru odbierze wyjątkowość wypędzeniom niemieckim.

czytaj więcej »
  
[ 17-03-2008 ]
Szefowa niemieckiego rządu przebywa w Izraelu na oficjalnej wizycie. Angela Merker liczy na to, że uda jej się pozytywnie wpłynąć na trudne stosunki niemiecko-izraelskie.
czytaj więcej »
  
Jakub Noch [ 12-03-2008 ]
Wczoraj w Berlinie odbyła się uroczystość otwarcia stałego sekretariatu Holocaust Task Force –  międzynarodowej organizacji dbającej o pamięć o ofiarach holocaustu.
czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl