Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Prawo / ASEAN walczy z piractwem               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
Monika J, Chojnacka [ 11-04-2009 ]
Jak podaje PAP, z powodu masowych demonstracji antyrządowych szczyt przywódców 10 krajów Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN) na temat bezpieczeństwa regionalnego oraz walki ze skutkami globalnego kryzysu finansowego, został odwołany. W tajlandzkim kurorcie Pattaya, gdzie miały odbyć się spotkania ogłoszono stan wyjątkowy.
czytaj więcej »
  Piractwo na Dalekim Wschodzie
[ 03-03-2006 ]

Gdybym miał silić się na wyodrębnienie kilku zwykłych stylów działania pirackiego w tym rejonie, stwierdziłbym, że istnieje ich cztery. Pierwszy z nich jest stosunkowo najbardziej zbliżony do typowego napadu pirackiego jaki znamy z historii. Statek zostaje opanowany i przejęty, po czym jest odprowadzany do jakiejś cichej zatoczki, gdzie odbywa się dokładny wyładunek przewożonego ładunku, który szybko jest upłynniany na miejscowym czarnym rynku. Ataki tego typu są często bardzo dokładnie zaplanowane i poprzedzone wywiadem, robione dość często na czyjeś zamówienie, gdyż piraci muszą mieć pewność, że istnieje dostatecznie chłonny rynek zbytu na dobra przewożone przez statek.

czytaj więcej »
  
[ 02-03-2006 ]

Przyglądając się mapie świata, dostrzec można łatwo, że na obszarze całego ziemskiego globu istnieje kilka rejonów które łączy występowanie wielu cech wspólnych. W rejonach tych po pierwsze występuje wiele rozsianych na oceanie wysp, po drugie państwa, które mają swoje władztwo nad tymi wyspami nie mają charakteru mocnych organizmów, sprawujących efektywną władzę, po trzecie rejony te łączy występowanie nędzy w połączeniu z wysoką korupcją urzędników różnych szczebli oraz istnienie szeregu ugrupowań o charakterze mafijnym i przestępczym. Na całym świecie są dwa rejony, gdzie natężenie tych czynników i ich wzajemne korelacje są szczególnie nasilone. Jest to z jednej strony rejon Azji Południowo-Wschodniej, a z drugiej – okolice Zatoki Meksykańskiej i Karaibów

czytaj więcej »
  
[ 01-03-2006 ]

Zjawisko piractwa w dziejach świata jest jednym z najciekawszych i najdłużej istniejących fenomenów. Wielu autorów, podpierając się zwykłą logiką pirackiego rzemiosła, twierdzi, że pierwszy pirat wypłynął na morze zaraz za pierwszym kupcem wiozącym na swej dłubance cenne towary. Oznacza to, że piractwo jest jedną z najstarszych dziedzin ludzkiej aktywności. Tyczy się to zwłaszcza obszarów szczególnie dogodnych żegludze kabotażowej i terenów obfitujących w wiele małych rozsianych na morskim bezkresie wysepek.

czytaj więcej »
  Azjatycki regionalizm?
Karolina Szuppe [ 20-10-2005 ]

W roku 1997 kryzys finansowy objął swym zasięgiem kraje Azji Południowo-Wschodniej, stawiając tym samym pytanie o przyszłość tego regionu. Teraz widzimy jak kraje ASEAN podejmując coraz ściślejszą współprace powoli stają się konkurencją dla Chin oraz Indii. Jednak czy sama organizacja będzie przewodzić zintegrowanej Azji – to zależy tylko od dobrej woli państw.

czytaj więcej »

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl