Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Artykuły - Świat / Miedwiediew uznał niepodległość gruzińskich prowincji               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  Amerykanin autorem scenariusza wojny w Gruzji
Jakub Noch [ 13-08-2008 ]
Życie pisze najdziwniejsze scenariusze – także te polityczne. Jeszcze przed kilkoma miesiącami mało który z międzynarodowych ekspertów przewidywał, że Rosja odważy się na próbę podważenia suwerenności Gruzji. Ten scenariusz (w dosłownym tego słowa znaczeniu) przewidział jednak słynny pisarz Tom Clancy, pisząc scenariusz… gry komputerowej. Wydaje się to niewiarygodne, ale wydana w 2001 roku "Ghost Recon” przewiduje gros z wydarzeń których byliśmy świadkami w ostatnich dniach.
czytaj więcej »
  
Jakub Noch [ 13-08-2008 ]
Jak poinformowały władze rosyjskie, Komitet Śledczy przy Prokuraturze Rosji rozpoczął przesłuchania gruzińskich jeńców pojmanych w czasie walk w Osetii Południowej. Będą się one odbywały we Władykaukazie, stolicy Osetii Północnej.
czytaj więcej »
  
Renata Sobiecka [ 12-08-2008 ]
Pomimo iż prezydent Rosji ogłosił zawieszenie broni, wojska rosyjskie nadaj bombardują gruzińskie wioski.
czytaj więcej »
  
Andrzej Gwarda [ 12-08-2008 ]

Rosjanie obiecali nie przekraczać terytorialnej granicy Gruzji. Zobowiązali się do tego, tłumacząc obecność swoich wojsk w Osetii Płd., obroną rosyjskiej ludności, zamieszkującą zapalne tereny. Niestety od soboty konsekwentnie powiększali swój „pokojowy” kontyngent. W poniedziałek po południu ich siły wynosiły już ponad 10 000 żołnierzy oraz około 1500 czołgów i wozów opancerzonych. Mimo, iż konflikt bezpośrednio dotyczył osetyjskiej republiki, wojska rosyjskie wkroczyły również do drugiej zbuntowanej prowincji - Abchazji. Stamtąd ruszyła ofensywa, która zatrzymała się na 40 km od granicy. Tym samym zapewnienia dyplomacji rosyjskiej okazały się zwykłymi mrzonkami.

czytaj więcej »
  Koniec rosyjskiej interwencji
[ 12-08-2008 ]
Rosja zakończyła akcję "przymuszania władz gruzińskich do pokoju" - poinformował prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew
czytaj więcej »
  
[ 12-08-2008 ]
Wojska abchaskie rozpoczęły dziś rano ofensywę zmierzającą do wyparcia sił gruzińskich z północnej części wąwozu Kodori.
czytaj więcej »
  
Aleksandra Nowak [ 11-08-2008 ]
"W tak ważnych sprawach nie należy się spieszyć, bo można popełnić pomyłki, za które przyjdzie płacić długo potem" - powiedział rosyjski ambasador na Łotwie do krajów nadbałtyckich oraz Polski. Jest to odpowiedź na sobotnie oświadczenie tych czterech państw o "rosyjskim imperializmie".
czytaj więcej »
  
Aleksandra Nowak [ 11-08-2008 ]
Propozycja rozejmu podpisana dziś rano przez prezydenta Gruzji Micheila Saakaszwilego została odrzucona przez Kreml. Decyzję uzasadniono tym, że według Rosji Gruzini nadal prowadzą działania wojenne.
czytaj więcej »
  Dokument w sprawie rozejmu w Gruzji
Aleksandra Nowak [ 11-08-2008 ]
W obecności ministrów spraw zagranicznych Francji i Finlandii prezydent Gruzji Saakaszwili podpisał dokument w sprawie rozejmu w Osetii Południowej, zaproponowany przez wysłanników UE - Bernarda Kouchnera i Alexandra Stubba.
czytaj więcej »
  Gruzja nie przyjmuje rosyjskiego ultimatum
Aleksandra Nowak [ 11-08-2008 ]
Wystosowane przez Rosję ultimatum skierowane do sił gruzińskich w Abchazji, zakładające złożenie przez nich broni, zostało odrzucone przez Tbilisi. Gruzińskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zapowiada, że ich siły się nie rozbroją. - Żaden gruziński policjant nie odda broni - oświadczył w telewizji Rustawi-2 gruziński minister stanu do spraw reintegracji Temur Jakobaszwili.
czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl