Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Aktualności / Wielka Brytania zbuduje \"szeroką koalicję przeciwko rosyjskiej agresji\"               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  Prezydent pojedzie do Brukseli
[ 27-08-2008 ]
Na szczyt Unii Europejskiej, poświęcony sprawie Gruzji oraz stosunkom pomiędzy Unią a Rosją, pojedzie także prezydent Lech Kaczyński. Jak oświadczyła Kancelaria Prezydenta, nieobecność Lecha Kaczyńskiego byłaby dla partnerów naszego kraju niezrozumiała. Jak przekonuje Piotr Kownacki, obecność prezydenta w Brukseli wynika z jego ogromnego zaangażowania w sprawy Gruzji i całego regionu kaukaskiego, a także problematykę południowo-wschodnią, co wiąże się z bezpieczeństwem energetycznym i dywersyfikacją dostaw ropy naftowej i gazu. Odmiennego zdania są jednak politycy PO, którzy podkreślają, że w Brukseli spotkać się mają szefowie rządów oraz dyplomacji.
czytaj więcej »
  
Jakub Noch [ 27-08-2008 ]
Eurodeputowani Parlamentu Europejskiego proponują, aby w zaplanowanym na poniedziałek szczycie UE dotyczącym kryzysu w Gruzji wziął udział również prezydent tego kraju Michaił Saakaszwili. Na razie nie podjęto oficjalnych decyzji w tej sprawie. Wiadomo jednak, że idea cieszy się poparciem Polski i krajów bałtyckich.
czytaj więcej »
  
Jakub Noch [ 27-08-2008 ]
We wtorek wieczorem prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew ostrzegł Europę, przed możliwymi rozwiązaniami, które Rosja może zastosować wobec niej w odpowiedzi na tarczę i krytykę ostatnich działań Kremla. Jak zapowiedział, jego kraj zamierza odpowiedzieć na tarczę środkami militarnymi.
czytaj więcej »
  
[ 26-08-2008 ]
"Rosja dokonała rozbioru Gruzji” – takie komentarze słychać po ogłoszeniu przez prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa niepodległości Abchazji i Osetii Płd. Rosja nie wysłuchała apeli od prezydenta USA i unijnych przywódców.
czytaj więcej »
  
[ 23-08-2008 ]
Na wniosek prezydenta Micheila Saakaszwilego gruziński parlament przedłużył na dwa tygodnie wprowadzony 9 sierpnia stan wojenny. Powodem tej decyzji jest niewypełnienie przez Rosję obietnicy wycofania jej wojsk z terytorium Gruzji.
czytaj więcej »
  
[ 23-08-2008 ]
Minister spraw zagranicznych Niemiec Frank Walter Steinmeier ostrzegł Stany Zjednoczone i Rosję przed "spiralą zbrojeń" w stosunkach dwustronnych. Nawiązał tym samym do zawarcia umowy między USA a Polską w sprawie tarczy antyrakietowej.
czytaj więcej »
  
Karol Schwann [ 22-08-2008 ]
Mimo zapewnień prezydenta Rosji o wycofaniu żołnierzy z terytorium Gruzji, rosyjscy żołnierze okopują się w strefie wokół Osetii Południowej.
czytaj więcej »
  
[ 21-08-2008 ]
"Rosja zdecydowała się na chwilę obecną zamrozić wszelką współpracę wojskową z NATO i jego sojusznikami" - czytamy na stronie internetowej norweskiego resortu obrony.
czytaj więcej »
  Rosyjski parlament grozi Gruzji?
[ 20-08-2008 ]
- Nikt nie podniesie więcej ręki na pokojowe istnienie narodu Osetii Południowej - ostrzega rosyjska wyższa izba parlamentu i grozi, że jest "gotowa uznać" niepodległość separatystów z Abchazji i Osetii Południowej. Abchazja poinformowała, że zamierza zaapelować do Rosji o uznanie jej niepodległości. Rosyjski kontrwywiad chwali się z kolei złapaniem gruzińskiego szpiega.
czytaj więcej »
  
[ 19-08-2008 ]
Wiceszef Sekretariatu Prezydenta, Adrij Kysłynski, oskarża premier Julię Tymoszenko o przyjęcie od Rosji miliarda dolarów za milczenie w sprawie Gruzji.
czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl