Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Prawo / Historia piractwa w Azji Południowo-Wschodniej               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
Marcin Kijak [ 25-04-2010 ]
Minister obrony Korei Południowej Kim Tae-young uznał atak torpedowy za najbardziej prawdopodobną przyczynę zatonięcia korwety "Cheonan". Okręt zatonął 26 marca na granicy wód terytorialnych Południowej i Północnej Korei.
czytaj więcej »
  
Aleksandra Nowak [ 07-12-2008 ]
Zakończyła się prezydencka podróż na Daleki Wschód. Na jej końcu prezydent spotkał się z prezydentem Korei Południowej, Lee Myung–bak i premierem, Han Seung–soo.
czytaj więcej »
  
Jakub Noch [ 28-05-2008 ]
Nepal staje się republiką. Ostatnie dni to triumf nepalskiej quasi-rewolucji, przynoszący kres trwającej od ponad 240 lat monarchii.
czytaj więcej »
  
Jakub Noch [ 30-01-2008 ]
Obywatele Indii obchodzą dziś 60. rocznicę śmierci legendarnego indyjskiego przywódcy Mahatmy Gandhiego.
czytaj więcej »
  Rosja - Indonezja - kontrakt zbrojeniowy podpisany
[ 07-09-2007 ]
Celem polityki prowadzonej przez Władimira Putina jest zdobycie rynku zbytu broni w Azji, oferując atrakcyjne ceny i dając kredyty na jej zakup.
czytaj więcej »
  
Anna Dziedzic [ 09-10-2006 ]
Z informacji północnokoreańskiej agencji prasowej KCNA, wynika, że Korea Płn. pomyślnie przeprowadziła podziemną próbę nuklearną. Faktu tego nie potwierdzają jednak poza Australią żadne inne państwa.
czytaj więcej »
  Piractwo na Dalekim Wschodzie
[ 03-03-2006 ]

Gdybym miał silić się na wyodrębnienie kilku zwykłych stylów działania pirackiego w tym rejonie, stwierdziłbym, że istnieje ich cztery. Pierwszy z nich jest stosunkowo najbardziej zbliżony do typowego napadu pirackiego jaki znamy z historii. Statek zostaje opanowany i przejęty, po czym jest odprowadzany do jakiejś cichej zatoczki, gdzie odbywa się dokładny wyładunek przewożonego ładunku, który szybko jest upłynniany na miejscowym czarnym rynku. Ataki tego typu są często bardzo dokładnie zaplanowane i poprzedzone wywiadem, robione dość często na czyjeś zamówienie, gdyż piraci muszą mieć pewność, że istnieje dostatecznie chłonny rynek zbytu na dobra przewożone przez statek.

czytaj więcej »
  
[ 02-03-2006 ]

Przyglądając się mapie świata, dostrzec można łatwo, że na obszarze całego ziemskiego globu istnieje kilka rejonów które łączy występowanie wielu cech wspólnych. W rejonach tych po pierwsze występuje wiele rozsianych na oceanie wysp, po drugie państwa, które mają swoje władztwo nad tymi wyspami nie mają charakteru mocnych organizmów, sprawujących efektywną władzę, po trzecie rejony te łączy występowanie nędzy w połączeniu z wysoką korupcją urzędników różnych szczebli oraz istnienie szeregu ugrupowań o charakterze mafijnym i przestępczym. Na całym świecie są dwa rejony, gdzie natężenie tych czynników i ich wzajemne korelacje są szczególnie nasilone. Jest to z jednej strony rejon Azji Południowo-Wschodniej, a z drugiej – okolice Zatoki Meksykańskiej i Karaibów

czytaj więcej »
  ASEAN walczy z piractwem
[ 26-02-2006 ]

Azja Południowo-Wschodnia z punktu widzenia występowania zjawiska piractwa jest najważniejszym rejonem, jakim można się zajmować, biorąc pod uwagę stosunek procentowy napadów pirackich w tym obszarze i na całej reszcie globu. Jest to spowodowane bardzo korzystnym ukształtowaniem środowiska geograficznego tego obszaru, które poprzez występowania tysięcy wysp i wielu ciasnych szlaków morskich powoduje, że dokonanie pirackiego napadu jest dość łatwe.

czytaj więcej »

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl