Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Aktualności / Wielka Brytania zbuduje \"szeroką koalicję przeciwko rosyjskiej agresji\"               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  Rosyjskie bazy wojskowe w Gruzji
Renata Sobiecka [ 09-09-2008 ]
Rosyjski minister obrony poinformował, że w Osetii Południowej i Abchazji powstaną rosyjskie bazy wojskowe.
czytaj więcej »
  
[ 03-09-2008 ]
W sprawie konfliktu zbrojnego w Gruzji Parlament Europejski przyjął dziś rezolucję. Potępił on w niej „wszystkich, którzy uciekli się do użycia siły”, co oznacza, że nie tylko Rosję, lecz i Gruzję. Jej treść wywołuje już kontrowersje.
czytaj więcej »
  
Jan Chlebny [ 03-09-2008 ]

Z nieba leje się żar, jest grubo powyżej 30 stopni, duża wilgotność utrudnia oddychanie. Życie toczy się leniwie, tak przynajmniej  objawia się ono turyście na wyspie Rodos. Jednak w niezliczonej ilości tawern, młodzi i starzy, kobiety i mężczyźni, rozprawiają o wydarzeniach na świecie. Jednych bardziej interesują zbiory oliwek, drudzy martwią się mniejszą ilością turystów, niektórzy zaś jak Yanis zastanawiają się nad przyszłością.

czytaj więcej »
  Rosja chce wprowadzenia embarga na dostawy broni do Gruzji
[ 01-09-2008 ]
Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow zaapelował o wprowadzenie embarga na dostawy broni do Gruzji. Miałoby to zapobiec nowemu przelewowi krwi na Kaukazie.
czytaj więcej »
  
[ 30-08-2008 ]
Gruzińskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało o zaostrzeniu reżimu wizowego wobec obywateli rosyjskich pragnących udać się do Gruzji. Tbilisi podjęło decyzję o zlikwidowaniu wiz turystycznych dla Rosjan.
czytaj więcej »
  
Karol Schwann [ 29-08-2008 ]
W odpowiedzi na uznanie przez rosyjskiego prezydenta Dmitrija Miedwiediewa niepodległości Abchazji i Południowej Osetii, gruziński parlament podjął decyzję o zerwaniu stosunków dyplomatycznych z Rosją.
czytaj więcej »
  
[ 28-08-2008 ]

Parlament rosyjski poddał pod głosowanie ustawę o przyznaniu Osetii Południowej oraz Abchazji statusu niepodległych państw. Odpowiedź Zachodu, rozumianego jako grupa państw geopolitycznie konkurujących z Rosją o światowe wpływy, była w tym przypadku dość wyrazista: takie działanie stoi w sprzeczności z prawem międzynarodowym. Niektórzy komentatorzy konfliktu gruzińsko-rosyjskiego stwierdzili, że Rosja gra mocarstwom zachodnim na nosie. Słusznie, bo jak się okazuje, niewielką skuteczność miały groźby prezydenta Busha wykluczenia Rosji z państw G-8, stanowcza reakcja NATO, pielgrzymki polityków do Tblisi – za to jeszcze bardziej zaogniły stosunki na linii Zachód-Moskwa, zwiększyły skalę izolacji Rosji. I, co istotne, postawa Zachodu zachęciła władze Kremla do kolejnych, stanowczych działań.

czytaj więcej »
  
[ 27-08-2008 ]
Będzie uchwała Sejmu, w której polski parlament wyrazi solidarność z narodem gruzińskim - poinformował marszałek Sejmu Bronisław Komorowski. Dodał, że powinny się w niej znaleźć główne kierunki polityki zagranicznej wyznaczone przez rząd. Podkreślił, że to właśnie rząd decyduje o kształcie tego rodzaju polityki. Nie chciał jednak skomentować decyzji prezydenta, który chce pojechać na szczyt do Brukseli.
czytaj więcej »
  Juszczenko o rosyjskiej decyzji
[ 27-08-2008 ]
Ukraiński prezydent Wiktor Juszczenko zdecydowanie potępił decyzję Kremla o uznaniu niepodległości gruzińskich prowincji. - To, co się stało stwarza zagrożenie dla wszystkich, nie tylko dla jednego kraju - mówił w wywiadzie dla agencji Reuters. Dodał, że Kijów może podnieść kwestię warunków finansowych stacjonowania rosyjskiej Floty Czarnomorskiej na Krymie.
czytaj więcej »
  
[ 27-08-2008 ]
- Rada Północnoatlantycka potępia decyzję Federacji Rosyjskiej o uznaniu niepodległości południowoosetyjskiego i abchaskiego regionu Gruzji i wzywa Rosję do wycofania się z niej - głosi wspólne oświadczenie państw członkowskich Sojuszu.
czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl