Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Aktualności / Polityka Świat / Polsko-amerykańskie porozumienia ws. tarczy podpisane               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

 



 
  Nowy Sojusz Energetyczno – Polityczny
Andrzej Gwarda [ 30-09-2008 ]

Kryzys dewastujący gospodarkę USA, zdaje się nie mieć tak negatywnych skutków w przypadku innych ważnych graczy politycznych na świecie. Wręcz przeciwnie. Korzystając z zastoju amerykańskiej aktywności w sferze gospodarczej, Wenezuela rozpoczęła realizację intensywnego planu zacieśniania stosunków z Rosją i Chinami. Partnerstwo polegać ma głównie na pomocy w zakresie energetycznej oraz wojskowej.

czytaj więcej »
  
[ 27-09-2008 ]
Jak donosi czeskie MSZ, kryzys, jaki dotknął amerykański sektor finansowy może opóźnić budowę elementów tarczy antyrakietowej w Czechach i w Polsce.
czytaj więcej »
  Rosyjsko-wenezuelski sojusz naftowy
[ 26-09-2008 ]
Zapowiadany w mediach sojusz naftowy Rosji i Wenezueli stał się faktem. Po spotkaniu w Moskwie premier rosyjskiego rządu Władimir Putin oraz prezydent Wenezueli Hugo Chavez ogłosili zmniejszenie dominacji Stanów Zjednoczonych na rynku paliwowym. Ma temu dopomóc umowa o współpracy energetycznej, którą podpiszą w Orienburgu Hugo Chavez i prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew.
czytaj więcej »
  
Karolina Czaja [ 25-09-2008 ]
Izba Reprezentantów amerykańskiego Kongresu zmniejszyła sumę, którą USA przekaże na budowę elementów tarczy antyrakietowej w Polsce.
czytaj więcej »
  
[ 10-09-2008 ]
Już dzisiaj do Polski przybędzie szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow. Podczas wizyty, która będzie trwała tylko dwa dni, spotka sie przede wszystkim z Donaldem Tuskiem i Radosławem Sikorskim. - To nie przełom, ale z pewnością wizyta znacząca, bo odbywa się mimo złego kontekstu konfliktu na Kaukazie - tłumaczy premier.
czytaj więcej »
  
[ 28-08-2008 ]

Parlament rosyjski poddał pod głosowanie ustawę o przyznaniu Osetii Południowej oraz Abchazji statusu niepodległych państw. Odpowiedź Zachodu, rozumianego jako grupa państw geopolitycznie konkurujących z Rosją o światowe wpływy, była w tym przypadku dość wyrazista: takie działanie stoi w sprzeczności z prawem międzynarodowym. Niektórzy komentatorzy konfliktu gruzińsko-rosyjskiego stwierdzili, że Rosja gra mocarstwom zachodnim na nosie. Słusznie, bo jak się okazuje, niewielką skuteczność miały groźby prezydenta Busha wykluczenia Rosji z państw G-8, stanowcza reakcja NATO, pielgrzymki polityków do Tblisi – za to jeszcze bardziej zaogniły stosunki na linii Zachód-Moskwa, zwiększyły skalę izolacji Rosji. I, co istotne, postawa Zachodu zachęciła władze Kremla do kolejnych, stanowczych działań.

czytaj więcej »
  
[ 23-08-2008 ]
Stanowisko Rosji pozostaje niezmienne. „Tarcza w Europie Wschodniej jest wymierzona w Rosję” – oświadczył ponownie prezydent Dmitrij Miedwiediew.
czytaj więcej »
  
[ 20-08-2008 ]
Jak dowiedzieli się dziennikarze TVP Info, inspektorzy z Rosji będą mogli wejść do bazy tarczy antyrakietowej w Redzikowie pod Słupskiem. - Moskwa będzie miała namacalny dowód, że ta instalacja nie jest skierowana przeciwko niej - tłumaczy szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski. Jednak pozwolenie nie będzie jednostronne, bo Polska stawia warunki: rosyjscy inspektorzy będą mogli obejrzeć tarczę, jeśli Moskwa wpuści obserwatorów do własnych baz w Kaliningradzie.
czytaj więcej »
  
Jakub Noch [ 20-08-2008 ]
Wczoraj w czarnomorskim kurorcie Soczi doszło do wstępnego porozumienia między przywódcami Rosji i Białorusi o rozpoczęciu starań dążących do stworzenia wspólnego systemu obrony powietrznej. Wschodni sąsiedzi Polski nie ukrywają nawet, że ma to być odpowiedź na budowę na naszym terytorium amerykańskiej tarczy antyrakietowej.
czytaj więcej »
  
Jan Chlebny [ 18-08-2008 ]

Imperium, mocarstwo, carat - te słowa najczęściej pojawiają się przy opisie współczesnej Rosji. O imperialistycznych zapędach świadczy rola hegemona w regionie, z kolei mocarstwowa pozycja ugruntowana została dzięki surowcom naturalnym a także silnej i dobrze uzbrojonej armii. Jeśli zaś chodzi o carat, to opinia ta tyczy się formy sprawowania władzy. Nic dziać się nie może bez wiedzy jednego człowieka, premiera a do niedawna prezydenta Rosji, Władimira Putina. Czy w obliczu zmieniającego się świata Rosja stoi w miejscu?

czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl