Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Niemieckie SPD nad przepaścią               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
Jakub Noch [ 20-02-2008 ]
Władze w Berlinie podjęły decyzję o uznaniu niepodległości Kosowa. Decyzja ta zapadła na dzisiejszym posiedzeniu rządu koalicji CDU/CSU-SPD.
czytaj więcej »
  
Jakub Noch [ 15-02-2008 ]
Powiernictwo Pruskie, zrzeszające Niemców wypędzonych z Polski po II wojnie światowej, wystąpiło do niemieckiego rządu o otoczenie ich organizacji „opieką dyplomatyczną”. Rząd Angeli Merkel oficjalnie odmówił podjęcia takiej decyzji.
czytaj więcej »
  Niemcy: przegrana chadecji
Magda Dunin-Markiewicz [ 28-01-2008 ]
Chadecja, rządząca od dziesięciu lat w Hesji, przegrała w wyborach parlamentarnych w tym landzie z lewicową SPD. Na CDU zagłosowało 35,7 procent wyborców, a na socjaldemokratów swój głos oddało 37,5 procent uprawnionych do głosowania.
czytaj więcej »
  
Jakub Noch [ 02-01-2008 ]
„Rok 2007 w stosunkach polsko-niemieckich nie należał do łatwych. Jednak nastroje były gorsze niż ich rzeczywisty stan” – ocenia w rozmowie z „Deutsche Welle”, Stephen Bastos ekspert ds. Polski Towarzystwa Polityki Zagranicznej w Berlinie.
czytaj więcej »
  
Jakub Noch [ 26-12-2007 ]
Prof. Władysław Bartoszewski, zajmujący się w Kancelarii Premiera stosunkami z Niemcami uważa, że najważniejszym punktem w bilateralnych relacjach jest uregulowanie kwestii roszczeń.
czytaj więcej »
  
Arkadiusz Szymczyk [ 22-12-2007 ]
Prestiżowy tygodnik angielskojęzyczny „The Economist” podkreślił pozytywne zmiany w relacjach naszego kraju z takim państwami jak Niemcy i Rosja. Dziennikarze mówią wprost o odwilży i zauważają, że poprawa relacji jest obustronna.
czytaj więcej »
  
Ewelina Ziarnik [ 16-12-2007 ]
Szefowa niemieckiego Związku Wypędzonych Erika Steinbach skomentowała zmianę rządu w Polsce. Zrobiła to w wywiadzie dla radia "Deutschlandfunk". - Wyraźnie coś się trochę poprawiło, jeśli chodzi o wolę dobrych stosunków niemiecko - polskich - powiedziała.
czytaj więcej »
  
[ 11-12-2007 ]
- Zanim Tusk pojechał do Berlina, już wiadomo, że wróci stamtąd bez spełnienia tego kluczowego oczekiwania - ocenia lider LiD Wojciech Olejniczak i dodaje: - Wizyta premiera Donalda Tuska w Niemczech jest nieprzygotowana.
czytaj więcej »
  Premier poleci do Berlina
[ 05-12-2007 ]
11 grudnia premier Donald Tusk uda się z wizytą do Berlina - dowiedziała się TVN24. Wcześniej, bo już jutro, do Niemiec poleci z jednodniową wizytą szef polskiego MSZ Radosław Sikorski.
czytaj więcej »
  
Nina Szczutowska [ 17-11-2007 ]
Miliony Niemców odetchnęło z ulgą. 62-godzinny strajk maszynistów chwilowo zakończony. Kolejarze jednak zapowiadają, że jeśli nie dostaną podwyżek, rozpoczną strajk bezterminowy.
czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl