Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Wywiady / Problemy Mularczyka z pozwaniem Stępnia               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
Piotr Olejarz [ 13-05-2007 ]
Prezes Trybunału Konstytucyjnego Jerzy Stępień popełnił błąd spowodowany pośpiechem i koniecznością wydania wyroku w sprawie ustawy lustracyjnej w piątek - uważa Arkadiusz Mularczyk. Poseł PiS powiedział w TVN24, że "pan Stępień stara się obciążyć moją osobę odpowiedzialnością za, być może, pochopne wyłączenie sędziów".
czytaj więcej »
  
Krzysztof Buczek [ 03-04-2006 ]

Po ostatnich wyborach partia rządząca zaczęła nam powoli pokazywać, jak wyglądać ma stanowienie i stosowanie prawa. Nic w tym dziwnego, w końcu w nazwie ma właśnie prawo, logiczne więc jest, że w swojej działalności kładzie na tę dziedzinę szczególny nacisk. Wyborcy o tym fakcie wiedzieli już od wielu miesięcy i często właśnie ze względu na to oddawali swój głos na Prawo i Sprawiedliwość. Skoro jakaś partia polityczna za jeden z głównych przedmiotów swojego zainteresowania uważa prawo, to przypuszczać można, iż jeśli dojdzie do władzy, to wreszcie w Polsce będzie upragniony porządek i szacunek do tegoż prawa. Jak ten szacunek wygląda w praktyce, wyborcy mogą przekonać się dopiero teraz.

czytaj więcej »
  
Katarzyna Staudt [ 13-02-2010 ]
Złożona przez przywódcę Serbów bośniackich – Radovana Karadżicia – apelacja, w której zwrócił się on o przesunięcie wyznaczonego na 1 marca procesu w związku ze zmiana obrońcy, została odrzucona przez Międzynarodowy Trybunał ds. Zbrodni w byłej Jugosławii.
czytaj więcej »
  
[ 29-10-2009 ]
"Najtrudniejsze dla mnie i pozostałych sędziów jest poczucie odpowiedzialności za skutki wyroku, zwłaszcza że po naszych wyrokach wolno wznawiać zakończone prawomocnie postępowania, co może się dziać często w setkach tysięcy spraw" - mówi w wywiadzie dla e-Polityki prezes Trybunału Konstytucyjnego, Bohdan Zdziennicki.
czytaj więcej »
  
[ 08-08-2009 ]
Prezydent podpisał nowelizację ustawy o zarządzaniu kryzysowym. Jednakże zapowiedział, iż po wejściu jej w życie, niektóre zapisy nowelizacji zaskarży do Trybunału Konstytucyjnego.
czytaj więcej »
  
[ 01-07-2009 ]
Dziś odbyło się powtórne przesłuchanie przed sejmową komisją śledczą byłego zastępcy prokuratora generalnego, Jerzego Engelkinga. Świadek szczegółowo wyjaśnił m.in. że podczas słynnej konferencji, w której uczestniczył, nie złamał prawa ujawniając dane osobowe Honoraty Kaczmarek.
czytaj więcej »
  Mularczyk przeproszony?
[ 08-05-2009 ]
Pod koniec kwietnia przed sądem Arkadiusz Mularczyk z Andrzejem Zollem zawarli ugodę. Dziś jej finał miał miejsce na antenie TOK FM. Zoll oświadczył: „Wyrażam ubolewanie w związku ze swoją wypowiedzią. Nie było moją intencją zniesławienie pana posła Arkadiusza Mularczyka”.
czytaj więcej »
  
[ 05-02-2009 ]
Jak donosi „Gazeta Wyborcza”, trzech byłych prezesów Trybunału Konstytucyjnego, w wydanym oświadczeniu, uznaje, że konflikt na szczytach władzy szkodzi Polsce w stopniu, którego dalej nie można tolerować, w związku z czym należy zmienić konstytucję.
czytaj więcej »
  Nowy regulamin Sejmu w Trybunale?
Kinga Marciniak [ 19-12-2008 ]
W piątek posłowie mają zdecydować o zmianach w regulaminie prac Sejmu proponowanych przez PO i mocno popieranych przez obecnego marszałka Bronisława Komorowskiego. Dla byłego marszałka Sejmu, Józefa Zycha (PSL), zmiany te mogą być niezgodne z konstytucją.
czytaj więcej »
  Umorzenie procesu Mularczyk kontra Zoll
Paulina Klejnowska [ 08-12-2008 ]
Proces karny o pomówienie, który wytoczył prof. Andrzejowi Zollowi poseł PiS Arkadiusz Mularczyk, został umorzony.
czytaj więcej »
1 2 3 4  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl