Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Aktualności / Polityka Świat / Amerykanie zredukowali fundusze na tarczę               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
[ 24-01-2007 ]
W Czechach rozpoczęła się debata na temat bazy radarowej, która miałaby wejść w skład amerykańskiego systemu tarczy rakietowej. Czeska rada bezpieczeństwa państwa przyjęła do wiadomości amerykański wniosek o lokalizacji bazy radarowej na terenie kraju.
czytaj więcej »
  
Anna Heba [ 21-01-2007 ]
Czeskie media uważają, że gdyby rząd w Pradze nie zgodził się na lokalizację w swoim kraju radaru tarczy antyrakietowej , to znalazłby się on, wraz z wyrzutnią rakiet, w Polsce.
czytaj więcej »
  
j. uchto [ 10-11-2006 ]
"International Herald Tribune", amerykański dziennik wydawany w Europie pisze, że wyposażenie polskiej armii w amerykańskie myśliwce F-16 wzmacnia i tak już silne więzy miedzy Stanami Zjednoczonymi i Polską.
czytaj więcej »
  
[ 10-10-2006 ]
W węgierskim Wyszehradzie spotykają się dziś premierzy Polski, Czech, Słowacji i Węgier. Jednym z powodów zorganizowania szczytu jest piętnasta rocznica powstania Grupy Wyszehradzkiej.
czytaj więcej »
  Lot Ziobry po Mazura
Anna Dziedzic [ 02-10-2006 ]
Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro i prokurator krajowy Janusz Kaczmarek udają sie do USA, w celu przyspieszenia procedur ekstradycyjnych, Edwarda Mazura. Mazur podejrzewany jest o zlecenie morderstwa Generała Marka Papały.
czytaj więcej »
  
[ 01-09-2006 ]
Jak donosi "Gazeta Wyborcza" prezydent USA George Bush nie chce się spotkać z premierem Jarosławem Kaczyńskim. Polscy dyplomaci stają na głowie, by do prestiżowego spotkania w Białym Domu jednak doszło.
czytaj więcej »
  Times o tarczy antyrakietowej
[ 16-08-2006 ]
Brytyjski Times napisał że USA wykluczyły Węgry z pomysłu rozmieszczenia na terenie tego kraju pocisków w ramach tarczy antyrakietowej. Rząd premiera Ferenca Gyurcsanya "jest zbyt bliski Rosji" i mocno sprzeciwia się idei amerykańskiej obecności w tej części kontynentu. W grze pozostają jeszcze Polska i Czechy.
czytaj więcej »
  
[ 28-07-2006 ]
Pentagon USA powiadomił Kongres o zamiarze sprzedaży Polsce samolotów bezzałogowych RQ-7B Shadow 200 oraz sprzętu, o łącznej potencjalnej wartości 73 mln USD.
czytaj więcej »
  
[ 30-12-2004 ]

Czechy i Polska natychmiast potępiły ataki terrorystyczne na World Trade Center. Prezydenci obu krajów, Václav Havel i Aleksander Kwaśniewski, zaoferowali Stanom Zjednoczonym wsparcie, zgodnie z Artykułem 5 Traktatu Waszyngtońskiego. George W. Bush podziękował sojusznikom USA za pomoc, jednak jego współpracownicy z Donaldem Rumsfeldem i Paulem Wolfowitzem na czele zadecydowali o poprowadzeniu amerykańskiej wojny z terroryzmem ze zredukowanym zaufaniem do europejskich aliantów. Czechy i Polska chciały rozwiązać problem al-Qa’idy wielostronnie, jednak zaakceptowały wybór Amerykanów.

czytaj więcej »
  Azyl w Czechach?
[ 06-01-2012 ]
Mąż byłej premier Ukrainy Julii Tymoszenko poprosił o azyl w Czechach. Sama Tymoszenko odbywa karę 7 lat więzienia za rzekome nadużycia przy zawieraniu kontraktów gazowych z Rosją w 2009 roku.
czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl