Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / John McCain wybrał kandydata na wiceprezydenta               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

 



 
  
Adrian Zdrada [ 14-03-2004 ]

Wprawdzie do wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych zostało jeszcze ponad pół roku, niemniej śmiało można stwierdzić, że Ameryka żyje już wyborami.Jednym z pojawiających się tu i ówdzie głosów, nie związanych bezpośrednio ani z kandydatami, ani z bieżącą polityką, jest potrzeba reformy systemu wyborczego. O tym, że jest to problem istotny nie muszę przekonywać nikogo, kto przed trzema laty śledził z zapartym tchem serial po wyborczy pod tytułem "Czy pół dziurki też się liczy."

czytaj więcej »
  
[ 28-02-2004 ]

Grudniowe doniesienia prasowe dzienników amerykańskich, głównie New York Times oraz Washington Post oraz jednej z najpopularniejszych stacji telewizyjnych na świecie - CNN, o decyzjach australijskiego i japońskiego rządu o przyłączeniu się do amerykańskiego planu budowy tarczy antyrakietowej, wywołały wiele spekulacji nad celowością i słusznością takich działań zarówno w państwach regionu Azji i Pacyfiku jak i w samych Stanach Zjednoczonych.

czytaj więcej »
  Polityczna mapa Ameryki: od Ohio do Minnesoty
[ 17-02-2004 ]

Dziś w naszych podróżach po politycznej mapie USA przyszedł czas na stany z rejonu Wielkich Jezior, a także kilka wysuniętych bardziej na południe. Tradycja spotyka się tu z nowoczesnością. Przekrój społeczny: od finansistów z Chicago, poprzez hutników z Indiany i pracowników fabryk samochodów z Detroit, aż po rolników z Kentucky. A każdy z nich jest wyborcą...

czytaj więcej »
  Polityczna mapa Ameryki: od Wirginii do Teksasu
[ 08-02-2004 ]

Niewolnictwo. Zaściankowość. Nietolerancja. Skrajny konserwatyzm. Tak kojarzone są najczęściej południowo-wschodnie stany USA. To oczywiście stereotypy, w wielu przypadkach już dawno przebrzmiałe i niezbyt aktualne. Ale jedna obiegowa opinia pozostaje niezmiennie prawdziwa: to stany zdecydowanie preferujące Republikanów. Kandydata Demokratów, niezależnie od tego, kto nim zostanie, czekają tu trudne chwile.

czytaj więcej »
  Polityczna mapa Ameryki: od Maine do Maryland
[ 25-01-2004 ]

I znów rozpędził się diabelski młyn... Amerykańska kampania prezydencka, największy medialny i polityczny show świata, będzie jednym z najczęściej powracających tematów roku 2004. Zacznijmy jednak od podstaw. USA to federacja 50 stanów. Wszystkie mają swoje specyficzne uwarunkowania. W naszym nowym cyklu, będziemy Państwu sukcesywnie prezentować krótkie polityczne portrety kolejnych stanów. Na początek: zamożny Północny Wschód.

czytaj więcej »
  Prawybory
Janusz Domaszuk z Chicago [ 25-01-2004 ]

Pierwsza odsłona prawyborów za nami. Tylko dla ludzi, którzy nie śledzą amerykańskiej sceny politycznej, mogły być zaskoczeniem. Ostatnie dwa tygodnie ostrych ataków politycznych odbiło się niekorzystnie na dwóch kandydatach, którzy sztukę obrzucania się politycznym błotem opanowali do perfekcji.

czytaj więcej »
  Redakcja dyskutuje: USA na Bliskim Wschodzie
[ 05-01-2004 ]

Jaki był prawdziwy powód amerykańskiej interwencji w Iraku ? Od jak dawna Amerykanie wiedzieli, gdzie jest Saddam ? A może wiedzą też, gdzie jest Osama bin Laden, tylko czekają na dogodny politycznie moment, by go pojmać ? Czy w tym wszystkim chodzi tylko o pieniądze i glosy ? Nad tym zastanawiała się trójka naszych publicystów podczas redakcyjnej dyskusji.

czytaj więcej »
  
Janusz Domaszuk z Chicago [ 02-01-2004 ]

Wielcy przegrani dogorywającego właśnie konfliktu w Iraku to reżim Saddama Hussajna i Francja. Iracki przywódca odszedł już w polityczny niebyt. Francja, podobnie jak Husajn, nie jest lubiana przez Amerykanów, ale korzenie tego uczucia sięgają głębiej w historię i głębiej w serca. Teraz, gdy oba kraje stanęły po dwóch stronach politycznej barykady, Amerykanie dają wyraz swojej niechęci odstawiając na bok francuskie produkty.

czytaj więcej »
  JFK
Agata Motyl [ 22-11-2003 ]

Dokładnie czterdzieści lat temu w Dallas, w Teksasie, około godziny 12.30 otwarta limuzyna z prezydentem Stanów Zjednoczonych, jego małżonką i gubernatorem Connaly’m jechała Ross Avenue. Na ostatnim piętrze magazynu książkowego snajper właśnie naciskał spust.

czytaj więcej »
  Historyczna wizyta
[ 02-11-2003 ]

22 października bieżącego roku Australijczycy mieli okazję zobaczyć w przelocie przyszłość ich kraju i regionu. Prezydent USA, supermocarstwa z początku XXI wieku oraz prezydent Chin, kraju, który najprawdopodobniej będzie supermocarstwem pod koniec XXI wieku, przybyli do Australii tego samego dnia. Prezydent George Bush przyleciał do Canberry razem z grupą 656 Amerykanów, sześcioma samolotami, po krótkim pobycie na Bali. Prezydent Chin Hu Jintao przybył do Sydney wraz z grupą 60 Chiczyków jednym samolotem. Nałożenie się na siebie dwu wizyt świadczy o wciąż zmiennych układach sił w świecie i o tym w jaki sposób Australia zaczyna odgrywać w tym świecie kluczową rolę.

czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 53 54 55 56 57 58 59  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl