Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Aktualności / Rosja i Białoruś szykują odpowiedź na tarczę               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
Magdalena Kilanowska [ 11-11-2006 ]
Na Kremlu odbyło się spotkanie prezydentów Rosji i Białorusi. Głównym tematem była kwestia stosunków dwustronnych oraz współpraca gospodarcza.
czytaj więcej »
  
[ 19-07-2006 ]
Na Białorusi nasilają się antyrosyjskie nastroje. Pisze o tym niezależny miński tygodnik "Swobodnyje Nowosti Plus". Pismo powołuje się na wyniki badań socjologicznych.
czytaj więcej »
  
[ 02-04-2006 ]

Spośród wszystkich narodów Unii Europejskiej, to właśnie Polacy najlepiej zdają sobie sprawę ze skali problemu, jaki stanowi dla Europy i samej Białorusi reżim Aleksandra Łukaszenki. Mimo to nasz kraj uchodzi na forum "25" za zwolennika konsekwentnych, lecz stosunkowo łagodnych działań wobec Mińska. Nasze rządy sprzeciwiały się m.in. całkowitemu zamrożeniu kontaktów UE - Białoruś na szczeblu ministerialnym. Argumentowano przy tym, że może to utrudnić Polsce załatwianie typowo sąsiedzkich spraw, m.in. ochronę praw mniejszości. Jednak teraz, gdy nasi obywatele są na Białorusi bici i poniewierani, a oficjalna propaganda przedstawia Rzeczpospolitą jaką największego wroga państwa białoruskiego, należy bardzo poważnie zastanowić się nad poparciem tych, a nawet jeszcze ostrzejszych sankcji.

czytaj więcej »
  
[ 04-11-2011 ]
Niższa izba parlamentu w Mińsku czyli Izba Reprezentantów w pierwszym czytaniu uchwaliła przepisy zgodnie z którymi białoruskim urzędnikom państwowym nie wolno przyjmować Karty Polaka.
czytaj więcej »
  
[ 30-09-2011 ]
Białoruś wycofuje się z warszawskiego szczytu Partnerstwa Wschodniego. Kraj miał być reprezentowany przez mińskiego ambasadora Wiktara Gajsionaka. Władze argumentują swoją decyzję bezprecedensowym, dyskryminującym działaniem organizatorów szczytu.
czytaj więcej »
  Putin i Miedwiediew na listach do Dumy?
[ 23-09-2011 ]
W Moskwie właśnie rozpoczął się zjazd rządzącej partii Jedna Rosja. Pojawiają się głosy, że w trakcie obrad może paść propozycja, aby na krajowej liście wyborczej do Dumy Państwowej na pierwszych miejscach znalazł się Dmitrij Miedwiediew i Władimir Putin.
czytaj więcej »
  
[ 12-08-2011 ]
W imieniu Polski za przekazanie białoruskim śledczym przez prokuraturę informacji o opozycjonistach z tego kraju przeprosił Radosław Sikorski.
czytaj więcej »
  Apel do Rosji o zniesienie embarga na warzywa
[ 01-07-2011 ]
Komisarz Unii Europejskiej ds. zdrowia John Dali w liście wysłanym do władz Rosji interweniuje o jak najszybsze zniesienie embarga na import europejskich warzyw. Dali wzywa do przestrzegania umowy podpisanej z Brukselą.
czytaj więcej »
  
Marcin Pieruszka [ 26-04-2011 ]
Na szczycie krajów G8 Rosja zaproponuje inicjatywy, dzięki którym ma się poprawić bezpieczeństwo nuklearne na świecie - poinformował prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew.
czytaj więcej »
  
[ 05-03-2011 ]
Moskwa jest poważnie zaniepokojona amerykańskimi zapowiedziami rozmieszczenia w Polsce elementów tarczy antyrakietowej i samolotów F16 – pisze rosyjski dziennik "Kommiersant". W czwartek powiedziała o takich planach również sekretarz stanu USA Hillary Clinton. Rosja domaga się wyjaśnień tej kwestii.
czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl