Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Artykuły - Świat / BOJĘ SIĘ               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
Jan Chlebny [ 03-09-2008 ]

Z nieba leje się żar, jest grubo powyżej 30 stopni, duża wilgotność utrudnia oddychanie. Życie toczy się leniwie, tak przynajmniej  objawia się ono turyście na wyspie Rodos. Jednak w niezliczonej ilości tawern, młodzi i starzy, kobiety i mężczyźni, rozprawiają o wydarzeniach na świecie. Jednych bardziej interesują zbiory oliwek, drudzy martwią się mniejszą ilością turystów, niektórzy zaś jak Yanis zastanawiają się nad przyszłością.

czytaj więcej »
  Rosja chce wprowadzenia embarga na dostawy broni do Gruzji
[ 01-09-2008 ]
Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow zaapelował o wprowadzenie embarga na dostawy broni do Gruzji. Miałoby to zapobiec nowemu przelewowi krwi na Kaukazie.
czytaj więcej »
  
[ 30-08-2008 ]
Gruzińskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało o zaostrzeniu reżimu wizowego wobec obywateli rosyjskich pragnących udać się do Gruzji. Tbilisi podjęło decyzję o zlikwidowaniu wiz turystycznych dla Rosjan.
czytaj więcej »
  
Karol Schwann [ 29-08-2008 ]
W odpowiedzi na uznanie przez rosyjskiego prezydenta Dmitrija Miedwiediewa niepodległości Abchazji i Południowej Osetii, gruziński parlament podjął decyzję o zerwaniu stosunków dyplomatycznych z Rosją.
czytaj więcej »
  
Karol Schwann [ 29-08-2008 ]
Odpowiedź na to pytanie może być trudna, ponieważ dotychczas tylko Rosja uznała niepodległość tych dwóch separatystycznych regionów Gruzji.
czytaj więcej »
  
[ 27-08-2008 ]
Będzie uchwała Sejmu, w której polski parlament wyrazi solidarność z narodem gruzińskim - poinformował marszałek Sejmu Bronisław Komorowski. Dodał, że powinny się w niej znaleźć główne kierunki polityki zagranicznej wyznaczone przez rząd. Podkreślił, że to właśnie rząd decyduje o kształcie tego rodzaju polityki. Nie chciał jednak skomentować decyzji prezydenta, który chce pojechać na szczyt do Brukseli.
czytaj więcej »
  Juszczenko o rosyjskiej decyzji
[ 27-08-2008 ]
Ukraiński prezydent Wiktor Juszczenko zdecydowanie potępił decyzję Kremla o uznaniu niepodległości gruzińskich prowincji. - To, co się stało stwarza zagrożenie dla wszystkich, nie tylko dla jednego kraju - mówił w wywiadzie dla agencji Reuters. Dodał, że Kijów może podnieść kwestię warunków finansowych stacjonowania rosyjskiej Floty Czarnomorskiej na Krymie.
czytaj więcej »
  Prezydent pojedzie do Brukseli
[ 27-08-2008 ]
Na szczyt Unii Europejskiej, poświęcony sprawie Gruzji oraz stosunkom pomiędzy Unią a Rosją, pojedzie także prezydent Lech Kaczyński. Jak oświadczyła Kancelaria Prezydenta, nieobecność Lecha Kaczyńskiego byłaby dla partnerów naszego kraju niezrozumiała. Jak przekonuje Piotr Kownacki, obecność prezydenta w Brukseli wynika z jego ogromnego zaangażowania w sprawy Gruzji i całego regionu kaukaskiego, a także problematykę południowo-wschodnią, co wiąże się z bezpieczeństwem energetycznym i dywersyfikacją dostaw ropy naftowej i gazu. Odmiennego zdania są jednak politycy PO, którzy podkreślają, że w Brukseli spotkać się mają szefowie rządów oraz dyplomacji.
czytaj więcej »
  
Jakub Noch [ 27-08-2008 ]
Minister Spraw Zagranicznych Wielkiej Brytanii David Miliband udał się z wizytą na Ukrainę, aby – jak informują brytyjskie władze – „poszukiwać możliwie najszerszej koalicji przeciwko rosyjskiej agresji”. Wszystko wskazuje więc na to, że brytyjskie władze przyłączają się do bardzo aktywnego działania, które od kilku tygodni prowadzą już kraje bałtyckie, w tym Polska.
czytaj więcej »
  
Jakub Noch [ 27-08-2008 ]
Eurodeputowani Parlamentu Europejskiego proponują, aby w zaplanowanym na poniedziałek szczycie UE dotyczącym kryzysu w Gruzji wziął udział również prezydent tego kraju Michaił Saakaszwili. Na razie nie podjęto oficjalnych decyzji w tej sprawie. Wiadomo jednak, że idea cieszy się poparciem Polski i krajów bałtyckich.
czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl